RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Північне сяйво: інтерв'ю з музикантом Högni

10 листопада 2018

30 листопада у Києві вперше виступить ісландський музикант Högni, в минулому – соліст групи GusGus. На сцену київського Будинку звукозапису Högni вийде зі струнним оркестром. Напередодні він розповів Vogue.ua про рідну країну, музику бароко і київський концерт.

Хегні Егільссон

В Ісландії Хегні Егільссон – один з найвідоміших музикантів. Його однаково люблять як шанувальники інді-музики, так і ті, хто слухає музику популярну.

Егільссон почав кар'єру в інді-групі Hjaltalín 2003 року, фронтменом якої він є і сьогодні. Дебютний альбом група випустила тільки 2007-го, а прорив здійснила 2009 року, коли представила другу платівку Terminal. Вона стала «альбомом року» на Icelandic Music Awards, а її п'ять синглів провели 44 тижні в топ-20 Національного Радіо.

Пізніше випадкова зустріч звела разом Хегні і ді-джея President Bongo (Стефана Стефенса) з групи GusGus, напевно, найвідомішої групи з Ісландії після Бьорк. До 2011 року Хегні став частиною групи і взяв участь у створенні Arabian Horse – альбому, який багато хто вважає найкращим альбомом GusGus на сьогодні. Паралельно Хегні не залишав й інших проектів – наприклад, написав музику до фільмів «Добре серце» (2009), «Вікінги» (2013) і «Сірі дні» (2013), а також працював над музикою для театру. «Я завжди писав свою музику, неважливо, чи був я з GusGus або Hjaltalín. Я до сих пір дуже ціную спадщину цих груп, вона буде жити вічно. Але для мене життєво важливо створювати саме свою музику», – розповідає музикант.

2017 року Егільссон випустив сольний дебютний альбом «Two Trains» на британському лейблі Erased Tapes. Робота над ним зайняла у Хегні 7 років, в значній мірі через те, що він був зайнятий іншими проектами, а також боровся з психологічним розладом. «Мова в альбомі про Ренесані. Про наше відродження», – точно описує свою нову платівку Хогні.

У «Two Trains» йдеться про глобальні речі, але, в той же час, це дуже інтимний і особистий запис. Högni розповідає, що в центрі його життя – музика і тільки музика. «Музика – це повітря, яким я дихаю. Вода, яку я п'ю». У дитинстві Хегні почав грати на скрипці, ще у підлітковому віці навчився грати на гітарі і почав писати музику. Через кілька років Хегні освоїв фортепіано і став справжньою людиною-оркестром, а участь в шкільному хорі допомогла йому натренувати свій голос.

Музика бароко і електроніка – улюблені жанри артиста. «Коли я вчився грати на скрипці, я грав шедеври класичної музики. Але вони побудовані за таким же принципом, як і будь-які красиві мелодії в поп-музиці. Немає різниці, який жанр, якщо музика змушує серце битися частіше – значить, тоді ти все робиш правильно».

За вдачею Хегні – людина складна, меланхолійна, тонка. Свою музику він описує складно і навіть злегка казково – як «вічний потік напруженості і повідомлень, вбудованих в архітектуру тону і тембру». Але в той же час легко говорить, що якби пояснював дитині, як звучать його пісні, то сказав би, що «це казка».

З такою думкою і справді можна погодитися. Тільки ці казки темні, з безліччю таємниць. Мабуть, головним антагоністом в історіях Хегні стали його психологічні проблеми. «Людська психіка – це глибокий колодязь. У своєму житті я намагався бути чесним, але зараз я в основному намагаюся бути справжнім. Хвороба сформувала мою музику, і, мабуть визначила її».

Хегні Егільссон

Хегні любить все, що його оточує. «Світ, його задоволення і пороки. Любов, яка втрачена і знайдена. Горе, приховане за фіранкою долі. Сміх дитини, що спостерігає за яскравою повітряною кулькою. Вода, яка проходить через моє серце». А ще – Ісландія, його мальовнича батьківщина. А ще – коні: відомо, що сучасні ісландські коні – потоки коней, які були у вікінгів. «Якби я був твариною, то неодмінно білим конем з двома чорними точками», – чи то жартома, чи серйозно розповідає музикант в кінці інтерв'ю. Також Хегні зізнається, що у нього є мрія – виступити разом з оркестром київської опери. Всесвіт напевно його почує – можливо, наступного разу ми почуємо його на сцені київської Національної опери.

Топ-5 улюблених пісень Högni: 

  • Luther Vandross  Never too much.

  • Don Maclean  American Pie.

  • Alfred Schnittke  Psalms of Repentance 
  • Nina Simone  Feelings
Franz 
  • Schubert  Das Tod und die Madchen 

интервью · концерт · музыканты · музыкальные премьеры ·

Ще в розділі Музика

Популярне