RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

«Океан Ельзи» й alyona alyona записали трек про дітей, які постраждали через війну

01 червня 2021

1 червня, у День захисту дітей, гурт «Океан Ельзи» випустив нову пісню під назвою «Країна дітей» з участю реп-виконавиці alyona alyona на вірші відомого українського поета Сергія Жадана.

«Країна дітей» — посвята дітям України, які постраждали в результаті війни на сході країни, збройних конфліктів, терактів. Прем’єра до Міжнародного дня захисту дітей — це нагадування, що передусім діти потребують захисту від вчинків дорослих, від їхніх безвідповідальних і жорстоких рішень.

Наприкінці 2020 року Сергій Жадан запропонував Святославові Вакарчуку створити пісню на його вірш, присвячений пам’яті Данила Дідика, хлопця, який 2015 року загинув у Харкові внаслідок теракту під час Маршу єдності.

«Для мене це дуже особиста пісня. Попри те, що вона розповідає про речі, які стосуються нас усіх. — каже Сергій Жадан. — Мені дуже б не хотілося, щоб ця композиція сприймалася пафосно. Вона про речі болісні, які все ж дають надію. Насамперед це пісня, звісно, про кохання».

Відео до пісні було знято на початку травня в Лисичанську на сході країни. Ідея відео належить Святославові Вакарчуку. Головними героями стали діти від 8 до 13 років, які проживають там.

«Останні пів року я почав вивчати гіп-гоп культуру й класичний реп початку 1990-х. І спробував уявити, що було б, якби я читав. Так і записав демо. А потім у мене з’явилася ще одна ідея: саме на цю пісню зробити дует з alyona alyona, тому що вона не тільки репрезентує нове й актуальне покоління, а ще й мала стосунок до дітей, оскільки була вихователькою в садку й відчуває цю тему, як ніхто інший», — розповідає Святослав Вакарчук.

«Святослав розповів мені, що є чудовий вірш Сергіям Жадана, який стане новою піснею гурту. Він награв на піаніно мелодію, наспівав текст, і кожен рядок, кожна нотка запали мені в душу. Я з величезним задоволенням погодилася записати цей фіт, адже така тема мені близька, — розповідає alyona alyona. — Серед моїх підписників дуже багато дітей з різних регіонів країни, зокрема й тих, що змушені були покинути східну Україну. Для мене велика честь сказати кілька слів про них, висловити їм свою підтримку й слова подяки саме в тій манері, у якій я це вмію робити найкраще — через присвяту треку».

За спільним рішенням виконавців, засоби з монетизації буде віддано на доброчинність. Зокрема, «Океан Ельзи» свою частину коштів спрямує на добродійний проєкт «Жовтий автобус», мета якого — мистецький поступ і створення умов для інтелектуального й творчого розвитку дітей. alyona alyona планує передати свою частину коштів на допомогу дітям з орфанними захворюваннями.

Ще в розділі Музика

Популярне