RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Королева говорить: як змінювалося різдвяне звернення Єлизавети ІІ

25 грудня 2019

Щороку 25 грудня мільйони людей по всьому Сполученому Королівству збираються біля телевізорів, щоб подивитися трансляцію різдвяної промови королеви (формально відомої як «Милостива мова Її Величності»). Мовлення транслюють з вітальні Букінгемського палацу всього кілька хвилин. За цей час вона говорить про себе, свою родину і державу, може прочитати уривок з Біблії або вірш. Все це королева пов'язує разом однією темою, яка відображає попередній рік і віщає наступний.

Королева Єлизавета II

Торік королева вимовила свою 66-у промову, для якої одягнула сукню від придворного дизайнера Анджели Келлі, прикрашену квітковими мотивами, та яку доповнила улюбленим перловим намистом і брошкою у вигляді зірки. Останню 1966 року їй подарував принц Філіп.

Королева Єлизавета II, 24 грудня 2018

Vogue.ua згадує головні моменти королівських трансляцій з часів першого звернення Її Величності.  

1952
Королева Єлизавета II робить своє перше різдвяне звернення з Сандрінгему 1952 року

1952 рік став першим Різдвом Єлизавети II у ролі королеви. Вона сказала свою першу промову по радіо, сидячи на стільці і за столом свого покійного батька короля Георга VI. У той час промову транслювали з Сандрінгему, пізніше її перенесли в Букінгемський палац.

«Кожного Різдва, в цей час, мій улюблений батько звертався до своїх людей у всіх частинах світу. Сьогодні це роблю я, мій народе, – почала вона. – Мій батько і мій дід працювали все життя, щоб об'єднати наших людей і підтримувати ідеали, які були дуже близькими їхнім серцям. Я буду прагнути продовжувати їхню роботу».

Свій виступ королева закінчила проханням про молитву – не за країну, а за себе, в день її майбутньої коронації у червні. «Я хочу попросити вас усіх, якою би не була ваша релігія, молитися за мене в той день – молитися про те, щоб Бог дав мені мудрість та силу для виконання урочистих обіцянок, які я дам, про те, щоб я змогла вірно служити йому і вам все своє життя».

1957
Перше телевізійне звернення королеви 1957 року

До 1957 року мова королеви транслювалась тільки в аудіоформаті, як по радіо, так і по телебаченню. Але завдяки BBC, і, можливо, просунутому «реформатору» лорду Олтрінхему, 1957-й став першим роком, коли звернення транслювали по телебаченню. Річард Веббер, глава позастудійних передач в той час, написав в The Guardian: «Ми запитали Палац, чи не хоче королева подумати про те, щоб прочитати повідомлення у прямому ефірі по телебаченню. Вона була молодим монархом, прагнула увійти в дух нової ери і схвалила цю ідею». У те Різдво, о 15:00, люди змогли побачити Королеву всередині її будинку. Цю подію часто називають одним з найважливіших шляхів, яким королева Єлизавета модернізувала монархію.

1980

Нове десятиліття принесло новий глядацький рекорд: понад 28 мільйонів людей подивилися різдвяну трансляцію Її Високості 1980 року, яка була присвячена 80-річчю матері королеви.

1992

Після розлучення трьох з чотирьох її дітей і жахливої пожежі, яка знищила більшу частину Віндзорського замку, королева назвала 1992 рік її «annus horribilis» (в перекладі з латинської «жахливий рік»). Вона розповіла про свої проблеми в різдвяному мовленні 1992 року: «Як і багато інших сімей, ми пережили важкі дні цього року. Молитви, розуміння і співчуття дуже підтримали нас».

Проте в той рік більшість людей вже знали, що збирається сказати Її Високість – британський таблоїд The Sun опублікував її звернення на два дні раніше. Королева подала до суду на видання і отримала 200 000 фунтів збитків (які вона відразу ж пожертвувала на благодійність).

Королева Єлизавета II, 1992 рік
1997

1997-й був роком смерті принцеси Діани. У зв'язку з цією трагічною подією королеву звинуватили у поганій поведінці (багато людей вважали, що їй слід було повернутися до Лондона відразу, як вона дізналася цю новину, а не залишитися в Балморалі). Її емоційна мова мала розвіяти це сприйняття. «Ми всі були шоковані і засмучені смертю Діани. Тисячі з вас висловили своє горе. Це стало втіхою для всіх її близьких», – сказала королева, коли на екрані з'явилися світлини квітів, залишених перед Букінгемським і Кенсінгтонським палацами. 9 хвилин і 50 секунд – це було найдовше різдвяне послання британського монарха. Також воно стало першим, яке було опубліковане в інтернеті.

2017

2017 року різдвяне послання було присвячене важливості сімейних стосунків та родинного вогнища в житті кожної людини. Королева Єлизавета II подякувала тоді своєму чоловікові, принцу Філіпу, з яким вони разом вже більше 70 років, за терпіння та підтримку, а також відзначила його унікальне почуття гумору.

Королевская семья · Елизавета Вторая ·

Ще в розділі Lifestyle

Популярне