RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Зроблено в Україні: улюблені книги редакції Vogue UA

28 червня 2019

"Яким би не було ставлення до української класики, її обов'язково читати. Кожному. Від Лесі Українки до Василя Стефаника", – каже журналіст vogue.ua, Марина Шулікіна. У День Конституції України редакція Vogue.ua ділиться улюбленими українськими книгами. Поезія, дитяча література, драматичні твори і лірика – найдорожчі серцю книги – тут.
 

Леся Українка

Олена Чехній, заступник головного редактора: "Леся Українка – дуже крута. "Лісова пісня" – так. Але були ж ще інтелігентська "Блакитна троянда", наприклад. Або "Одержима", написана за ніч біля ліжка Мержинського, який помирав.

"Лісова пісня", видавництво "Основи"
Іздрик. Поезія
Іздрик: Ліниві і ніжні А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Тетяна Соловей, оглядач відділу моди: "Поезія Іздрика, особливо Solvere".

Тигролови, Іван Багряний
Тигролови. Іван Багряний

Марина Шулікіна, журналіст vogue.ua: Геніальний твір пронизаний як відвертою драмою, так і неявними алегорією і символізмом. І, пам'ятайте: «Сміливі завжди мають щастя».

«Лексикон інтимних міст». Юрій Андрухович

Ірина Володько, менеджер з реклами: "Андрухович "Лексикон інтимних міст"!!!!! Не книжка, а насолода! Оооооооох. Не про міста, як географічні точки на карті, а про себе і свої почуття/емоції/моменти в цих містах. Носити б з собою всюди і читати з будь-якої сторінки, навмання, у будь-якій зрозумілій і незрозумілій ситуації. Мені так сподобалося, що я одного разу її читала за барною стійкою, в малесенькому барі в Чернівцях, навколо був шум, гам і голосна музика, а вона так ідеально вписалась в цю атмосферу. Разом з тим в атмосферу "лежати та читати на лавці в парку" – так само ідеально вписується". 

Ліна Костенко. Поезія
300 поезій. Ліна Костенко

Олена Чехній, заступник головного редактора: "Ліна Костенко, зрозуміло, – куди ж без неї. Це як Біблія, по-моєму: від створення і до".

Verde. Юлія Стахівська
Verde. Юлія СтахівськаСмолоскип

Дарія Слободяник, редактор розділу "Культура": "Не знаю, чи можна говорити таке, але я не люблю поезію. Якось давно для себе зрозуміла, що цей жанр не відповідає моєму темпераменту. Але недавно письменник Мирослав Лаюк, розповідь якого ми опублікували в липневому номері Vogue, порадив мені кілька молодих українських поетес. І я прозріла. Особливо сподобалася Юлія Стахівська. Вона опублікувала 2 збірки, її поезія виходить в західних журналах, у Юлії – море стипендій. А вірші – просто в серце: чуттєві і прямолінійні. Сучасні. Про мене. Особливо – "Ніч лагідна", "Змовіні". Мирослав також порадив мені "Антологію молодої української поезії ІІІ тисячоліття", яка вийшла у видавництві "А-ба-ба-га-ла-ма-га". Більшість авторів там дебютували 2000-2010 років. Мирослав обіцяє, що завдяки цій книзі у мене трапиться ще багато цікавих відкриттів".

«Місто», Валер'ян Підмогильний
Місто. Валер'ян Підмогильний

Марина Шулікіна, журналіст vogue.ua: "Цей роман свого часу неабияк відзначився – став першим українським урбаністичним твором. Філософські думки і питання буття героїв перетворили його в цілу психологічну драму".

Фелікс Австрія. Софія Андрухович

Олена Пономаренко, редактор краси: "Найдрібніші (і чарівні) деталі галицького побуту, історія, яка тримає в напрузі, про любов і самопожертву. Це чудовий, просто відмінний роман, після якого любити українські книжки стає легко і природно, як дихати".

Зів'яле листя. Іван Франко
Титульна сторінка збірки поезій І. Франка «Зів’яле листя» (1896 р.)https://www.i-franko.name/uk/Gallery/Works/vol02-159.html

Соня Кваша, креативний директор: "Люблю поезію Франка про кохання".

Довженко, Коцюбинський, Вишня

Олена Чехній, заступник головного редактора: "З класиків-прекласиків, звичайно, Коцюбинський – причому не тільки розпіарені "Тіні забутих предків", а й новелістика і дитячі розповіді. У мене 6-й клас ридав колись на уроках від "Цвіту яблуні". Зараз не читайте. Це на листопад – сезон для імпресіоністів і меланхолії".

Марина Шулікіна, журналіст vogue.ua: "Серед моїх фаворитів є кілька письменників і творів. Олександр Довженко і Остап Вишня, мабуть, – найвеселіші та чесні у своїй простоті. "Зачарована Десна" Довженка і "Моя автобіографія" Вишні – настільки живі, колоритні, сценічні, що неможливо не відчути всю романтику сільського життя. Десь неподалік – 'Intermezzo' Михайла Коцюбинського. Навіки актуальна новела про зв'язок людини з природою і суспільством, в якій багато хто впізнає себе. Ще гарнішою ця вся історія стає завдяки високому стилю письменника".

Музей покинутих секретів. Оксана Забужко
Музей покинутих секретів. Оксана Забужко

Олена Чехній, заступник головного редактора: "На цілий день, вечір і шматочок ночі. Звісно ж, Забужко зі своїм "Музеєм покинутих секретів" і поезією".

книги · литература · украинские писатели ·

Ще в розділі Книги

Популярне