RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

8 найочікуваніших новинок "Книжкового Арсеналу"

22 травня 2019

Сьогодні, 22 травня, в Києві починається "Книжковий Арсенал". Напередодні події Vogue.ua вибрав вісім новинок українських видавництв, за якими варто полювати перш за все.

«Добрі новини з Аральського моря»

«Наступного ранку, виштовхавши Філіпа в булочну відразу ж після розслабленого сексу, Рита лежала в його ліжку й намагалася читати Adieu aux armes. Читати улюбленого американського письменника французькою – явне збочення, думала Рита, але так вона вбереже себе від усіх його розкиданих по дому Лаканів і Камю. Хай тут і геть малий шрифт. І хай у його спальні, завішаній важкими лляними шторами, які лінь розсувати, доволі темно цього ранку. «Просто скільки можна спати з людьми, в яких рівно та сама бібліотека, що й у тебе?» – сказав Іван у її голові. «Не твоє сране діло», – буркнула Рита».

Чотири роки тому письменниця Ірена Карпа переїхала в Париж і стала аташе з питань культури в посольстві України. Паризький досвід і пригоди самої Карпи стали основою її нового роману. Головні героїні – чотири українки, які хочуть почати нове життя в Парижі. Написана книжка чарівно і легко, і її, ймовірно, розберуть на цитати в соцмережах. Книжку представляє видавництво #книгоlove.

«65 українських шедеврів. Визнані й неявні»

«65 українських шедеврів. Визнані й неявні» – збірка есеїв про головні шедеври української культури з VI століття і до 1990 року. Для багатьох читачів вона напевно стане відкриттям і справжнім сюрпризом: можливо, не всі знають, що легендарне історичне полотно «Козак Мамай» невідомого художника XVIII століття сьогодні перебуває в колекції Одеського художнього музею, а для того, щоб побачити картину «Супрематизм номер 65» Казимира Малевича, потрібно всього лише від'їхати 375 кілометрів від Києва – і дістатися до Пархомівського художнього музею. У видавництві Arthuss кажуть, що «проект працює на створення альтернативної історії українського мистецтва, доповненої творами, які в ХХ столітті не вважали «канонічними» або «вартими уваги» з ідеологічних причин, і пропонує суб'єктивний погляд на окремі твори, що зберігаються в музеях і приватних колекціях України». Автор книжки, мистецтвознавець Діана Клочко, представить свій «канон» і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для нас, чому всі вони – «не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоча і не завжди відомих) інтелектуальних історій».

«Район «Д», Артем Чех

Один з найцікавіших українських письменників Артем Чех, автор збірок «Цього ви не знайдете в Яндексі», «Пластик», «Точка нуль» представляє нову книжку. Це збірка історій, об'єднаних одним простором і часом, і з яких вимальовується портрет автора на тлі подій його дитинства і юності. Місце дії, як пояснює сам автор, – «Черкаський район і декількох десятків жителів з їх спробами пережити несподіваний перехід від пострадянської до ранньонезалежної України».

«Жодна з попередніх книжок не давалася мені так важко, як ця, – розповідає Артем Чех. – Ейфорія, розчарування, знову ейфорія, забуття, знову розчарування, вагання і, врешті, рішучий крок – видавати. Книжку почав писати ще у січні 2015 року. Зробив вимушену перерву, продовжив за півроку на Донбасі. Там її і дописав. Потім вона лежала, я повертався до неї, викидав оповідання, доповнював. Переписував і дописував. Мене хитало. Я сумнівався». 

На Книжковому Арсеналі книжку можна знайти на стенді MERIDIAN CZERNOWITZ.

«Меланхолії», Юрко Іздрик

Це гарне видання – результат спільної роботи поета Юрія Іздрика і письменниці, головного редактора «Видавництва Старого Лева«, Мар'яни Савки, яка в цьому випадку стала ще й ілюстратором. Самі автори ці ілюстрації називають значно поетичніше – акварельні аплікації. 29 травня Мар'яна Савка та Юрій Іздрик проведуть у Львові перформанс, який представить нову поетичну збірку. Він називатиметься «Меланхолії із саундом і сенсом».

«Мій дід танцював краще за всіх»

«Мій дід танцював краще за всіх» – нова збірка оповідань Катерини Бабкіної, успішної української письменниці і сценариста, автора кількох поетичних збірок, романа «Соня» (2014 року) і збірок оповідань «Лілу після тебе» (2008) та «Щасливі голі люди» (2016). Її нова книжка – історія п'яти сімей, діти яких знайомляться 1 вересня в перший рік незалежності України і стають друзями на 20 років. Як йдеться в анотації: «Перш за все, про прийняття минулого. Про те, як події і обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них. Про спадковість і зв'язок поколінь, бажання кохання і прийняття, самотність як наслідок або як причину. Про втрати – осмислені вони чи неосмислені, виправдані чи безглузді. І, головне, про те, що навіть самотнім, відкинутим, поламаним теж можна вижити і жити, тому що незважаючи на все, завжди залишається можливість нарешті стати щасливим».

Книжку публікує видавничий дім «Комора».

«Троянда», Мирослав Лаюк

Мирослав Лаюк – прозаїк і поет з Прикарпаття; PhD філософії та викладач Києво-Могилянської академії. Три роки тому Мирослав випустив дебютний роман "Баборня", який увійшов до списку фіналістів премії Книга року BBC. Цього року Лаюк представляє відразу дві нові книжки: збірку для дітей «Заврик і його молодший брат» і книжку поезії «Троянда». Ілюстрації і графіку для поезії розробила Олена Соломадіна, а книжку представляє «Видавництво Старого Лева».

«Це книжка про реабілітацію «слів з великої букви», про те, що страх перед шаблоном став шаблоном, що коли «слова з великої букви» стають лише словами – ми мусимо їх перезапустити, навіть якщо це не всім подобається», – Мирослав Лаюк в інтерв'ю Yakaboo.

«Жизня», Олег Сенцов

«Жизня» – автобіографічний збірник Олега Сенцова, українського режисера, сценариста і громадського активіста, якого затримали в Криму 2014 року, і з того часу він засуджений до 20 років ув'язнення в російській в'язниці через звинувачення у тероризмі. Ця книга – перше видання Олега Сенцова, перекладене на українську мову. У «Видавництві Старого Лева» кажуть, що Сенцов брав активну участь у роботі над книгою.

«За спиною», Гаська Шиян

Письменниця зі Львова, Гаська Шиян випустила два романи. Дебютний – 2014 року «Hunt, doctor, Hunt», другий – «За спиною» представила весною, і він вже номінований на Літературну премію Євросоюзу. Два тижні тому спеціально для Vogue.ua Галина написала оповідання «Айсберг-навпаки». Її новий роман «За спиною» – про молоду дівчину Марту, чий коханий вирушає в армію. Книжку можна знайти на стенді видавництва «Фабула».

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне