RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 творів Трумена Капоте, які варто прочитати

30 вересня 2020

Трумен Капоте — один з найвідоміших американських письменників, а деякі з його робіт визнали літературною класикою, зокрема й новелу «Сніданок у Тіффані» і детективний роман «Холоднокровне вбивство». Його твори екранізували більш як у 20 фільмах і телевізійних драмах.

Трумен Капоте лежит в своей квартире с карандашом, бумагой и телефоном рядом, Vogue, 1946Трумен Капоте лежить у своїй квартирі з олівцем, папером і телефоном поруч, Vogue, 1946

Капоте мав нелегке дитинство, засмучене розлученням батьків, тривалою відсутністю матері й численними міграціями. Покликання до письменства відчув ще змалку, а професійну кар’єру почав з написання оповідань, часто важких і похмурих, як і життя автора. Його розповіді завжди були загадкою для багатьох; вони змушують думати про буття й перебувати на межі реальності; він занурює читача з головою в екзистенціалістську філософію, але ніколи не буває гротескним або надмірним. Від романів до документальної літератури, від заміток до оповідань, від літературних портретів до п’єс — згадуємо 5 чудових творів американського письменника.

«Холоднокровне вбивство»

Найбільшу популярність Капоте здобув завдяки журналістській праці «Холоднокровне вбивство», у якій докладно розповідає про вбивство чотирьох членів родини Клаттерів, скоєне в 1959 році в Голкомбі, штат Канзас. Гарпер Лі допомогла йому з дослідженням для цієї книги, яку вперше опублікували в чотирьох частинах у The New Yorker і тричі екранізували. Книга має блискучу репутацію одного з найперших кримінальних романів.

«Сніданок у Тіффані»
Одри Хепберн в фильме «Завтрак у Тиффани», 1961Одрі Гепберн у фільмі «Сніданок у Тіффані», 1961

Можливо, найвідоміша новела Капоте про світську левицю Голлі Голайтлі, яку на екрані втілила в життя Одрі Гепберн. Ця історія спершу з’явилася в журналі Esquire, а потім її опублікували в Random House з трьома іншими оповіданнями.

«Музика для хамелеонів»

Збірка оповідань і науково-популярних есе і статей «Музика для хамелеонів» — одне з найзагадковіших видань Капоте. Дивна метафора, пов’язана з рухом хамелеонів у часі під музику, проходить наскрізною ниткою через усю книгу. Із цими творами неспокійний і романтичний Капоте дарує своєму читачеві сенсаційний досвід.

«Почуті молитви»

«Почуті молитви» — це незакінчений роман, який Трумен Капоте писав перед смертю.   Письменник переживав важкі часи, був схильний до чарки й наркотиків. «Почуті молитви» відверто передають переживання й емоції автора та перегукуються з раннім етапом творчості письменника. Останній незавершений роман Капоте оповідає про його дружбу зі світськими жінками. Розділи, опубліковані в Esquire перед смертю письменника, змусили багатьох друзів цуратися його.

«Інші голоси, інші кімнати»

Перший опублікований роман Капоте, який вважається напівавтобіографічним. Ідея написання твору виникла після прогулянки лісом у Монровіллі, штат Алабама. Він дебютував під номером 9 у списку бестселерів New York Times і здобув для Капоте місце в літературному каноні. «Інші голоси, інші кімнати» — це переживання Трумена Капоте про молодість, прожиту з родичами. У книзі йдеться про досить суворі часи для письменника-модерніста та неймовірно гнітючі анекдоти з його дитинства. Але, як і у великому стилі Капоте, все, що він пише, він пише прекрасно.

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне