VOGUE UA CONFERENCE 2021EARLY BIRD PRICE! До 1 червня
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 творів Джека Лондона, які варто прочитати

12 січня 2021

Джон Гріффіт Чейні народився 12 січня 1876 року в Сан-Франциско і став відомий світу як письменник Джек Лондон. Незмінний успіх і популярність автора можна легко пояснити тематичним обширом і різноманітністю його праць, від пригодницьких оповідань до ідеологічних романів. Кожне покоління читачів знаходило у творах Лондона щось нове про життя й про себе, саме тому через століття більшість його творів залишаються бестселерами.

«Розкласти багаття»

Оповідання «Розкласти багаття» має дві версії: одну опубліковано 1902, а іншу —  1908 року і саме вона стала класикою, яку часто антологізують. Цей твір — прекрасна казка про холодні й зимові пейзажі, часто цитований приклад руху натуралістів, який зображує конфлікт людини й природи. У центрі історії — безіменний головний герой, який вирушає в холодний північний ліс на території Юкону. За ним прямує місцевий собака. Герой має намір відвідати друзів, але ігнорує попередження про небезпеку піших прогулянок на самоті в умовах сильного холоду. «Розкласти багаття» автор написав, ґрунтуючись на власному досвіді.

«Поклик пращурів»

Безжальний підхід Джека Лондона до виживання найсильніших у дикій природі Аляски під час клондайкської золотої лихоманки зустріли з ентузіазмом у той час, коли західне суспільство нетерпляче інтерпретувало світ через дарвінівські очі. Історія миттєво стала класикою, і оскільки людство й далі бореться з наслідками натуралістичного погляду на людські справи, «Поклик пращурів» залишається актуальною історією. Джек Лондон виконав величезну роботу із цим романом і зламав безліч кліше й обмежень стосовно оповіді. Чи не кожен з тих, хто коли-небудь читав цю книгу, безсумнівно, вважатиме її найкращою книгою Джека Лондона.

«Морський вовк»

«Морський вовк» — справжній психологічний пригодницький роман, що оповідає про інтелігентну людину, вимушену стати жорстокою й навчитися виживати через невдалі обставини. Головний герой книги — літературний критик Гамфрі ван Вейден. Він пережив корабельну катастрофу і потрапив на мисливську шхуну аморального капітана Вовка Ларсена, де змушений повністю відмовитися від звичних переконань і принципів.

«Біле Ікло»

Цей роман-компаньйон «Поклику пращурів», описує приручення вовка і став  «алегорією переходу людства від природи до цивілізації». Джек Лондон вкотре написав класичну казку з погляду тварини, що дало йому змогу дослідити жорстокий світ диких тварин і не менш жорстокий світ людей.

«Мартін Іден»

Історія про юного пролетарського самоука, який намагається стати письменником. Мартін Іден, головний герой цієї історії, — найреальніший з усіх персонажів Джека Лондона, який у чомусь подібний до самого автора. «Мартін Іден» — критика індивідуалізму. Мартін живе й бореться за такі речі, як статус і успіх, які виявляються порожніми. Не усвідомлюючи колективної потреби людини в належності, йому немає заради чого жити.

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне