Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

9 актрис, які зіграли Марію-Антуанетту в кіно

02 листопада 2021

2 листопада 1755 року народилася Марія-Антуанетта, особистість якої й далі зачаровує людей у всьому світі. Заграючи зі статусом попікони, вона — безумовно, найвідоміша королева Франції. Передбачувано й те, що загадковий і романтичний образ правительки перетворив її на ікону кінематографа. У цьому матеріалі Vogue згадує актрис, які вдягалися в костюм королеви на великому екрані.

Ліз Деламар у фільмі «Марсельєза», 1938
Лиз Деламар в фильме «Марсельеза», 1938Ліз Деламар у фільмі «Марсельєза», 1938

Ліз Деламар під орудою Жана Ренуара була однією з перших, хто зобразив Марію-Антуанетту в кіно. Фільм «Марсельєза», у якому вона зіграла одну зі своїх найвидатніших ролей — королеву Франції, — вийшов на екрани 1938 року. Історична художня драма присвячена заходу правління Марії-Антуанетти. У фільмі оповідається про групу сміливців з Марселя, захоплених революційними ідеями, які зародилися в Парижі й поступово поширилися по всій Франції.

Норма Ширер у фільмі «Марія-Антуанетта», 1938
Норма Ширер в фильме «Мария-Антуанетта», 1938Норма Ширер у фільмі «Марія-Антуанетта», 1938

Життя Марії-Антуанетти викликає зачарування по той бік Атлантики не менше, ніж у Франції. У 1938 році В. С. Ван Дайк зняв фільм, ґрунтований на бурхливих стосунках між Марією-Антуанеттою й Людовиком XVI, а також згадав про пристрасний роман  королеви з графом Ферзеном. Норма Ширер, відома ролями культових героїнь на німому екрані Голлівуду, втілила чуттєву, авторитетну Марію-Антуанетту в цій романтичній історії життя монархині. Фільм приніс їй номінацію на премію «Оскар» у категорії за найкращу жіночу роль у 1939 році, що стало її шостою номінацією за всю кар’єру.

Лана Марконі у фільмі «Таємниці Версаля», 1954
Лана Маркони в фильме «Тайны Версаля», 1954Лана Марконі у фільмі «Таємниці Версаля», 1954

У 1954 році Саша Гітрі сміливо вирішив розповісти історію Версальського палацу за допомогою персонажів і подій, які відбувалися в цих королівських залах. Від Генріха IV до Людовика XVI — у цьому фільмі представлені найбільші монархи й історії, що сформували легендарний Версальський палац. На роль Марії-Антуанетти Саша Гітрі обрав свою дружину Лану Марконі, французьку актрису румунського походження. Наснажений успіхом фільму, за рік він зняв фільм в аналогічному форматі, але ґрунтований на історії Парижа. «Якби нам розповіли про Париж» вийшов у 1956 році й Лана Марконі з’явилася в ньому знову в ролі королеви.

Мішель Морган у фільмі «Марія-Антуанетта — королева Франції», 1956
Мишель Морган в фильме «Мария-Антуанетта — королева Франции», 1956Мішель Морган у фільмі «Марія-Антуанетта — королева Франції», 1956

Мішель Морган — втілення краси й грації. Вона, як ніхто інший, передала власні харизму й магнетизм персонажу Марії-Антуанетти у фільмі Жана Деланнуа 1956 року. Стрічка оповідає про останні роки життя королеви з 1789 по 1793 рік. Марія-Антуанетта розривалася між своєю вірністю Людовику XVI й пристрастю до де Ферзена. Жан Деланнуа розіграв карту чутливості, щоб зобразити характер королеви, водночас вразливої й чуттєвої, яку Мішель Морган втілила зі справжнім завзяттям.

Уте Лемпер у фільмі «Австрійка», 1989
Уте Лемпер в фильме «Австрийка», 1989Уте Лемпер у фільмі «Австрійка», 1989

Фільм П’єра Граньє-Деферра розповідає про останні дні життя королеви: від судового процесу, на якому її звинуватили в державній зраді й крадіжці, до її страти 16 жовтня 1793 року на площі в центрі Парижа. Чотири дні жаху було перенесено на кіноекран з пронизливою ​​грою німецької зірки Уте Лемпер, яка перетворила Марію-Антуанетту, дуже впливову королеву Франції, на австрійську замучену жінку, істинно трагічну героїню.

Джейн Сеймур у фільмі «Французька революція», 1989
Джейн Сеймур в фильме «Французская революция», 1989Джейн Сеймур у фільмі «Французька революція», 1989

Зображення всіх подій Французької революції в кіно було складним завданням для режисерів Роберта Енріко і Річарда Т. Геффрона, кожен з яких створив історичний шедевр до святкування 200-річчя революції. Від перших нападів у Парижі до ув’язнення королівської сім’ї й страти Робесп’єра, «Французька революція» зображує ключові моменти цього дуже складного часу. Марію-Антуанетту зіграла Джейн Сеймур, яка пізніше здобула міжнародне визнання завдяки ролі в популярному серіалі «Доктор Квін, жінка-лікар».

Кірстен Данст у фільмі «Марія-Антуанетта», 2006
Кирстен Данст в фильме «Мария-Антуанетта», 2006Кірстен Данст у фільмі «Марія-Антуанетта», 2006

Саме Софія Коппола піднесла Марію-Антуанетту до статусу ікони попкультури. Вона вирішила використати юнацькі риси Кірстен Данст, щоб втілити образ стрімкої й вільної королеви, яка в підсумку здавалася найсучаснішою, ніж будь-коли. Саундтреками до фільму стали поппісні, а серед костюмів були й пастельно-блакитні Converse, поряд із шовковими лодочками Manolo Blahnik, не кажучи вже про вкорочені рукави невагомих суконь. На початку свого правління Марія-Антуанетта Софії Копполи насолоджувалася радощами Версаля, створювала й кидала виклик модним тенденціям і повставала супроти жорстких правил Двору. Вона збирала яскраві капелюхи, їла макарони зі смаком троянди й падала в обійми свого коханця, графа Ферзена. Натхнена біографією Антонії Фрейзер «Марія-Антуанетта: подорож», що вийшла у 2001 році, Софія Коппола зобразила харизматичну героїню-нонконформістку.

Даян Крюгер у фільмі «Прощавай, моя королево», 2012
Дайан Крюгер в фильме «Прощай, моя королева», 2012Даян Крюгер у фільмі «Прощавай, моя королево», 2012

За шість років після виходу фільму з участю Кірстен Данст, свою красу й талант культовій ролі Марії-Антуанетти в стрічці «Прощавай, моя королево» Бенуа Жако подарувала Даян Крюгер. Окрім неї, головні ролі у фільмі зіграли Леа Сейду та Віржині Ледуаєн. Фільм за мотивами однойменного роману Шанталь Тома ставить під сумнів складні зв’язки між королевою, її подругою мадам де Полиньяк і Сідоні Лаборд, молодою служницею королеви.

Маелія Жантіль у фільмі «Один король — одна Франція», 2018
Маелия Жантиль в фильме «Один король – одна Франция», 2018Маелія Жантіль у фільмі «Один король — одна Франція», 2018

1789 ознаменував повстання французів, голодних і змучених сліпим корисливим двором. Народ об’єднувала одна мета — зробити країну живильним середовищем для розвитку прогресивних ідей. Адель Енель, Гаспар Ульєль, Луї Гаррель, Лоран Лафітт і Селін Саллетт — у драмі «Один король — одна Франція» зіграли всі зірки французького кіно. Роль неспокійної Марії-Антуанетти виконала Маелія Жантіль.

За матеріалами vogue.fr

кино ·

Ще в розділі CINEMA

Популярне