RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Дивіться віртуальний тур виставкою «Кімоно: від Кіото до подіума»

25 травня 2020

Наприкінці березня в лондонському музеї Вікторії й Альберта мала відкритися масштабна виставка «Кімоно: від Кіото до подіума», присвячена історії кімоно. На жаль, через пандемію COVID-19 виставку, над якою куратори працювали не один рік, не відкрили. Проте команда музею записала серію з п’яти захопливих відео про виставку, з коментарями кураторки Анни Джексон — і це цілком може стати розрадою. Перше відео із серії вже можна подивитися на YouTube-каналі музею Вікторії й Альберта. Відео триває всього шість хвилин, його знято в абсолютно порожньому, закритому через пандемію музеї: куратор проводить глядача залами й ділиться дуже особистими інсайтами про створення виставки, її «зіркові» експонати й захопливу історію кімоно.

Виставка простежує вплив кімоно на західну моду — від кутюрної колекції Джона Гальяно для Dior 2007 року до кімоно Alexander McQueen для обкладинки альбому Б’єрк Homogenic. «Євроцентричний погляд на моду показує еволюцію одягу з погляду фасонів і силуетів, — зазначає Джексон. — В Японії форма кімоно є майже незмінною впродовж чотирьох століть, але деталі поверхні дуже змінилися. Здебільшого саме вони робили кімоно національним костюмом, а не звичайним предметом одягу, створеним під впливом тенденцій».

Обкладинка альбому Б’єрк Homogenic, 1997

Велике інтерв’ю з кураторкою Ганною Дженкінс про те, чому традиційний японський одяг опинився в центрі гарячої дискусії про культурну апропріацію в моді й до чого тут Кім Кардаш’ян, можна прочитати тут.

выставка ·

Ще в розділі Арт

Популярне