5 виставок в Києві, які потрібно побачити до кінця року

15 грудня 2017

Щоб відволіктися від передсвяткової суєти, найкраще вирушити до музею. У Мистецькому Арсеналі - виставка бойчукістів, а в Художньому музеї - все про харківський авангард.​

"Бойчукізм"

З 7 грудня по 21 січня в Мистецькому Арсеналі

Одна з найочікуваніших виставок року - проект, присвячений художникам-бойчукістам в Мистецькому Арсеналі. Бойчукісти - реформатори українського мистецтва, які працювали в 1910-1930 роки і стали знаменитими на весь світ. Напрямок названо на честь Михайла Бойчука - художника з Тернополя, який здобув освіту в кращих університетах Відня, Парижа і Мюнхена і на початку 20-го століття здивував Європу новим стилем, так званим українським монументалізмом. Бойчук і його послідовники за життя переслідувалися і були заборонені, тому виставка в Арсеналі - спроба зібрати пазл з фрагментів. На виставці можна побачити 300 робіт - Михайла Бойчука, Івана Падалки, Сергія Колоса, а також проекти сценічних декорацій та ескізи театральних костюмів.

"Місто ХА"

З 16 грудня по 18 лютого в Нацонального художньому музеї

Авангардне мистецтво Харкова за останні 100 років - тема нової виставки в Художньому музеї. Її герої - метри, зірки харківської сцени, а також молоді художники: Борис Михайлов, найвідоміший український фотограф в світі, Сергій Братков та Павло Маков, стріт-арт художник Гамлет Зіньковський, Роман Мінін, Аліна Клейтман. Чому саме Харків? Протягом всього 20-го століття Харків був (і продовжує залишатися) генератором креативних ідей: в 1920-ті це були ідеї літературні, пізніше прорив зробили інженери-конструктивісти, а в кінці 1960-х найяскравішим явищем стала харківська школа фотографії, яку очолив Михайлов.

"Мої гори". Виставка Юрія Мусатова

З 19 грудня по 27 січня в Щербенко Арт Центрі

Юрій Мусатов - молодий український кераміст, роботи якого можна побачити на багатьох міжнародних виставках. Кераміка Мусатова, з одного боку, химерна і нагадує космічні об'єкти, з іншого - мінімалістична. Його новий проект - "Мої гори", в яких художник осмислює метафору підкорення життєвих вершин. 36 керамічних гір художник створив, перебуваючи в резиденції в Південній Кореї.

"Уявні відстані". Виставка Назара Білика

З 15 грудня по 5 січня в "Київській картинній галереї"​

Ще одне довгоочікувана подія - персональна виставка Назара Білика, одного з найвідоміших і найуспішніших українських скульпторів. Якщо вам здається, що ви не знаєте Білика - згадайте свої прогулянки по київській Пейзажній алеї і зворушливу скульптуру "Дощ" - саме Назар Білик її створив. Нову виставку він готував три роки: натхненням для проекту стала подорож художника в турецьку Каппадокію. Печерні монастирі й підземні міста, ландшафт вулканічного походження - все це не тільки надихнуло Білика, а й допомогло усамітнитися для роботи над новим проектом. "Уявні відстані" - це абстрактні портрети, виконані в незвичній формі: вони виліплені, а потім залиті прозорим пластиком.

Читайте також:

Підсумки Art Basel Miami: 5 художниць, за якими варто стежити

У Парижі пройде ретроспектива Maison Margiela

выставка · музеи ·

Ще в розділі Арт

Популярне