RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Як відновити волосся після фарбування

18 серпня 2019

Як відновити волосся після освітлення, невдалого фарбування, фарбування хною, басмою і яскравими неоновими фарбами – розповідає колористка, засновниця Nataliia Yurchak Beauty School, Наталія Юрчак.

Поппі Делевінь

Останнім часом запит "як відновити волосся" трапляється все частіше. Є кілька причин цього. Бажаючи заощадити на фарбуванні (цілком зрозуміле, до слова, прагнення), люди звертаються до фахівців, які використовують бюджетні матеріали. І отримують безліч проблем. Грамотний колорист не просто використовує якісні (читай, дорогі) матеріали, але і робить спроби барви. А в процесі постійно моніторить стан волосся: фарбування – це тотальний контроль. Варто відволіктися – і клієнт втратить волосся. Ну або, принаймні, залишиться з зіпсованим.

Для інформації. Вартість одних лише матеріалів для складного фарбування – наприклад, Air Touch або балаяж, – від $50 до $100, залежно від довжини і густоти волосся. А ще ж є робота майстра і супутні витрати. Але відновлювати волосся – завжди дорожче і довше.

Ще одна проблема – кератинове випрямлення (його, до речі, сьогодні продають під виглядом лікування, хоча це справжня травма для волосся). Якщо після кератину почати знебарвлюватися, це закінчиться катастрофою. У нас у школі був випадок, коли дівчина, яка прийшла моделлю на тренінг з колористики, що не попередила майстрів про свої експерименти з кератином і переходами з блонда в темний і назад. Її пасма почали відвалюватися просто в мийці. На щастя, ми вжили всіх заходів, які допомогли дівчині зберегти довжину максимально. Але після того випадку ми завжди запрошуємо клієнтів і моделей на тест і фарбуємо контрольне пасмо, щоб зрозуміти, як поводитиметься волосся. Тест барви, до речі, корисний в таких випадках: якщо проводили фарбування хною або кератинове лікування будь-якого виду, коли чекає складний вихід з чорного кольору.

Як відновити волосся після домашнього фарбування

Все, що ми маємо сьогодні, – результат нашого вчора. Це стосується всього: достатку, кар'єри, фігури, здоров'я і, звичайно, волосся.

Волосся – це білок. У синтезі білка бере участь 20 амінокислот: аргінін, аланін, аспарагін, аспарагінова кислота, валін, гістидін, гліцин, глутамін, глутамінова кислота, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, пролін, серин, тирозин, треонін, триптофан, фенілаланін, цистеїн). Зовні білковий кортекс волосини захищений кутикулою. Коли на волосся впливають фарбувальні порошки, склади для хімічної завивки або кератинового випрямлення, в кортексі руйнуються амінокислоти. Відновити їх допомагають засоби з амінокислотами (зі списку, перерахованого вище), кератином або гідролізованим білком. Але якщо волосся сильно пошкоджене фарбуванням, то відновити його структуру на 100% неможливо. Все, що можна, – чекати, поки воно відросте достатньо, аби підстригти. Сьогодні всі шукають чарівний засіб, який допоможе вилікувати волосся. Але насправді головна рекомендація – не доводити його до плачевного стану.

Як відновити волосся після яскравих тимчасових барвників

Зараз багато засобів, у тому числі для домашнього застосування, які дають синій, зелений, червоний колір. Їхній головний побічний ефект – бажання швидше цього кольору позбутися. Але якщо піддатися пориву, можна відразу попрощатися з якістю волосся. Щоб відновитися після кольорових експериментів, потрібен час – і часте миття. Тому якщо вже ви пішли на експеримент, майте терпіння. Хороша новина: прямі пігменти працюють швидко: як "зайшли", так і "вийшли".

Фото: Патрік Демаршельє

Швидкість вимивання залежить від структури волосся. З попередньо забарвленого в блонд вони можуть вимиватися довго. З пористого, кучерявого пігменти вимиються за 3 рази. Термін фарбування в цьому випадку вимірюється не календарем, а кількістю миття. Хочете швидше позбутися відтінку – частіше мийте голову гарячою водою (пам'ятаємо, це протипоказано для волосся, колір якого хочеться зберегти якомога довше).

Найнебезпечніша порада в інтернеті – це додати до шампунь або до води аспірин. Просто “не намагались вiдтворити у реальному життi". Коли у людини болить зуб, а вона вперто відсиджується вдома, займаючись самолікуванням, все закінчується плачевно. Приблизно те ж з волоссям.

Сьогодні дуже розвинений сегмент skincare-блогерів; з'явилося безліч людей, які вважають себе skin'tellectualls. З волоссям і доглядом за ним – якийсь прикрий пробіл. Щоб підвищити обізнаність людей про те, як доглядати за своїм волоссям, я готую онлайн-курс. Бонусом до нього буде книга "Планета колористика і її супутники". Курс буде корисний не тільки фахівцям, але і людям, які хочуть розуміти, які процеси відбуваються з волоссям під час фарбування, і що з ним робити потім.

Як відновити волосся після хни

Дотепно, але раніше скрізь вважали, що хна відновлює волосся, а зараз навпаки – люди цікавляться, як відновити волосся після хни. Треба пам'ятати, що при фарбуванні хною якість волосся не страждає – навпаки, помітно поліпшується. Проблеми починаються при виведенні кольору. Хна – порошок з рослини лавсонії, висушені листи якого дають ефект. забарвлення. Кашка з хни забарвлює поверхневі шари і заклеює, як дьогтем, кутикули волосся. Від чого ті стають товстими, щільними, ніби на кожну волосинку вдягнули кокон.

Емілі Ратаковскі 

У хни є побічний ефект: вона вступає в реакцію з будь-якими окислювачами і в процесі набуває зеленого відтінку. Самостійно хну не вивести, треба прийти до майстра, який зробив процедуру щодо зняття пігменту з волосся. Ми працюємо двома підходами: кислотні "змивки" і пілінги.

Як відновити волосся після невдалого фарбування

Якщо людина пофарбувалася, але колір їй не подобається, то повернути все в початковий неможливо – особливо якщо це перше фарбування на натуральне волосся. Можна тільки відростити волосся, щоб потім його обрізати. Але, можливо, помилка полягала не в виборі кольору, а виборі колориста. Простий приклад. Дівчина мріє про холодний відтінок. Проблема в тому, що досягти його складно. Колористи змішують від трьох відтінків, аби створити бажаний колір для конкретного клієнта. Враховують попередні фарбування, природний підтон волосся, його структуру, пористість і рихлість, і ще безліч факторів. Досягти потрібного кольору здатний кваліфікований, досвідчений майстер, але ніяк не дебютант – і вже абсолютно точно не подружка на кухні.

Барбара Палвін

Якщо треба відновити колір після невдалого фарбування, прочитайте цей матеріал.

Як відновити волосся після освітлення

Найперше, що слід знати, – треба робити хоч що-небудь. Дуже часто пошкоджено-сухе волосся – у тих, хто не допрацьовує з доглядом. Всі розуміють, що потрібен догляд, – і усі ним нехтують. За волоссям завжди видно відразу, чи роблять з ним щось. Тому годі нескінченно скуповувати кошти для догляду і забивати ними полки у ванній. Треба все це використовувати. "Стоїть на полиці і не допомагає" – поширена історія. Поки кошти не потраплять на волосся, ніякого дива не станеться.

Важливо знати, що догляд за освітленим волоссям вимагає регулярних інвестицій. Засоби треба вибирати за бюджетом, щоб можна було поповнювати запаси щомісяця – і використовувати без жалю, регулярно. Тому що, якою б дорогою і дієвою не була маска, за одне нанесення можна хіба краще розчесати волосся. Важлива система і регулярність. Тут як з санскріном: найкращий – той, який ви наносите в потрібній кількості і постійно.

Якщо людина розуміє, що вона не буде педантично і ретельно доглядати за волоссям, їй варто передати догляд на аутсорс. Не треба звинувачувати себе за неорганізованість і лінь – сьогодні життя занадто складне і насичене, щоб встигати контролювати все. Я і сама лінуюся, але регулярно приїжджаю на процедури до салону. Поєднання салонного догляду (раз на місяць) і мінімального домашнього дає по-справжньому хороші результати.

Як відновити волосся після фарбування в чорний

Це найскладніша історія, хоча і реальна. Ми завжди робимо тест контрольного пасма, щоб зрозуміти, якого граничного максимуму можемо досягти. Треба розуміти, що це дорого (вартість роботи у нас в школі – 11 тис.грн.) і довго (10 годин на кріслі). І найбільш непередбачуване – що потім буде з волоссям.

Проблема така: щоб вивести людину з багаторічних фарбувань у чорний, потрібен гранично сильний колорист – з кваліфікацією, досвідом, величезним арсеналом засобів. Багато клієнток намагаються вийти з чорного у недостатньо грамотних майстрів (а іноді – самостійно) і отримують "леопардовий" ефект. А до того ж – сильні пошкодження. Після цієї невдалої спроби 90% людей капітулюють – і знову фарбуються в чорний. У них уже ніколи не буде нормального волосся.

Боротьбу з чорним кольором ускладнює те, що часто дівчата фарбуються ним вдома: вважають, що щільний чорний лягає без проблем, і не варто ходити заради цього до майстра. Правду ми бачимо, коли починаємо рятувати від темного пігменту: там, де він лягав щільніше (спереду, біля коріння, і на кінчиках), він залишається плямами. Там, де фарбу нашаровували з меншою щедрістю (на потилиці, по довжині ззаду) з'являються залисини. Їх майстрові доведеться ретельно зафарбовувати вручну, як реставраторові під час роботи над старими картинами.

Всім, хто хоче вивести чорний, я пояснюю, що справжній результат після виходу з чорного настане тільки тоді, коли волосся відросте, а це станеться не за один день у салоні, а через кілька років. Тим, хто не готовий до забігу на довгу дистанцію, краще спрямувати свої зусилля в інше русло.

З білим, до речі, схожа історія. Якщо білявка хоче змінити колір, треба обов'язково насичувати пасма подвійним пігментом – або зрощувати. У будь-якому випадку я не раджу радикально затемнюватися білявкам з пористим, кучерявим, пухким волоссям: після фарбування воно викликатиме дисонанс. Все тому, що темний колір – завжди глянсовий, блискучий – принаймні, так сприймається підсвідомо. Пухке темне волосся матиме дивний вигляд.

Як вивести сивину

Останнім часом з'являються засоби для догляду за шкірою голови (і дуже дорогі теж), реклама яких натякає: вони допоможуть відновити природний колір сивого волосся. Звичайно, це брехня. Колір сивини не відновлюється. І тут два шляхи – або прийняти її, або методично фарбувати волосся. Відмінний приклад прийняття і грамотної стилізації – героїня Меріл Стріп з "Диявол носить "Prada".

Відросле коріння можна замаскувати в перервах між фарбуванням. Для цього є спеціальні крейди, спреї і тимчасові фарби. Всі вони змиваються шампунем. До речі, важливо попереджати свого майстра про вжиті "тимчасові заходи": іноді такі засоби непередбачувано реагують з фарбами.

Чи є сенс боротися за натуральний колір

Чи є сенс гнатися за натуральним кольором? – Мій погляд може виявитися непопулярним. Мені подобається фарбоване волосся: воно завжди має більш живий, глянцевий і рухливий вигляд, ніж натуральне, навіть якщо пофарбоване тон у тон. Та й насправді у світі дійсно мало людей, яких прикрашає їхній природний колір. Тут, у школі, я бачу стільки кольору, як напевно ніхто, тому вважаю свою статистику репрезентативною.

Зараз так багато блогерів, які пропагують ЗСЖ, фітнес, догляд за шкірою і макіяж. Чомусь про волосся несправедливо забули. Так от, я впевнена, що з волоссям теж треба добре поводитися. Приємно, коли твоя голова викликає гарне враження у тебе і оточення.

прически · волосся ·

Ще в розділі Волосся

Популярне