RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Людина дощу: 5 парфумів з ароматом свіжості

05 травня 2020

Vogue.ua вибирає аромати, які пахнуть дощем і є ідеальними для перших днів осені.

Запах дощу впізнаваний з одного вдиху – і приємний всім. На його позначення навіть існує спеціальне слово – петрикор (грец. хpetra – "камінь" і ichor – "кров богів"). Його придумали вчені в 60-х, коли готували наукову статтю для журналу Nature, в якій досліджували, звідки береться цей специфічний аромат. Відповідь: з олій рослин, що потрапили у ґрунт у період посухи. Коли від дощу земля намокає, вони вивільняються разом зі сполукою під назвою геосмін. Ось це комбо олій і геосміну відповідає за те, що називають ароматом дощу. Парфумери включають геосмін у склади своїх композицій (наприклад, Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre, Etat Libre d'Orange).

Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre, Etat Libre d’Orange

Іноді його називають "мокра земля", як в ароматі California Snow американської марки A Lab on Fire.

California Snow, A Lab on Fire

Створити ілюзію дощу в композиції можна алегорично: наприклад, відчуттям мокрої дубової деревини і листя, як в English Oak & Hazelnut британської марки Jo Malone London.

English Oak & Hazelnut, Jo Malone London.

Wikipedia пояснює любов людей до аромату дощу тим, що історично людина залежала від дощової погоди – вона обіцяла і урожай, і втамувати спрагу. Також було життєво важливо вчасно сховатися від грози. Як би там не було, передати відчуття дощу в парфумерії можна за допомогою синтетичних молекул – того ж калону, який входить до складу легендарних акватичних ароматів L'Eau d'Issey, Acqua di Gio Giorgio Armani, Cool Water Davidoff і так далі.

Ольфактолог, парфумер Богдан Зубченко каже, що "дощовий" настрій можуть викликати аромати з нотою гальбануму, коли вони створені не з акцентом на траву і зелень, а на фіалково-ірисовий підтекст. Тоді вони створюють відчуття пилу, покритого дощем. Одним із прикладів таких ароматів Зубченко називає Grey Flannel Geoffrey Beene, що був попередником знаменитого Dior Fahrenheit.

Grey Flannel Geoffrey Beene

У Marc Jacobs є прозорий, чистий аромат Rain – у ньому свіжість створена акордами свіжоскошеної трави, тропічного дощу і мускусу.

Rain, Marc Jacobs

Аромат Guerlain Après L'Ondée придумав ще Жак Герлен 1906 року. Він присвячений заспокійливій свіжості і ясній погоді, яка буває лише після дощу. Композиція панує навколо нот фіалки, аранжована ірисом і ваніллю.

Après L'Ondée, Guerlain

Ще один “післядощовий” аромат, тільки з відчуттям зливи в садах, створив Жан-Клод Еллена для Hermes.

Un Jardin apres la Mousson, Hermes

Sisley Eau Tropicale замислили як післясмак від прогулянки тропічним лісом, в якому тільки-но пронеслася бурхлива злива.

Eau Tropicale, Sisley

весенние ароматы · парфум · ароматы ·

Ще в розділі Парфуми

Популярне