RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Підтягнутий вигляд: правда і міфи про нитки

27 листопада 2021

Навколо ниткових методик омолоджування витає безліч міфів. Найпопулярніші з них коментує лікарка-дерматовенерологиня, провідна спеціалістка і сертифікована тренерка Top Cosmetics, викладачка Навчального центру компанії, Ніна Колот

Ніна Колот

Promotion 

Ниткові методики травмонебезпечні

Наскільки травматичною буде процедура, залежить від того, як виражені вікові зміни. Тредліфтинг (імплантація ниток з насічками) передбачає більший обсяг роботи, ніж ін'єкції. Тут і стерильна підготовка пацієнта, і місцева анестезія, і саме встановлення ниток. Травматичність залежить і від обсягів корекції: чи буде це тільки робота з брилами (опущена ділянка щік), чи потрібно коригувати ділянку скул і друге підборіддя. В арсеналі лікарів великий вибір ниток, для кожного виду — свої показання і методики введення.

Так, нитки Aptos Exellence Visage, мої улюблениці, вбудовані в атравматичну канюлю (тупокінцеву голку), завдяки якій введення відбувається відносно ніжно, без єдиного синця. Дівчата після такої корекції мають прекрасний вигляд і відразу ж вливаються в звичний темп життя.

Нитки ж із серії Aptos Needle 4, призначені для пластичної хірургії, не розсмоктуються, дають чудовий стійкий результат, але щоб їх установити, потрібні мікророзрізи, а утримуватися вони будуть через підшкірні фасції (утримуючі структури шкіри).

Нитки — це дорого

Ні для кого не таємниця, що всі старіють по-різному. Когось із віком турбують зморшки на лобі, хтось страждає на опущення ділянки щік («щічки бульдогів»). Отже, і методи корекції потрібно обирати за показаннями, а не за ціною. Одна процедура ниткового ліфтингу з успіхом вирішить завдання, яке непідвладне двом-трьом сесіям з ін'єкціями філерів. Тому нитковий ліфтинг — це метод, який чудово справляється із птозом, але при цьому економніший, ніж малоефективні в такій ситуації ін'єкції наповнювачів.

Знадобиться загальний наркоз і повна стерильність

Стерильність — це обов'язкова умова для будь-якої інвазивної (пов'язаної з порушенням шкірних покривів) процедури. Досі Інтернет рясніє світлинами червоних носів, синіх щік і понівечених облич з ускладненнями після «ін'єкцій на кухні» людиною без відповідної медичної освіти і, як мінімум, рукавичок. Тому процедура проводиться в підготовленій операційній або маніпуляційному кабінеті, з дотриманням усіх умов стерильності, під місцевим наркозом. Для цього використовують спеціальний знеболювальний розчин, який вводять безпосередньо в передбачуване місце імплантації ниток. Так що під час процедури пацієнт не відчуває болю і спокійно спілкується з лікарем.

Нитки — це порізи і шви

Як правило, дерматокосметологи використовують нитки, які вводяться за допомогою канюлі або голки. Після такої імплантації на обличчі залишиться від 2 до 6 мікроотворів (від входу голки), які затягнуться вже через 30 хв після введення. Якщо ж обсяг корекції великий і показання до ниткового ліфтингу серйозніші (вроджена чи набута після хвороби асиметрія, сильний віковий птоз), то можуть застосовуватися доступи через шкірні мікронадрізи. Вони виконуються хірургом, з накладанням швів, які через кілька днів знімаються.

Якщо пацієнт захоче витягти нитки через якийсь час, це неможливо — вони вбудовуються в шкірні структури і обплітаються волокнами колагену й еластину

Нитки виготовлені з біотехнологічного натурального розчинного волокна, яке використовують для створення шовного матеріалу в кардіо- та нейрохірургії. Вони не спричиняють алергії. Після їх уведення в шкірі починається активний синтез власного генового каркасу, який бере на себе ліфтингову функцію на довгі роки. Крім того, до складу ниток входить особлива речовина — полімолочна кислота, яка потужно стимулює безперервне зволоження шкіри. Таким чином, крім безопераційної підтяжки, пацієнт отримує ефективну ревіталізацію і зволоження шкіри.

Після встановлення ниток утворюється фіброзна тканина, яка в подальшому завадить зробити хірургічну підтяжку. Чи так це?

Трохи правди про фіброз. Будь-яке травматичне, а точніше, ін'єкційне втручання в тканини організму закінчується фіброзом. Це абсолютно закономірний і вже давно доведений гістологічно (дослідження тканин на клітинному рівні) процес. Сучасні дослідження, багаторазово озвучені на міжнародних конгресах про ниткові методики в естетичній медицині, довели, що розчинні нитки з капролактону і полімолочної кислоти (Aptos) стимулюють вироблення якраз тих необхідних різновидів колагену й еластину (будівельні білки дерми), які утримують рухливий каркас у тканинах обличчя, а також збільшують кількість фібробластів дерми, основних клітин молодості.

Установлення ниток — ризикована процедура: мімічні м'язи постійно рухаються, і нитки можуть поламатися. Крім того, якщо поставити їх занадто близько до поверхні, то вони будуть помітними

Річ у тому, що нитки встановлюються не в м'язи або в дерму (це вважається категоричною помилкою), а саме в жирову тканину шкіри — так звані компартменти. Саме завдяки цьому і відбувається перерозподіл обсягів:  до прикладу, зі щік — у вилиці. Крім того, нитка створена з доволі гнучкого матеріалу, що запобігає її механічним пошкодженням.  Стосовно ж насічок, завдяки яким нитка надійно фіксується в тканинах, то тут ми справді просимо пацієнтів кілька днів дотримуватися спокійного режиму активності розмови, співу, сміху, щоб нитка спокійно імплантувалась і насічки не обірвалися.

Нитки можуть підтягти незначний птоз і ефективні для профілактики старіння. Якщо тканина важка, то жодні нитки її не врятують

Чіткі показання й вибір послідовності в естетичній корекції — це ключові моменти, які визначають, наскільки ефективним і надійним буде лікування. Дійсно, важкі тканини обличчя, характерні для слов'янської зовнішності, можуть не піддаватися нитковому ліфтингу. З такими пацієнтами ми зазвичай проводимо низку підготовчих процедур: руйнуємо жирову тканину за допомогою ліполітичних ін'єкцій, застосовуємо лімфодренажні методики, які знімають патологічну набряклість. Вони облегшують важкі тканини, пом'якшують деформації. Якщо нитки імплантувати після цього, то й ефект буде хорошим.

Ефект від введення ниток триває близько року. Чи не краще зробити пластику, щоб відтермінувати старіння на багато років?

Усі дерматокосметологи і пластичні хірурги добре знають: хірургія забирає те зайве, що призвело до естетичної недосконалості обличчя: горбинку носа, злощасні мішки під очима, вікові зміни тканин обличчя, які призвели до їх надлишку. Хірургія потребує наркозу і тривалого відновлення. Не варто забувати про головне: вона не працює з якістю шкіри. Звісно, я спрямовую пацієнтів до пластичних хірургів, коли розумію, що косметологічними методами з проблемою не впоратися. Проте в розпорядженні косметологів сьогодні такий потужний арсенал інструментів, що без агресивних упливів на організм (загальний наркоз, важкий реабілітаційний період) можна домогтися дуже переконливих результатів, нехай і не таких довгострокових, як у хірургії. Як не як, безін'єкційна ринопластика, видалення другого підборіддя і ліфтинг обличчя у косметологів зараз не менш популярні, ніж збільшення губ.

Щоб ліфтинг-ефект був помітним, доведеться поставити мінімум кілька десятків ниток. Набряк потім зникатиме ще упродовж тижня

Це правда лише щодо процедури з мезонитками. Тредліфтинг нитками з насічками Aptos — зовсім інша історія. Давайте визначимо різницю. Тредліфтинг — метод малоінвазивного (малотравматичного) втручання з підтягнення і відновлення жирових пакетів і шкіри, що з віком опустилися або розтанули. Для такої корекції не потрібно багато ниток: достатньо від 4 до 12 штук. Вони підтягують тканини завдяки мікронасічкам. А набряклість виникає не від ниток, а через знеболювальний коктейль, який вводиться підшкірно. Через кілька днів вона безслідно зникає.

Для ниток є чіткі вікові межі. Чи це так?

Звісно, чим молодший пацієнт, тим краще проходитиме процес відновлення і реабілітації. Але говорити про те, що у методики є вікові показання, буде неправильно. Важливо оцінити стан шкіри. Це можливо лише під час огляду.

Нитки може поставити і дерматокосметолог

Не буду заперечувати той факт, що ниткова імплантологія (установлення ниток) — більш новий і прогресивний метод омолодження обличчя, ніж класичні ін'єкційні процедури. І якщо раніше вона була привілеєм пластичних хірургів, то сьогодні досвідчені дерматокосметологи прекрасно володіють технікою — і досягають чудових результатів. Річ у тому, що в основі методу лежать ті ж самі базові знання анатомії, топографії важливих судинно-нервових пучків і зв'язків, а також практичні навички роботи з канюлями (тупокінцевими голками), якими грамотні дерматокосметологи володіють чудово. Тому — так. Нитки може встановити і дерматокосметолог, головне, щоб він пройшов необхідне навчання і володів практичними навичками такої роботи.

Важливо знати

Потрібно розуміти, що унікальна особливість ниток APTOS — насічки, які "розкриваються" після введення ниток. Саме завдяки ним тканини фіксуються, обсяги перерозподіляються і відновлюються молоді підтягнуті контури. Легкий дискомфорт у відчуттях відбувається саме з цієї причини. Проте вже через 3-5 днів він минає. Наступного дня після процедури пацієнти мають такий добрий вигляд, що можуть не просто йти на роботу і зустрічатися з друзями, але і позувати для фото.

Косметологія ·

Ще в розділі Б'юті-гід

Популярне