Підтягнутий вид: правда і міфи про нитки

03 квітня 2018

Навколо ниткових методик омолоджування витає безліч міфів. Найпопулярніші з них коментує лікар-дерматовенеролог, провідний спеціаліст і сертифікований тренер Top Cosmetics, викладач Навчального центру компанії, Ніна Колот

Ніна Колот

Promotion 

Ниткові методики травмонебезпечні

Те, наскільки травматичною буде процедура, залежить від того, наскільки виражені вікові зміни. Тредліфтінг (імплантація ниток з насічками) передбачає більший обсяг роботи, ніж ін'єкції. Тут і стерильна підготовка пацієнта, і місцева анестезія, і сама установка ниток. Травматичність залежить і від обсягів корекції: чи буде це тільки робота з брилами (опущена область щік) чи потрібно коригувати область скул і друге підборіддя. В арсеналі лікарів великий вибір ниток, для кожного виду - свої показання і методики введення.

Так, нитки Aptos Exellence Visage, мої улюблениці, вбудовані в атравматичну канюлю (тупокінцеву голку), завдяки якій введення вдається, відносно, ніжне, без єдиного синяка. Дівчата після такої корекції мають прекрасний вигляд і відразу ж вливаються в звичний темп життя.

Нитки ж із серії Aptos Needle 4, призначені для пластичної хірургії, не розсмоктуються, дають чудовий стійкий результат, але щоб їх встановити, потрібні мікророзрізи, а утримуватися вони будуть через підшкірні фасції (утримуючі структури шкіри).

Нитки - це дорого

Ні для кого не таємниця, що всі старіють по-різному. Когось з віком турбують зморшки на лобі, хтось страждає опущенням ділянки щік («щічки бульдогів»). Отже, і методи корекції потрібно обирати за показаннями, а не за ціною. Одна процедура ниткового ліфтингу з успіхом вирішить завдання, яке непідвладне двом-трьом сесіям з ін'єкціями філерів. Тому нитковий ліфтинг - це метод, який відмінно справляється з птозом, але при цьому більш економний, ніж малоефективні в такій ситуації ін'єкції наповнювачів.

Знадобиться загальний наркоз і повна стерильність

Стерильність - це обов'язкова умова для будь-якої інвазивної (пов'язаної з порушенням шкірних покривів) процедури. Досі Інтернет рясніє фотографіями червоних носів, синіх щік і понівечених осіб з ускладненнями після «ін'єкцій на кухні» людиною без відповідної медичної освіти і як мінімум рукавичок. Тому процедура проводиться в підготовленій операційній або маніпуляційному кабінеті, з дотриманням всіх умов стерильності, під місцевим наркозом. Для цього використовують спеціальний знеболюючий розчин, який вводять безпосередньо в передбачуване місце імплантації ниток. Так що під час процедури пацієнт не відчуває болю і спокійно спілкується з лікарем.

Нитки – це порізи і шви

Як правило, дерматокосметологи використовують нитки, які вводяться за допомогою канюлі або голки. Після такої імплантації на обличчі залишиться від 2 до 6 мікроотворів (від входу голки), які затягнуться вже через 30 хв після введення. Якщо ж обсяг корекції великий і показання до ниткового ліфтінгу серйозніші (вроджена чи набута після хвороби асиметрія, сильний віковий птоз), то можуть застосовувати доступи через шкірні мікронадрізи. Вони виконуються хірургом, з накладанням швів, які через кілька днів знімаються.

Якщо пацієнт захоче витягти нитки через якийсь час, це неможливо - вони вбудовуються в шкірні структури і обплітаються волокнами колагену і еластину

Нитки виготовлені з біотехнологічного натурального розчинного волокна, який використовують для створення шовного матеріалу в кардіо- та нейрохірургії. Він не викликає алергії. Після їх введення в шкірі починається активний синтез власного генового каркаса, який бере на себе ліфтингову функцію на довгі роки. Крім того, до складу ниток входить особлива речовина - полімолочна кислота, яка потужно стимулює безперервне зволоження шкіри. Таким чином, крім безопераційної підтяжки, пацієнт отримує ефективну ревіталізацію і зволоження шкіри.

Після установки ниток утворюється фіброзна тканина, яка в подальшому завадить зробити хірургічну підтяжку. Чи так це?

Трохи правди про фіброз. Будь-яке травматичне, а точніше, ін'єкційне втручання в тканини організму закінчується фіброзом. Це абсолютно закономірний і вже давно доведений гістологічно (дослідження тканин на клітинному рівні) процес. Сучасні дослідження, багаторазово озвучені на міжнародних конгресах про ниткові методики в естетичній медицині, довели, що розчинні нитки з капролактона і полімолочної кислоти (Aptos) стимулюють вироблення якраз тих необхідних різновидів колагену і еластину (будівельні білки дерми), які утримують рухливий каркас в тканинах особи, а також збільшують кількість фібробластів дерми, основних клітин молодості.

Установка ниток - ризикована процедура: мімічні м'язи постійно рухаються, і нитки можуть поламатися. Крім того, якщо поставити їх занадто близько до поверхні, то вони будуть помітними

Справа в тому, що нитки встановлюються не в м'язи або в дерму (це вважається категоричною помилкою), а саме в жирову тканину шкіри - так звані компартменти. Саме завдяки цьому і відбувається перерозподіл обсягів: наприклад, з щік - у вилиці. Крім того, нитка створена з достатньо гнучкого матеріалу, що виключає її механічну поломку. Що ж стосується насічок, завдяки, яким нитка надійно фіксується в тканинах, то тут ми справді просимо пацієнтів пару днів дотримуватися спокійного режиму активності розмови, співу, сміху, щоб нитка спокійно імплантувалась і насічки не обірвалися.

Нитки можуть підтягнути незначний птоз і є хорошими для профілактики старіння. Якщо тканина важка, то ніякі нитки її не врятують

Чіткі свідчення і вибір послідовності в естетичній корекції - це ключові моменти, які визначають, наскільки ефективним і довговічним буде лікування. Дійсно, важкі тканини особи, характерні для слов'янської зовнішності, можуть не піддаватися нитковому ліфтінгу. З такими пацієнтами ми, зазвичай, проводимо ряд підготовчих процедур: руйнуємо жирову тканину за допомогою ліполітичних ін'єкцій, застосовуємо лімфодренажні методики, які знімають патологічну набряклість. Вони полегшують важкі тканини, пом'якшують деформації. Якщо нитки імплантувати після цього, то і ефект буде прекрасним.

Ефект від введення ниток триває близько року. Чи не краще зробити пластику, щоб відтермінувати старіння на багато років?

Всі дерматокосметологи і пластичні хірурги чітко знають: хірургія забирає те зайве, що призвело до естетичної недосконалості обличчя: горбинку носа, злощасні мішки під очима, вікові зміни тканин обличчя, які привели до їх надлишку. Хірургія вимагає наркозу і довгого відновлення. Не варто забувати про головне: вона не працює з якістю шкіри. Звичайно, я направляю пацієнтів до пластичних хірургів, коли розумію, що косметологічними методами з проблемою не впоратися. Однак в розпорядженні косметологів сьогодні такий потужний арсенал інструментів, що без агресивних впливів на організм (загальний наркоз, важкий реабілітаційний період) можна домогтися дуже переконливих результатів, нехай і не таких довгострокових, як в хірургії. Як не як, безін'єкційна ринопластика, видалення другого підборіддя і ліфтинг обличчя у косметологів зараз не менш популярні, ніж збільшення губ.

Щоб ліфтинг-ефект був помітний, доведеться поставити мінімум кілька десятків ниток. Набряк потім зникатиме ще тиждень

Це вірно лише в разі з мезонитками. Тредліфтінг нитками з насічками Aptos - це зовсім інша історія. Давайте визначимо різницю. Тредліфтінг - метод малоінвазивного (малотравматичного) втручання з підтяжки і відновлення в правильне положення жирових пакетів і шкіри, які з віком опустилися або розтанули. Для такої корекції не потрібно багато ниток: досить від 4 до 12 штук. Вони підтягують тканини завдяки мікронасічкам. А набряклість виникає не від ниток, а від знеболюючого коктейлю, який вводиться підшкірно. Через пару днів вона безслідно зникає.

Для ниток є чіткі вікові рамки. Чи так це?

Звичайно, чим молодший пацієнт, тим краще пройде процес відновлення і реабілітації. Однак говорити про те, що у методики є вікові показання, буде неправильно. Важливо оцінити стан шкіри. Це можливо тільки при огляді.

Нитки може поставити і дерматокосметолог

Не буду заперечувати той факт, що ниткова імплантологія (установка ниток) - більш новий і прогресивний метод омолодження обличчя, ніж класичні ін'єкційні процедури. І якщо раніше вона була привілеєм пластичних хірургів, то сьогодні досвідчені дерматокосметологи прекрасно володіють технікою - і домагаються чудових результатів. Справа в тому, що в основі методу лежать ті ж базові знання анатомії, топографії важливих судинно-нервових пучків і зв'язок, а також практичні навички роботи з канюлями (тупокінцевими голками), якими грамотні дерматокосметологи володіють чудово. Тому - так. Нитки може встановити і дерматокосметолог, головне, щоб він пройшов необхідне навчання і володів практичними навичками такої роботи.

Важливо знати

Потрібно розуміти, що унікальна особливість ниток APTOS - насічки, які "розкриваються" після введення ниток. Саме завдяки їм тканини фіксуються, обсяги перерозподіляються і відновлюються молоді підтягнуті контури. Легкий дискомфорт у відчуттях відбувається саме завдяки цьому. Однак вже через 3-5 днів він минає. Наступного дня після процедури пацієнти мають такий добрий вигляд, що можуть не просто йти на роботу і зустрічатися з друзями, але і позувати для фото.

Косметология ·

Ще в розділі Б'юті-гід

Популярне