Ревінь називають новою полуницею, використовуючи його в аналогічній випічці, компотах і варенні. Але репутація ревеню бездоганна не тільки в десертах. Ми вибрали три рецепти з ревенем для сніданку, обіду й вечері, де він виявляє себе якнайкраще.
Альтернативний погляд на гречку й полуницю в цьому рецепті ризикує стати улюбленим.
Інгредієнти:
0,5 склянки зеленої гречки;
1/4 склянки кокосового молока;
250 г полуниці;
250 г ревеню;
30 г волоських горіхів;
2 ст. л. меду.
Приготування:
Гречку заливаємо водою (пропорція один до двох) на ніч, а вранці подрібнюємо її в блендері з улюбленим молоком. Черешки ревеню чистимо й ріжемо кубиками, полуницю нарізаємо пластинами, викладаємо на деко з пергаментним папером, поливаємо медом і ставимо в розігріту до 180 °С духовку на 25 хвилин. Періодично помішуємо до готовності.
Подання:
Викладіть гречане пюре на тарілку, зверху додайте три ложки запеченого ревеню з полуницею й посипте горіхами. Ложка сиру маскарпоне не буде зайвою. А краще дві.
Пряний індійський соус годиться до холодного й гарячого м’яса, до птиці, смажених і свіжих сирів, булгуру, кус-кусу або карі з келихом ароматного Гевюрцтрамінера.
Інгредієнти:
0,5 кг ревеню;
2 головки червоної цибулі;
1 зубок часнику;
100 г золотавих родзинок;
30 г імбиру;
2 ст. л. тростинного цукру;
2 ст. л. червоного винного оцту;
2 ст. л. оливкової олії;
3 коробочки кардамону;
кориця, гвоздика й сіль за смаком.
Приготування:
У сотейнику нагрійте кардамон і корицю в оливковій олії, додайте посічену цибулю й тушкуйте на середньому вогні дві хвилини, поступово додаючи цукор. Туди ж додайте дрібні кубики ревеню, тонко нарізаний імбир, промиті родзинки, подрібнений часник, оцет і сіль. Тушкуйте все під закритою кришкою, поки консистенція соусу не стане подібною до повидла (приблизно 20 хвилин). Дістаньте із соусу палички кориці й гвоздики та дайте чатні настоятися кілька годин.
Елементарний рецепт салату з ревеню претендуватиме на звання вечері упродовж усього літа.
Інгредієнти:
200 г стебел ревеню;
200 г козячого сиру (розсільного або вершкового);
400 г руколи;
1 головка фенхелю;
0,5 склянки волоських горіхів;
4 ст. л. меду;
2 ст. л. оливкової олії;
1/4 соку лимона;
сіль і перець за смаком.
Приготування:
Очистіть стебла ревеню й наріжте їх великими кубиками. Запікайте ревінь з медом на деку з пергаментним папером за 220 °C впродовж п’яти хвилин — ревінь має стати м’яким, але зберегти текстуру. У салатниці змішайте руколу й порізаний тонкими слайсами хрусткий фенхель. Заправте оливковою олією й лимонним соком. Зверху викладіть ревінь, козячий сир і підсмажені волоські горіхи.
Подання:
На вечерю з холодним ігристим вином.