Найкращі серіали осені 2024, які ви могли пропустити

Середина листопада гарна нагода підбити підсумки сезону та поговорити про найцікавіші серіали осені. В нашому огляді сім яскравих серіалів, від "Пінгвіна" до гіта Netflix "Ніхто цього не хоче", яки ви могли пропустити.

"Пінгвін"

image
"Пінгвін"

Для поціновувачів таланту Коліна Фарелла, фанатів всесвіту "Бетмен" та і загалом, усіх, хто цінує потужні драматичні сюжети, — cеріал "Пінгвін", продовження стрічки Метта Рівза "Бетмен" 2022 року. Він ближче знайомить нас з оcобистістю Освальда "Оза" Кобба, відомого як Пінгвін — кримінального авторитета, що приходить до влади у місті Готем після загибелі боса мафії Кармайна Фальконе.

Менш ніж за тиждень показів "Пінгвін" став гітом на HBO: наразі це один з найпопулярніших проєктів платформи, що випередив "Спадкоємців", яких у перші дні подивилося 4,9 мільйона людей, та "Білий лотос" (4,1 мільйона глядачів). "Пінгвін" захопив аудиторію не тільки потужним кримінальним сюжетом, а і глибоким психологізмом у зображенні характерів персонажів — зокрема, неоднозначного Оза. Режисер Метт Рівз та сценаристка Лорен Лефранк, наголошують, що це не супергеройський серіал, а радше психологічна кримінальна драма, та порівнюють "Пінгвіна" з "Кланом Сопрано" та "Хрещеним батьком". Але головний аргумент подивитися це шоу — безперечно, Колін Фарелл, який блискуче виконав роль підступного, але водночас вразливого та здатного до емпатії Пінгвіна.

"Вбивайте усвідомлено"

"Вбивайте усвідомлено"

Німецька чорна комедія "Вбивайте усвідомлено" пропонує свіжий погляд на проблему психологічного вигорання сучасних офісних працівників. Бйорн Дімель (Том Шиллінг) — адвокат, який проводить дні й ночі, захищаючи найбільших покидьків Німеччини. На жаль, важка робота не дає шансу проводити час із родиною — він пропускає дні народження доньки та важливі сімейні дати, тож засмучена цим дружина записує Бйорна на курс практики майндфулнесс, який має допомогти чоловіку навчитися жити в моменті та знаходити баланс між роботою та родиною. Чакри, які відкрилися у Бйорна після медитації, роблять його таким впевненим і рішучим, що той випадково вбиває людину, виконуючи завдання одного зі своїх клієнтів, боса наркомафії, та починає таким чином розбиратися з усіма, хто заважає йому жити усвідомлено.

"Ніхто цього не хоче"

"Ніхто цього не хоче"

Романтичні комедії — популярний жанр на сучасному телебаченні, проте знайти таку, що зображує людські стосунки реалістично й тонко — непроста задача. Можливо, саме тому неабиякого розголосу набув серіал Netflix "Ніхто цього не хоче" про стосунки рабина Ноа та відвертої жінки-агностика Джоенн, який за перші чотири дні отримав понад 10 мільйонів переглядів. Можливо, успіх у тому, що "Ніхто цього не хоче" — певною мірою автобіографічна робота, адже сценарій засновано на особистій історії стосунків режисерки та сценаристки Ерін Фостер із її теперішнім чоловіком — іудеєм Саймоном Тіхманом, образом якого натхнений Ноа.

У серіалі зображено взаємини двох дуже різних людей: Джоенн — відверта, сучасна, веде подкасти про секс; Ноа — рабин, чия родина мріє, аби він одружився з гарною єврейською дівчинкою. Проте автори серіалу показують, що відмінності можуть не віддаляти людей одне від одного, а навпаки — притягувати й змушувати розвиватися, прагнучи бути разом. Ще одна перевага "Ніхто цього не хоче" в тому, що це рідкий випадок, коли на екрані показані нетоксичні стосунки — і не як нудні чи "традиційні", а як красиві, цікаві й сексуальні. Очевидно, аудиторії приємно дивитися на те, як нетоксичні стосунки в реальному житті розгортаються на екрані романтично й пристрасно.

"Чудовиська: Історія Лайла й Еріка Менендесів"

"Чудовиська: історія Лайла і Еріка Менендесів"

Серіал "Чудовиська: історія Лайла та Еріка Менендеса" розповідає про братів Лайла і Еріка (Ніколас Чавес і Купер Кох), засуджених у 1996 році за вбивство батька Хосе (Хав’єр Бардем) і матері Кітті Менендес (Хлоя Севіньї). Свого часу сторона обвинувачення стверджувала, що вони хотіли успадкувати сімейний статок (Хосе Менендес був власником однієї з голлівудських музичних студій), проте брати наполягали — і продовжують, оскільки відбувають довічне ув’язнення, — що їхні дії були спричинені страхом через фізичне і сексуальне насильство з боку батьків.

Це нова робота продюсера й режисера Раяна Мерфі, яки вміє подавати кримінальні історії гламурно й ефектно. Попри те, що деякі журналісти та глядачі розкритикували творіння Мерфі за романтизацію та навіть сексуалізацію образів братів Менендесів, "Чудовиська" — все-таки цікавий проєкт. На перший план тут виходять саме виконавці ролей братів — 25-річний Ніколас Чавес, він же Лайл (Чавес відомий за серіалом "Головний госпіталь, роль у якому принесла йому "Еммі") та 28-річний Купер Кох, що грає молодшого брата Еріка. У 90-ті роки Ерік і його брат Лайл стали медійними сенсаціями: фанати писали їм листи у в’язницю, надсилали подарунки та зізнавалися в коханні, згодом чоловіки одружилися, будучи ув’язненими, із жінками з кола їхніх фанаток. Грати монстрів, які водночас є, ймовірно, жертвами, — непроста акторська задача, аби не вдатися до екзальтації. Актори із цієї задачею впоралися відмінно, демонструючи драматичну гру на межі.

"Суперники"

"Суперники"

Справжнім порятунком від осінньої хандри може стати дотепний британський серіал "Суперники", що занурює нас у яскраві будні британського вищого світу. Події відбуваються в 1986 році у вигаданому графстві Ратши, де лорд Тоні Боддінгхем (Девід Теннант) розвиває власний телеканал Corinium та запрошує на роботу ірландського тележурналіста Деклана О'Хара (Алекс Хесселл). Згодом самозакоханий Деклан з'ясовує, що його запросили не тому, що він зірка, а задля того, аби врятувати телеканал, що йде на дно. До того ж ведучий має проблеми з продюсеркою каналу Кемерон, яка краще за нього знає, як він мусить працювати в кадрі. Декораціями для цих подій стають гучні вечірки британської аристократії з алкоголем та сексом, політичні інтриги, адже лорд балотується в парламент, та романтичні пригоди.

Серіал знятий за бестселером письменниці Джиллі Купер, яка працювала у виданні The Mail on Sunday та знає про внутрішню кухню роботи медіа на власному досвіді.

"Дипломатка"

"Дипломатка"

Тим, кому подобаються політичні драми "Західне крило" і "Батьківщина", варто звернути увагу на "Дипломатку", яка 31 жовтня вийшла з другим сезоном. Серіал, головна героїня якого — Кейт Вайлер (Кейт Рассел), професійна й наполеглива кадрова дипломатка, яка неочікувано для себе отримує підвищення та стає послом США у Великобританії, розповідає про те, що значить бути жінкою-дипломатом в сучасному світі, повному сексизму та мізогінії. За словами Кейт Рассел, яка грає головну роль, під час роботи над сценарієм їх консультувала ціла група політичних радників, також були експерти в Лондоні, які працювали в посольстві США у Великобританії. У роботі над серіалом допомогла відома книга Пола Ріхтера "Посли" та, зокрема, біографія Саманти Павер.

В якості бонуса — дивовижна актуальність серіалу, який зачіпає багато реальних тем: війну Росії проти України, міжнародні конфлікти, зовнішньополітичні відносини Штатів тощо. Другий сезон відзначений ще більшою напруженістю подій, ніж перший.

Популярне на VOGUE