Чому ви неодмінно маєте спробувати ванни з сіллю

BODY
3 листопада

Ванни із сіллю — проста і дієва процедура, яка дозволяє покращити настрій, вгамувати тривожність і втому. Ольга Басовська розповідає, чому вони корисні для здоров'я

"Щоб перезарядитися, після роботи я приймаю ванни із сіллю, — розповідає в інтерв’ю Vogue зіркова британська візажистка Ліза Елдрідж, серед клієнток якої — акторки Кейт Вінслет і Тільда Свінтон. — Magnesium Flakes із пластівцями магнію знімає біль у м'язах і покращує сон; Epsom Salts із сульфатом магнію допомагає збадьоритися після безсонних ночей; ванна з мінералами Мертвого моря незамінна після перельотів — щоб зволожити шкіру і розслабитися".

Сіль — популярний спа-елемент. На її дії ґрунтується таласотерапія, яку практикують на прибережних курортах, адже морська вода та плазма крові людини мають подібний мінеральний склад: солі калію, кальцію, магнію містяться в них у рівних пропорціях.

Мій стаж занурення в сольові ванни — вже 10 років. Я спробувала їх не через цікавість, а за призначенням лікаря, коли проходила оздоровчу програму в санаторії під Києвом (вона схожа на ті, що пропонують знамениті велнес-клініки — Palace Hotel в італійському Мерано та іспанська Sha, — тільки в ностальгічних декораціях і за приємнішою ціною).

Крім дієти й магнітотерапії мені прописали ванни з мінеральними сольовими добавками — зняти спазми у м’язах та поліпшити детоксикаційні функції організму. Бальнеологічна ванна в санаторіях набагато більша, ніж звичайна домашня, і обладнана пристроями для водного та повітряного масажів. Моїм першим досвідом була ванна з гідромасажем і розчином бішофіту (водний хлорид магнію, або просто — сіль магнію), яку мені призначили для седативного ефекту та поліпшення сну. Заспокійливий ефект відчувся вже після третьої процедури, тому я вирішила заглибитись у тему, щоб продовжити вдома.

Загалом сольові ванни не мають протипоказань, якщо людина добре переносить півгодинне перебування у воді температурою 38–40 градусів.

Відтоді в холодну пору року, коли стрес і відсутність сонця погано впливають на настрій і зовнішність, я приймаю ванни. Загалом сольові ванни не мають протипоказань, якщо людина добре переносить півгодинне перебування у воді температурою 38–40 градусів. Тим, хто має звичку приймати ванну, не нудиться і дійсно відпочиває в такий спосіб, пощастило: достатньо знайти свою сіль і додавати її замість піни або "бомбочок". Дозування зазвичай зазначають на пакуванні; я додаю 100 г солі на ванну. Тим, хто, як і я, не любить лежати 30 хвилин у теплій воді, треба переконати себе, що це корисно для здоров'я та краси.

Попри велику розбіжність у ціні, всі солі для ванн — фактично однакові: магнієвий розчин в різних варіаціях.

Тому вибір залежить переважно від нагальних потреб — зняти стрес, покращити сон, зволожити шкіру або допомогти організму вивести токсини. Особисто я люблю, щоб у складі солі не було ароматизаторів та барвників. Але розкішні бренди зазвичай ароматизують свої солі.

Найпопулярніша сіль у світі — англійська, або сіль Епсома. Мінерал епсоміт знайшли 1824 року в англійському місті Епсомі, що в графстві Суррей, а згодом його родовища відкрили в Америці, Німеччині й Канаді. Хімічний склад — сульфат магнію, який допомагає знизити загальне напруження нервової системи та зняти м’язові спазми. Така ванна спрацює для тих, хто страждає на безсоння, підвищену тривожність і панічні атаки, допоможе позбутися крепатури після спортивних тренувань і активує лімфодренаж.

Бішофіт — іще одна корисна сіль із високим вмістом магнію і калію. Його видобувають у Полтавській області — велике родовище залягає на глибині 2,5 метра. Бішофіт забезпечує миттєвий розслаблювальний та антистрес-ефект — після ванни сон приходить вже дорогою до ліжка. Звичайно, детокс, покращення стану шкіри і всі супутні бонуси солі також присутні.

Бішофіт Полтавський

Сіль Мертвого моря використовують у косметиці для обличчя, волосся й тіла. Мертве море — найнижча точка Землі; в хімічному складі його води понад 25 елементів, зокрема магній, натрій, кальцій, цинк, бром, залізо, сірка, йод, селен, фтор і марганець. Тож перелік властивостей такої солі вражає: маючи протизапальний та антибактеріальний ефект, вона допомагає впоратися з подразненням шкіри, алергічними висипами, дерматитом і навіть полегшує прояви псоріазу та болі в суглобах, і як усі інші — допомагає вгамувати стрес, поліпшує засинання, має детоксикаційні властивості. Я обожнюю ванни із сіллю з Мертвого моря — опісля немає потреби у кремі для тіла. А за умови регулярного використання (або курсом) проявляється антиейдж-ефект — шкіра стає рівною і пружною.

Нарешті, остання річ, яку потрібно знати про ванни з сіллю, — змивати сіль після ванни не потрібно, достатньо витертися рушником й одразу лягти спати. Розслаблювальна дія солі настільки непереборна, що сон — єдине, чого захочеться після.

Парфумована магнієва сіль, EVO derm
Сіль Kalahari, African Botanics
Магнієва сіль, Poetry Home
Лужні солі Alkali Salts, Susanne Kaufmann
Гімалайські цілющі солі, Mauli
Epsom Salt, Spani
Солі Епсома, "Ароматіка"
Солі Епсома, [M]₂О

Популярне на VOGUE