Як пройшла прем'єра стрічки Алана Бадоєва "Довга доба" у Києві
21 листопада в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся допрем'єрний показ документального фільму Алана Бадоєва "Довга доба". До створення кінострічки долучилися 12 тисяч українців, які фільмували російські злочини на свої телефони.
Фільм "Довга доба" являє собою хроніку перших днів війни. Стрічка змонтована з кадрів перших днів вторгнення, які українці знімали на власні телефони. За словами Алана Бадоєва, до створення фільму долучилися 12 тисяч людей, які надсилали його команді відео зі своїх телефонів навіть з окупованих міст. Загалом команда Алана Бадоєва отримала понад 200 тисяч годин матеріалу.
"Цей фільм — капсула часу, це свідчення, — розповів на презентації режисер. — Він зроблений для того, щоб ніхто і ніколи не переписав нашу історію, щоб ніхто і ніколи не зміг сказати, що було якось по-іншому. Для мене дуже важливо, щоб цю стрічку побачили люди з інших країн і почули голоси українців. Ми нічого не знімали, все, що ви побачите на екрані, є документом". Фільм знято у партнерстві з каналом 1+1 Україна.
Допрем'єрний показ символічно відбувся у Києві 21 листопада, у 10-ту річницю Революції гідності. На презентації були присутні голова представництва НАТО в Україні Карен МакТір, посли європейських держав, командувач Національної Гвардії України Олександр Півненко, українські воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови. Показ відбувся за підтримки Офісу Президента України, Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно.
Всеукраїнська прем’єра в кінотеатрах відбудеться вже незабаром, після чого стрічку "Довга доба" покажуть на телеканалі "1+1 Україна".