КУПИТИ КВИТКИ

Чому варто подивитися "День Шакала" — шпигунський серіал з Едді Редмейном

Едді Редмейн та Лашана Лінч грають кілера й агентку МІ-6 у новому шпигунському серіалі "День Шакала". Чому він вартий уваги, читайте нижче.

У "Дні Шакала" Едді Редмейн грає ефектного та холодного вбивцю під кодовим ім'ям Шакал. Він привертає увагу британських спецслужб, після того як убив німецького політика з такої неймовірної відстані, що ніхто не вірить, що він міг це зробити — адже відстань була 3850 метрів. Він має блискучий талант стрілка, витоки якого нам пояснять пізніше (Шакал служив в армії), отже насправді це зробив. Поки герой рухається до своєї наступної мішені — техномільярдера, який готується запустити програму, що зробить усі фінансові операції у світі публічними, на нього починає полювання Б’янка Пуллман (Лашани Лінча), досвідчена співробітниця МІ-6. Спіймати Шакала будь-якою ціною — її головна задача.

Реклама.
"День Шакала"

Скоріше за все, цей сюжет вам знайомий, адже в основі серіалу — однойменний політичний трилер Фреда Ціннемана 1973 року, адаптований за романом Фредеріка Форсайта 1971 року. Дебютний роман зробив Форсайта справжньою зіркою жанру політичного трилера: "День Шакала" здобув премію Едгара Аллана По в номінації "За найкращий роман" від Асоціації детективних письменників Америки", увійшов до списку "100 найкращих детективних романів усіх часів" і був двічі екранізований

У режисерському кріслі — ірландець Брайан Кірк, один із найдосвідченіших режисерів сучасного телебачення, який працював над епізодами таких серіалів, як "Гра престолів", "Тюдори", "Лютер", "Декстер" та "Підпільна імперія", і зняв телевізійний фільм "Мій хлопчик Джек" із Девідом Хейгом та Деніелом Редкліффом. Кірк трансформує політичний трилер у психологічний, виводячи на перший план стосунки головних героїв Шакала та Б’янки.

Лашана Лінч та Едді Редмейн

Упродовж всього часу ми будемо спостерігати, чи вдасться Шакалу здійснити задумане — і чи вдасться натомість Б’янці його спіймати? Б’янка ставиться до нього надзвичайно серйозно, адже Шакал привертає її увагу своїм неймовірним талантом — вмінням потрапити у ціль зі снайперської гвинтівки на відстані, яка загалом вважається неможливою. Саме складність пострілу привертає увагу Б’янки, адже вона якраз є експерткою з вогнепальної зброї. Б’янка буквально носиться за Шакалом Європою — події серіалу відбуваються у Лондоні, Мюнхені. Відні, Будапешті — і готова на все, аби з'ясувати, хто цей таємний снайпер.

"День Шакала"

42-річний Едді Редмейн у "Дні Шакала" вкотре демонструє свій яскравий талант актора-хамелеона, який здатен змінюватися для ролей до непізнаваності. Актор втілив такі різні образи, як фізик Стівен Хокінг, що страждав на бічний аміотрофічний склероз, у фільмі "Теорія всього", роль Лілі — однієї з перших жінок, що пройшли операцію зі зімни статті, у картині "Дівчина з Данії" та чаклуна Ньюта Саламандера у "Фантастичних істотах". Тепер він грає вбивцю, який кардинально змінюється що серії. Так, у першій сцені ми ледь впізнаємо Редмейна під кілограмами старечого гриму (чудова 9-хвилинна сцена, де він наносить макіяж, аби перетворитися на поважного віку швейцара, на якого ніхто не зверне увагу, і тихо зробити свою справу), а у наступних серіях він вже приміряє інші образи — наприклад, амплуа інтелігентного офісного менеджера в окулярах та годиннику Omega.

"День Шакала"

У перевтіленні актору допоміг художник-протезист Річард Мартін: той спочатку сканував голову та обличчя Редмейна, а потім зробив серію протезів та накладок, які змінюють його обличчя до невпізнаваності. Але окрім роботи над зовнішністю, актор також мав освоїти стрільбу з вогнепальної зброї — у цьому допомогли військовий радник Пол Біддіс та американська команда з Національного стрілецького центру

В інтерв’ю американському Vogue він каже, що виріс на трилерах 70-х, як-от "Справа Томаса Крауна" та "Три дні Кондора", а також на фільмах про Бонда з Шонном Коннері. "Але справжня причина, чому я хотів зіграти Шакала, полягає в тому, що в його ДНК є щось унікальне. Він невимушено безжальний, він майже як фланер або денді. Це те, що відрізняє його від усіх інших ікон жанру".

"День Шакала"

Герой Редмейна — не тільки блискучий стрілок, майстер перевтілень і гарний сім’янин (у вільний від погонь та стрільби час він проводить дні разом із дружиною та сином у своєму будинку в Іспанії), а ще й модник. Едді Редмейн описує героя як "павича", який любить вбиратися: у фільмі Шакал носить костюми-трійки, капелюхи у стилі 70-х років (вони, до речі, натхненні стилем фільму "День Шакала" 1973 року), шийні хустки. Такий елегантний і водночас грайливий стиль демонструє актор і на червоних доріжках у промотурі фільму, адже, за словами Едді, його стиліст Гаррі Ламберт черпав натхнення саме у стилі фільму. Так, на лондонській прем’єрі стрічки Редмейн був вбраний в костюм-трійку Saint Laurent ніжно-сірого кольору, що легко міг би носити його герой.

Едди Редмейн з дружиною Ханною Багшоу

"Шакал був павичем в оригінальному фільмі — і є таким у нашому серіалі. Тож, я надіслав Гаррі багато зображень із серіалу й оригінального фільму. Гаррі сприйняв промотур фільму як шанс трохи глибше зануритися в різні типи пошиття, які існували у ХХ столітті, та погратися".

Едді Редмейн

"День Шакала" доступний до перегляду з 7 листопада.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.