КУПИТИ КВИТКИ

Кураторські проєкти Джима Джармуша та харківська фотографія: що показують на Paris Photo 2024

З 7 до 10 листопада у Парижі проходить одна з найважливіших фотоподій світу — ярмарок Paris Photo. Цьогоріч він повертається на свою звичну локацію у нещодавно відреставрований Гран-Пале та захоплює розмахом: 240 експонентів із 34 країн світу. Українська фотохудожниця Василина Врублевська відвідала прев'ю Paris Photo та зняла репортаж спеціально для vogue.ua.

Ярмарок Paris Photo

На вході глядачів зустрічає монументальна експозиція робіт Аугуста Зандера, класика німецької фотографії минулого століття. Можна легко провести пару годин у компанії його еталонних портретів. На стенді є відмітка Джима Джармуша, який цього року є культурним патроном Paris Photo та прокурував кілька проєктів ярмарку.

Реклама.

Роботи Аугуста Зандера

Щоб збалансувати ярмарок і зробити його актуальнішим відносно подій у світі, цьогоріч відкрили секцію Voices. На виході я зустріла українську фотографіку і модель Кейт Андервуд — вона була в захваті від цього проєкту. У ньому зокрема можна побачити роботи харківської школи фотографії, представлені в Alexandra de Viveiros Gallery.

Робота Євгенії Павлової
Роботи Владислава Краснощока та Сергія Лебединського

Наступний цікавий пункт — експозиція нідерландської фотографки Авоіски ван дер Молен (на фото вона зі своєю роботою), яка нещодавно провела велику персональну виставку в амстердамському музеї фотографії Huis Marseille. Серія світлин Window і кілька більш ранніх робіт приїхали до Парижа, вони представлені на стенді галереї FLAT LAND.

Авоіска ван дер Молен

Портрет української балерини Соні Мохової роботи Джека Девісона можна побачити на стенді лондонської Cob Gallery. Цього фотографа люблять сестри Олсен, він кілька разів знімав кампейни для їхнього бренду The Row.

Роботи Джека Девісона

Разом з американським видавництвом Aperture ярмарок Paris Photo проводить цьогоріч конкурс на найкращу фотокнигу. Претендентів із шортлиста можна пороздивлятися на балконі другого поверху: книжки, представлені тут, висвітлюють актуальну соціополітичну повістку, на відміну від загальної експозиції.

Галереї-мастодонти на кшталт Gagosian та Fraenkel не ризикують і роблять ставку на фотографів-класиків — Сугімото і Аведона. Мода у фотомистецтві змінюється повільно, та все ж можна помітити, що німецька школа фотографії, яка останні роки була домінантною, зараз представлена поодинокими роботами, які можна перерахувати на пальцях однієї руці — чи то через те, що їх було вдосталь пару тижнів тому на Art Basel Paris, чи вектор справді змінився.

Авторка — Каролін Дрейк
Роботи Хітоші Фуго
Автор — Тайлер Мітчелл

Emergency-сектор ярмарку завжди найцікавіший, бо демонструє нові імена у фотографії, що можливо завдяки субсидуванню галерей. Якщо шукаєте щось свіже, варто дивитися на основну програму згори, по периметру балконів.

Рафаель Стопин цьогоріч став куратором проєкту Elle x Paris Photo, організованого за сприяння міністерства культури Франції та фонду концерну Kering. Мета — допомогти жінкам-фотографкам молодшим 40 років та збільшити їхню присутність на ярмарку.

І насамкінець покажу кілька галерей, що спеціалізуються на фотографії XIX—XX століття. Глядачів на цих стендах завжди багато, бо згаданим галереям часто вдається знайти скарби, які музейні працівники намагаються придбати у колекції. Як робота фотографки Джуліан Маргарет Камерон Kiss of Peace 1869 року, якою я хочу закінчити свій огляд.

Автор — Герберт Ліст
Автор — Герберт Ліст
Авторка — Джуліан Маргарет Камерон

Текст і фото: Vasylyna Vrublevska

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.