Як стрес впливає на організм залежно від віку

Хоча зараз стрес присутній у житті кожного українця, він впливає на кожного по-різному. Цей процес дослідили психологи онлайн-платформи "Розкажи мені", а vogue.ua поширює також перелік простих дій, які допоможуть зменшити вплив стресу на організм.

Діти

Організм дітей більше піддається стресу – це пов’язано з високою пластичністю біологічних систем до різних зовнішніх змін. Також доведено, що у дітей віком від 6 місяців до 10 років істотно підвищується рівень кортизолу в разі впливу несприятливих соціальних факторів. Стрес може проявити себе перепадами настрою, порушенням сну, головним болем, проблемами з концентрацією уваги, замкнутістю.

Дорослі

Під упливом стресу центральна нервова система дорослої людини стає більш вразливою, що може призвести до змін у поведінці, соціальної абстиненції, стати причиною переїдання або недоїдання, а також підвищення кров’яного тиску, що своєю чергою посилює ризик інсульту й серцевого нападу. Гормони стресу роблять імунну систему вразливішою до вірусних захворювань, а це може збільшувати час, необхідний організму для відновлення після хвороби або травми.

Літні люди

Стан стресу в людини похилого віку може проходити в тандемі з фізіологічним старінням багатьох систем організму. На цьому тлі відзначають значне зменшення пластичності нервової та ендокринної систем, що призводить до того, що організм важче реагує на зовнішні впливи. Усе це може супроводжуватися підвищеною стомлюваністю, зниженням ваги, розвитком діабету, дисфункцією щитовидної залози тощо.

Зменшити вплив стресу на організм допоможуть прості, але ефективні правила:

  • будь-які фізичні навантаження (легка хода, біг, плавання тощо);
  • спілкування із друзями та рідними;
  • заняття улюбленими справами (малювання, танці, прослуховування музики – усе, що приносить задоволення);
  • планування режиму дня та дотримання звичних рутинних справ;
  • нормалізація сну.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.