На думку Gen Z, існує безліч способів "впізнати" мілленіала — і кожен з них має негативний підтекст. Наприклад, у мілленіалів шкарпетки занадто короткі, джинси надто обтислі, а жест "сердечко" вони показують двома долонями, а не тим дивним способом із двома пальцями біля обличчя. Вони носять чубчик на бік, заправлені спереду сорочки й "нарядні топи". Їхній стиль cheugy ("зашкварний") за своєю природою, ніби між 1996 і 1997 роками провели уявну лінію: з одного боку — люди з відбіленими бровами, а з іншого — ті, у кого їх майже немає.
Але за останній рік сталося щось дивне. Подивіться навколо — на вулиці чи в клубі — і ви побачите стиль мілленіалів усюди. Найцікавіше те, що так одягнені люди, яким 20 чи близько того. Спершу зумери ненавиділи те, як одягаються мілленіали, але раптом вони повернули в моду типові для попереднього покоління тренди: спідниці поверх штанів, пальта з леопардовим принтом, навіть ті самі "нарядні топи". Косий чубчик теж, схоже, готується до великого камбеку. Облягаючі джинси вже повернулися. Масивні скейтерські кросівки також неочікувано знову стають популярними.
Стиль мілленіалів охоплює широкий спектр образів, багато з яких між собою не пов’язані (покоління мілленіалів включає всіх, хто народився між 1981 і 1996 роками). Це і стиль початку 2000-х із низькою талією і велюровими худі на блискавці, і стиль початку 2010-х із косими чубчиками, леопардовим принтом і чорними колготками під джинсові шорти. Це і "інді сліз" (цигарки, цифрові камери, червона помада тощо). "Стиль мілленіалів" став узагальненою назвою для різних трендів із різних часів. Але зараз Gen Z копіює їх усі. Навіть пояси із заклепками. Все це виглядає так, ніби ми знову опинилися в серіалі "Скінс".
Це не має бути несподіванкою. 20-річний трендовий цикл працює на всіх. А після пандемії цей цикл лише прискорився. Поки останніми роками всі вдягалися в стилі 2004 року, зумери також почали копіювати стиль 2014-го. "Не було суспільства в історії людства, яке б настільки захоплювалося культурними артефактами власного недавнього минулого", — писав Саймон Рейнолдс у своїй книзі Retromania у 2010 році.
Коли ти підліток, ти думаєш, що щось винайшов, бо тобі байдуже, що було раніше. І це нормально: у підлітковому віці ти маєш бути зосередженим на собі. У якийсь момент ви смієтесь із тренду, а в наступний — вже думаєте: "Може, й мені спробувати губи, замазані тональним кремом, як у півфіналістки The X Factor у 2008 році?"
Варто зазначити, що коли представники Gen Z критикують стиль мілленіалів, вони зазвичай мають на увазі певний тип мілленіальної жінки — ту, яка носить коричневі черевики на підборах і широкополий капелюх, має табличку Live, Laugh, Love у ванній кімнаті й чохол з авокадо на телефоні. Але якщо говорити про справжні мілленіальні тренди — тобто те, що носили молодь і підлітки у 2000-х і на початку 2010-х — то цей стиль зараз всюдисущий. Мілленіальність ще ніколи не була настільки актуальною.
Найстаршим представникам Gen Z уже 27 років — вони вже не зовсім уособлення молодіжної культури. Їх наздоганяє покоління Альфа зі своїми стрімами на Twitch і модними пляшками для води. І дуже скоро настане час, коли вони глузуватимуть із трендів, якими Gen Z так захоплювалося: відбілені брови, табі, селфі без емоцій тощо. І ця карусель невпинно обертатиметься й надалі.
За матеріалом vogue.co.uk