У проекті Vogue UA "Як пережити холоди" експерти з догляду, у зачісках та макіяжі розповідають, які трюки і хитрощі допоможуть провести зиму з комфортом – і максимальною користю для краси. Сьогодні парфумер, ольфактолог Богдан Зубченко розповідає, які аромати зігріють в мороз.
Як і в моді, в парфумерії існують тренди. І хоч вони не змінюються з фантастичною швидкістю кожен сезон, загальний вплив на індустрію відчувається. Так, зараз в моді 90-ті. Для парфумерії це означає, що озонові, альдегідні і акватичні аромати, які переживали пік популярності 20 років тому, святкують тріумф. Але треба сказати, що з ними краще почекати, наприклад, до весни. Справа в тому, що вони самі по собі холодні. А на морозі ноти води можуть "замерзнути". Наприклад, Bvlgary Aqua, красивий чоловічий аромат, нюховий еквівалент бірюзової хвилі, в мороз "скляніє" – і створюється дивне відчуття, ніби хвиля не встигла добігти до берега, застигла в повітрі.
Але існують "холодні" аромати, які прекрасні взимку: наприклад, Chanel №22, побудований на поєднанні білих квітів і альдегідів. Вони виблискують, як кристали, розсипаються тисячею осколків, і створюється враження, що перебуваєш всередині люстри Baccarat. На жаль, це фантастичне розкриття, "північне сяйво" аромату, – непередбачене, тому холодний аромат в холод – завжди експеримент.
Що стосується класичних рекомендацій, то все просто: взимку хочеться зігрітися, влітку – освіжитися. З цього і треба виходити, обираючи аромат "по сезону" собі або в подарунок. Взимку найбажаніші інгредієнти ароматів – амбра, ваніль, східні і деревні ноти, палкі пряні композиції.
Палкими можна вважати ті, що містять прянощі, – наприклад, гострі перці. Знаменитий Геза Шен, автор "Молекул", любить гострі перці – йому вдається розкривати всі їхні нові межі. Але зі стручковим перцем працюють багато "носів".
До дерев'яних ароматів традиційно відносять ті, що пахнуть корицею – незважаючи на те, що кориця має і "їстівний" підтон: очевидно нагадує про десерти і випічку.
До теплих спецій відносять шафран з його пряним теплим звучанням. Він перетинається зі ще одним важливим трендом в сучасній парфумерії – шкірою. Його синтетичні аналоги часто використовують, щоб створити ефект шкіри в композиції. "Шафранова шкіра" – своєрідний ольфакторний мем.
Взимку добре носити композиції, що дають ілюзію тепла. Парадоксальним чином до них відносяться квіткові. Велику радість і передчуття весни приносить жасмин – весняна квітка з розкішним звучанням. У ньому є сонце, він створює відчуття світла, чуттєвої радості.
Ще одна група ароматів доречних взимку, – гурманські: теплі, солодкі, затишні.
Троянда знову популярна – і теж, звичайно, зігріває. Вона безумовно красива у складі східних композицій, у поєднанні з фруктами (чорною смородиною і персиком), цукатами, модним удом. Тема східних ласощів, рахат-лукум (який не що інше як рожеві пелюстки з цукром, перетворені в мармелад і присипані цукровою пудрою), рожевого варення створюють ілюзію зігрівальної, теплої млості.
Говорячи про зігрівальні аромати, не можна забути про легенди, вінтажні аромати. Shalimar чудовий сухого літа і у тріскучий мороз. У нього є одна особливість. Якщо носити його кілька днів поспіль – через кілька днів проявиться накопичувальний ефект 'Shalimar'. А все тому, що у нього так зване довге розкриття, і коли повністю розкрилися базові ноти з'єднуються з верхніми, то це звучить наркотично і розкішно.
Неймовірно хороший у холоди і Opium YSL: у ньому є все – і прянощі, і гвоздика, і кориця, і жасмин, і ладан. Ця східна композиція – пікантна, гаряча, сексуальна – чудово розганяє кров.
Читайте також: