Як молочна кислота повертає шкірі сяяння, чому її можна використовувати всім і з якого засобу краще почати.
Коли потрібно оживити шкіру, приходить спокуса нанести на неї найактивніші інгредієнти: гліколеву кислоту, ретинол, хімічний пілінг. Проте потужні інгредієнти можуть пошкодити шкірний бар'єр, особливо якщо їх застосування відбувається не поступово.
Зверніть увагу на молочну кислоту — це доволі м'який ексфоліант, який можна використовувати регулярно навіть для чутливої шкіри. Молочна кислота допомагає розкрити яскравіший колір обличчя й мінімізувати появу тонких ліній. Шкіра отримує гладеньку й поліровану текстуру і свіжий вигляд.
Хоча молочна кислота належить до альфа-гідроксикислот, вона здатна як зволожувати, так і відлущувати. Розгладжуючи шкіру, зволожувальні властивості кислоти дозволяють вбирати вологу з навколишнього середовища, утримуючи її в шкірі, зволожуючи і живлячи.
Молочна кислота — це альфа-гідроксикислота або АНА. Її отримують з молока і з веганських джерел, таких, як яблука, пиво й вино — перевіряйте список інгредієнтів вибраного вами засобу з молочною кислотою, якщо вам потрібна рослинна версія інгредієнта.
Згідно з дослідженням, натуральні АНА мають три властивості: "відлущують відмерлі клітини шкіри, зволожують, і, можливо, омолоджують і відновлюють шкіру від пошкоджень, спричинених сонячним світлом".
Якщо коротко: ви отримуєте більш гладеньку й омолоджену шкіру.
За фактом, молочна кислота відлущує шкіру, послаблюючи зв'язок між мертвими клітинами, які згодом видаляються, відкриваючи світлішу і більш гладеньку шкіру.
Як уже згадувалося вище, молочна кислота також добре зволожує, тому що вбирає вологу з навколишнього середовища й насичує нею шкіру при відлущуванні. Це також допоможе зменшити появу тонких ліній, зморшок і пігментації.
Молочна кислота входить до складу різних продуктів: від очищувальних засобів і гелів до зволожувальних засобів культових брендів Sunday Riley і Teresa Tarmey і таких лідерів дерматологів, як La Roche-Posay.
Сироватки корисні для постачання бустерної дози активного інгредієнта шкірі, тоді як зволожувальний крем з молочною кислотою може бути найкращим варіантом, якщо ви шукаєте додаткове зволоження.
З огляду на її відносну м'якість у світі кислот, молочну кислоту може використовувати більшість людей. Проте особливо добре вона підходить людям із чутливою шкірою, яка легко запалюється і не витримує активніших інгредієнтів. Концентрація молочної кислоти від п'яти до восьми відсотків, ймовірно, безпечна для всіх типів шкіри — найкраще розпочати з мінімуму й збільшувати концентрацію в міру звикання. Якщо у вас суха або дуже чутлива шкіра, краще використовувати молочну кислоту один-два рази на тиждень, поступово збільшуючи кількість, звіряючись із вашими відчуттями та рекомендаціями дерматолога.
Найкраще перевірити рекомендації щодо використання на упаковці засобу. Багато хто також радить наносити молочну кислоту в нічний час, позаяк вона може підвищувати чутливість шкіри до сонячного світла. І, звісно, з молочною кислотою діють ті ж правила турботи про себе: удвічі важливіше використовувати санскрин, незалежно від того, наносите ви кислоту вдень чи вночі, тому що чутливість шкіри збільшується в цілому.
Текст: Divya Venkataraman
За матеріалами vogue.com.au