Підпис тут: українські телеграмканали про моду, на які варто підписатися негайно

Читати про моду українською – наше святе право та окреме задоволення. VOGUE UA пропонує пітдтримати українські ресурси, і ось найкращі рекомендації

Світ спіймав мене

Авторка каналу: Світлана Манукян, 26 років, стилістка

Світлана працює стилісткою впродовж останніх 6 років. "За цей час встигла попрацювати з різними цікавими проектами, але моєю найулюбленішою роботою назавжди будуть 3 божевільних місяці, які я провела з величезною командою Vogue Україна влітку 2019 року, коли ми готували вересневий номер. Тоді я працювала асистентом на всіх зйомках, а цей номер, присвячений коханому Києву, висить в мене вдома під рамкою, як нагадування про те, яким скаженим було моє життя".

Фото: Stuart WINECOFF, архів VOGUE

Про натхнення

Світлана з дитинства знаходила втіху у красивому – фільмах, моді, музиці та мистецтвi. "З повномасштабним вторгненням я відчула, що в мені скупчується дуже багато ненависті та смутку, тому вирішила повернутись до пошуків надихального, щоб врятувати себе. Потім зрозуміла, що знань дуже багато і я хочу все це показати небайдужим, дати їм змогу відволіктись від новин. Так і народився мій канал з назвою, яка повністю описує мій стан на сьогодні".

Про теми ра рубрики

Головна родзинка каналу – рубрика, в якій авторка публікує свої знахідки з olx. "В мене величезна колекція взуття з olx, і вона коштує копійки, – каже Світлана. – Найунікальнішa річ у колекції – прозорі босоніжки Prada зі шкіряними вставками з весняної колекції 2010 року.


Це було моїм хобі ще з 2014 року, але мені було сумно, коли босоніжки Marc Jacobs не мого розміру довго висіли на сайті. Тому я почала публікувати посилання на оголошення на каналі. На днях Мері Фуртас викупила босоніжки Dior з колекції Рафа Сімонса. Це для мене велике щастя, коли красива річ знаходить правильного власника".

Volichka

Авторки каналу: Аня Ларчик і Саша Гуцуляк. Аня — креативний лід, зараз у довгій відпустці. Саша — модель і контент-мейкер, співпрацює з модними брендами. Аніна любов до моди ще пам’ятає часи, коли модні блогери жили на Blogspot, а образи викладали на Lookbook.nu. У Саші все почалося у 14 років, коли вона захотіла бути моделлю. Знайомства з букерами, фотографами та стилістами — і Саша занурилася у сферу з головою. А Волічка – це нитка з вовни.

Про натхнення

Аня каже: "Почалось повномасштабне вторгнення, ми з друзями, як і всі, не знали, що робити, вирішили виїхати з Києва — а там буде що буде. На другий тиждень хаотичних переміщень ми почали шукати прихисток у Чернівцях, бо готелі/ airbnb/ booking тоді ні з чим не могли допомогти. За випадковим збігом обставин нас погодилась прихистити родина Саші. Ми не були знайомі до того. А коли зустрілися, швиденько зрозуміли, що пристрасть до моди є в нас обох.

Наступного дня ми з друзями поїхали, і за тиждень я написала Саші з пропозицією створити тг-канал про моду. Причин на це було багацько: бажання створювати контент українською про українське + любов до моди (з 24.02 захотілось займатися тим, від чого реально кайфуєш, бо коли не знаєш, що буде завтра, сьогодні треба робити те, що приносить задоволення) + до лютого ми читали російськомовні тг-канали про моду (що більше ніколи не буде прийнятним) — це давало розуміння, що попит на такий формат фешн-контенту є, але україською його не роблять. Ми не сильно дослідили ринок тоді й не знали, що відбувається в українському фешн-тг, просто вирішили, що нашим друзям це точно буде цікаво. Довго обирали назву, зупинилися на Volichka (так називають нитку з вовни) і не уявляли, що будемо розповідати про все це VOGUE.

Про теми та рубрики

"Ми любимо ділитися гарним з того, що створюють дизайнери в Україні та світі. Не оминаємо контексту, в якому живемо зараз, і підбадьорюємо з цього приводу. Обговорюємо з підписниками все, що здається цікавим: від різниці між Y2K та ugly chick до плюсів та мінусів повернення скіні-брів у моду. Ну і ми обожнюємо жартувати, бо нам так простіше проходити через виклики сьогодення. Окрім цього всього, у нас є постійні рубрики:

#stressedbutwelldressed — топові луки українок та українців, які ми побачили за тиждень. До підбірки ми додаємо фото героїв та героїнь з ЗСУ, бо ті, хто носять військову форму зараз, роблять неймовірне, щоб ми носили усе, що нам захочеться, потім

#buynoworcrylater — щотижневі знахідки (одяг, взуття, прикраси), у грудні це #buynowpresentlater з ідеями для подарунків

#putinfuneraloutfitinspo — фенсі-сукні для особливого приводу

З усіх сил


Авторка каналу: Леся Донець, 32, комунікаційниця й активістка. Все своє життя працювала в глянці та моді: від асистентки редакції Esquire до позиції директорки з комунікацій у брендах OFourFour й LITKOVSKA.

"Минулого року я стала на захист "Квітів України" і дізналась, що комунікації працюють однаково не тільки в моді, а й далеко поза її межами, – каже Леся. – З тих пір окрім ролі приватного консультанта молодих фешн-брендів пробую себе в новому: волонтерю з проектом, що поширює базу даних фото та відео про війну в західному інфопросторі та працюю з фондом, що навчає українських військових тактичній медицині".

Про історію каналу

"Мій канал – один з найстарших в українському телеграм-просторі, але досі маленький і ламповий. Я створила його, коли йшла з позиції фешн-редакторки Buro 24/7 і не знала, чи життя ще підкине мені можливість працювати саме у моді, писати про неї, аналізувати й досліджувати. (Підкинуло!)"

Про теми та рубрики

"Історія створення пояснює хаотичність контенту: я ніколи не підходила до каналу, як до продукту – радше як до щоденника. Я не розміщую тут рекламу і не намагаюсь нічого монетизувати – хоч маю потрібний досвід і могла б. Але не хочу.

Тому пишу без плану. Фіксую інфоприводи, що цікавлять мене як комунікаційницю – слова, які підбирають бренди, ситуації, в яких вони опиняються та чому, як працюють з власною естетикою, як реагують на кризові ситуації.

З іншого боку – роблю зріз того, як ми (українці загалом та українська модна індустрія) самі себе бачимо та якими нас бачить світ. І на відрізку між цими точками, шукаю можливості дізнатись нове".

Zhyr

Авторка каналу: Вікторія Жир – персональний стиліст, 28 років.

"Мені подобається робити жінок кращими і щасливими. Тому мій значущий проект – це жінка, яка змінюється з моєю допомогою", – каже Вікторія.

Про натхнення

"Я дуже багато досліджую та рефлексую, проте ніхто з близьких не розділяв мій інтерес. Створила канал, щоб збирати ком'юніті тих, кому цікава моя рефлексія", – каже Вікторія.

Про теми та рубрики

"Найбільше мені подобається писати про стилізацію для жінок в повсякденні. Розкривати цікаву стилізацію за допомогою звичайних повсякденних речей. Бо просто чорні брюки мають величезний потенціал".

Жирним шрифтом

Автор каналу: Роман Тимофєєв, 28 років, fashion-журналіст

"Ще у школі завдяки фільму "Диявол носить Prada" я дізнався про світ глянцевих журналів – так в мене з’явилась професійна мрія: стати fashion-журналістом", – каже Роман. Він вступив на тележурналістику в Карпенка-Карого, завів блог на blogspot, писав для різних онлайн-видань. На третьому курсі університету потрапив в Elle. Каже, що за шість років пройшов усі щаблі кар'єрної еволюції: до головреду чоловічого видання та fashion-редактору журналу. "Досвід роботи в друкованому глянці – неоціненний, – каже Роман. – Це високий стандарт якості, якого я тепер дотримуюсь в усіх своїх проєктах".

Наразі він займається PR, працює з українськими дизайнерами та з люксовими fashion-рітейлами. "Пишаюся колаборацією Elena Burenina x Samsung, яку продюсував від А до Я", – каже він. З початку 2022 року Роман очолює PR-департамент Ukrainian Fashion Week – ми мали з розмахом відсвяткувати 25-річчя, але 24 лютого почалась повномасштабна війна..."

"Зараз я читаю лекції з fashion-журналістики та історії моди, – додає Тимофеєв. – Справжній гіт – лекція "Мода і політика". Великий блок в ній завжди був присвячений роботі видатних дизайнерів та глянцевих журналів під час війни. Сьогодні ця тема особливо відгукується всім українцям та українкам, які пов’язані з модною індустрією.

Про заснування каналу

"Працюючи на конкретне видання, ти обмежений певними рамками, стосунками з рекламодавцями тошо. А мені хотілось сказати трошки більше і особисто від себе, не від імені редакції. Наприклад, покритикувати якогось українського дизайнера чи навпаки, похвалити колег. Я бачив канал як інсайдерський, тому більшість новин були про звільнення редакторів, нові призначення, відсутність якогось бренду у розкладі UFW. Саме тому в мене в підписних багато працівників індустрії: від головних редакторів та власників бутиків до дизайнерів та TV-продюсерів. Часом вони мило спілкуються в коментарях під якимось постом".

Про теми та рубрики

"В 2014 році своєю місією в fashion-журналістиці я обрав підтримку українських дизайнерів, –підкреслює Роман. – Змінюються майданчики, на яких я можу це робити, але місія залишається незмінною. В лютому мені здавалось, що мода більше ніколи не повернеться в моє життя. Тепер я точно знаю, що страшно — це не жилетка з хутра, одягнена на шкіряну куртку. І не спортивний костюм в опері. Страшно — це масовані нічні бомбардування. Під час одного з ракетних обстрілів було зруйновано і наш дім в Харкові...

Але ми маємо триматись. Власне, ведення каналу тримає мою психіку. Відволікає. На ЖиШи можна знайти посилання на цікаві лонгріди про моду, кіно та літературу, свіжі інтерв’ю Буданова і Забужко, оперативні новини та інсайти про життя українських дизайнерів, моделей та редакторів. Багато інформації з історії моди. А ще на каналі є рубрика #РоботаВмоді з актуальними вакансіями в fashion-брендах та ЗМІ".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.