Перехідний період: український бренд Dzhus показав нову колекцію у Берліні

Кожна колекція українського бренду Dzhus, заснованого в 2010 році, завжди розповідає особливу історію — на подіумі дизайнерка Ірина Джус не просто показує одяг, а змушує глядачів дивитися і відчувати ширше, чим і привертає увагу всі ці роки. Не стало винятком і нове шоу в межах Berlin Fashion Week.

DZHUS весна-літо 2024
DZHUS весна-літо 2024

У новій колекції дизайнерка міркує про перехідний етап, який зараз переживають небінарні сучасні дизайнери. У центрі кожного образу — соціально "типові" жіночі та чоловічі атрибути, традиційні норми та усталені цінності, які Ірина Джус ставить під сумнів. Окрім архетипових прикрас та аксесуарів, які можна перетворити на одяг, класичні елементи деконструйовано, а їхні сенси змінені. Наприклад, в одному з образів краватка перетворилася на вечірню сукню, а сумка у формі рукавички стала топом. Одна з найбільш пам'ятних трансформацій — мінішорти та бюстьє, яке складалося з двох бейсболок, за допомогою кількох вивірених рухів перетворилися на деконструйований блейзер.

Символічним вийшов і образ нареченої. І якщо традиційно вони закривають модні покази, то у бренду Dzhus наречена першою вийшла на подіум. Це була жінка похилого віку, а замість фати її голову прикрашав імпровізований вінок з оперних рукавичок. Потім цей "вінок" опустився на плечі і став нагадувати невидимі обійми, неймовірно важливі для неї. Вийшло зворушливо.

Dzhus весна-літо 2024
Dzhus весна-літо 2024

Палітра колекції переважно монохромна, за винятком теплих тонів екрю. З сезону в сезон Ірина Джус свідомо утримується від яскравих фарб, щоб залишити якомога більше простору для своїх архітектурних і технологічних експериментів.

Фото: Yelyzaveta Samsonova

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.