Історія про крайнощі: нова колекція Alaïa весна-літо 2024

Шоу Пітера Мюльє для Alaïa проходило на пішохідному мосту через Сену, під час якого пропливали туристичні човни, а глядачі піднімалися, щоб спостерігати за яскравою подією зі стін саду Тюїльрі. Новий показ представляє собою сильний контраст із інтимністю його останньої презентації, яку він провів у власній квартирі в Антверпені. "Для мене це те, про що йде мова", — заявив він згодом. "Це про крайнощі. Ви знаєте, що Alaïa — це про високі підбори або туфлі на плоскій підошві".

Не те щоб саме місце було таким несподіваним. Протягом останніх кількох Тижнів моди паризькі мости не раз використовували як подіуми. Але Мюльє згодом натякнув, що місце було обрано тому, що воно зберігає сентиментальні спогади для нього. "Але які саме спогади, я не можу вам сказати", — додав він. "Це дуже особисте. Я вважаю, що це найкрасивіший краєвид на Париж, тому що з одного боку ти дивишся на Великий палац, з іншого — на Нотр-Дам де Парі, і ще трохи бачиш Ейфелеву вежу. Для мене сидіти на цьому мосту й дивитися на все навколо — це справжня розкіш".

Міст, прикрашений навісними замками закоханих, прикручених до його поручнів, здавався влучним екологічним аксесуаром до сексуального образу жінок, одягнених у латекс і "голі" сукні зі стрінгами. "Це наступний крок у тому, що я хочу сказати про Alaïa", — сказав він. "Фетіш — це невдале слово, — але це особисті нав’язливі ідеї, які я хотів показати так, як інші люди цього не робили, а саме використати латекс і шкіру в інший спосіб. Створити силуети, які є дуже жіночними, але водночас зовсім іншими, ніж те, що ви бачили раніше".

Дивна мода має свою давню паризьку традицію — немає нічого нового в тому, щоб побачити шикарних буржуазних жінок у бездоганному вбранні, які також випадково демонструють нижню білизну. Ці розкішні модні образи, що привертають увагу чоловіків, мають 50-річну історію, яка сягає корінням у часи ІваСен-Лорана і Гельмута Ньютона. Головні питання XXI століття для Мюльє більше зосереджені на тому, як упоратися з чуйним аргументом, який Алайя завжди приводив для прославлення фізичної жіночності; як оголосити це своїм і зробити актуальним у свій час.

Дійсно, головною темою, про яку говорив Мюльє, був "час" — у сенсі часу, який знадобився для формування та адаптації силуетів і додавання нав’язливих деталей, "наприклад, 35 ґудзиків на пальто". Ми могли побачити трудомісткі техніки, скажімо, образ з непрозоро-прозорої тканини, де горизонтальні смужки шкіри та іншої тканини намотувалась навколо тіла до самої підлоги. Пошив був затиснутий до найвужчої спідниці-олівця з тугого трикотажу, розробленого для того, щоб підкреслити фігуру, в парі з боді зі стрінгами, які, звичайно, є центральним елементом в колекції Alaïa. Шоу досягло свого піку коли на подіумі зʼявилися прозорі сукні-труби, на стегнах яких проросли щільні волани, схожі на гортензії.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.