До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

7 грудня — Всесвітній день української хустки

День української хустки — неофіційне молоде свято, що відзначається 7 грудня. Вперше ця дата у календарі з'явилася в 2019 році — ДУХ почали святкувати за ініціативи вінничанки Людмили Станіславенко, яка мала на меті привернути увагу до цього сакрального елементу національного костюма і зберегти традиції, пов'язані з хустками в українських родинах.

Черкаська область, 1909 рік (світлина зі збірки Олександра Тихенка)
Черкаська область, 1909 рік (світлина зі збірки Олександра Тихенка)

Реклама

У давнину хустка була важливою частиною повсякденного образу українських жінок — вона була ознакою соціального статусу і багато розповідала без слів. Для заміжніх була обов'язковим головним убором, молоді жінки носили білі або кольорові хустки, старші — темні, а вдови — чорні. Рівень достатку в родині також можна було зрозуміти завдяки хустці. Із часом вона перетворилась на декоративний аксесуар, проте сьогодні переживає нову хвилю популярності.

Закарпатська область, Рахівський район, перша половина ХХ століття (@ukrainian_garment)
Закарпатська область, Рахівський район, перша половина ХХ століття (@ukrainian_garment)

Українські бренди активно включають їх у свої колекції, шукають натхнення у музейних архівах та дають їм нове життя. Ми подивилися, які сенси закладають у сучасні хустки.

Музейні знахідки

Шовкові хустки — важливий напрямок роботи для бренду Gunia Project, бо саме вони стали одними з перших виробів, оформлених в окрему колекцію. Марія Гаврилюк та Наталія Каменська нерідко шукають натхнення в музейних архівах. Наприклад, ще 2018 року вони випустили колекцію, натхнену рушниками XVIII століття з Музею Гончара, а цьогоріч дали нове життя гравюрам Леонтія Тарасевича, який творив наприкінці XVII сторіччя.

Килимарство

Одним із найяскравіших проєктів цієї осені стала нова колекція бренду KHUSTYNA, який дає нове життя мистецтву решетилівського килимарства — місцеві килими відомі з кінця XIX століття і вирізняються складністю виконання. Впізнати решетилівські килими нескладно. Окрім технічної досконалості, їхні характерні риси — пластичні округлі форми та лінії, неяскраві кольори, що властиві тутешнім ландшафтам, та за настроєм метафорично нагадують м’яку полтавську вимову. Саме вони стали основою колекції KYLYM, до якої увійшли дев'ять унікальних дизайнів.

Українські Карпати

SHPALTA — один із найвідоміших українських брендів хусток, який особливу уваги приділяє нашій природі. У марки вже є колекції, присвячені Асканії-Нові чи червонокнижним рослинам, які потребують захисту. Нова колекція натхнена красою українських Карпат.

Сила мистецтва

Бренд OLIZ за допомогою своїх хусток продовжує розповідати про українське мистецтво — нова колекція присвячена творчості художника Івана Приходька, одного з найяскравіших митців. Він працює з декоративним живописом, створює іграшки та дерев’яну скульптуру, а в своїх творах вигадує казкові світи, головним мотивом яких завжди є добро та світло.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.