До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Яким буде новий балет Раду Поклітару "ДискриміНАЦІЯ"

21 жовтня у Києві відбудеться прем'єра сучасного балету "ДискриміНАЦІЯ" у постановці режисера Раду Поклітару. Музична основа вистави музика Георга Генделя, а також камерні фортепіанні твори українського композитора Валентина Сильвестрова.

Дискримінація — здавалося б, не найпростіша тема для втіленя у балетній виставі, проте хореограф Раду Поклітару, засновник відомого театру "Київ модерн балет", не шукає легких шляхів. За формою новий балет "ДискриміНАЦІЯ" — хореографічна фантазія, до складу якої увійшло кілька не пов’язаних між собою новел-притч. Поговорити про упередження, нетолерантність та різні форми засудження у сучасному світі саме через танець режисер вважає важливим, адже балет дає можливість порушити актуальні теми, проте зробити це без зайвого моралізаторства.

Реклама

Репетиція балету
Репетиція балету "ДискриміНАЦІЯ"

"На перший погляд, дослідження дискримінації може здатися неочевидним вибором для теми танцювальної вистави, — розповідає режисер. — Проте в основі дискримінації завжди лежить свідоме або несвідоме бажання зробити життя іншої людини нестерпним. Танець же дуже емоційний за своєю природою. Тому все яскраво емоційне, нехай і з негативним забарвленням, у нашому житті є чудовим об'єктом для вивчення шляхом танцю".

Хореограф Раду Поклітару
Хореограф Раду Поклітару

Музична "картина" вистави об'єднує барочні твори Георга Генделя та сучасні твори Валентина Сильвестрова. Це вперше в історії, коли фортепіанна музика Сильвестрова стає частиною балетної постановки. За словами режисера, ця прем'єра — своєрідний "мостик" між музикою Сильвестрова й сучасним танцем

Репетиція балету
Репетиція балету "ДискриміНАЦІЯ"

"Я дуже люблю сучасну українську музику", — розповідає Раду Поклітару. — Мені подобається те, що в ній відбувається: свіжість музичної мови й оригінальність технічних прийомів. Тому я звернувся до музики Валентина Сильвестрова. Він абсолютно контрастний композитор, у нього є великі симфонічні твори, які аж ніяк не назвати спокійними, а є величезний цикл, який складається з невеликих фортепіанних п'єс, і вони всі записані у виконанні автора. Це понад 30 годин мінімалістичної музики. Це неймовірна сучасна музика — із цього циклу я використав шість багателей".

Композиції Сильвестрова у виставі органічно доповнює музика Генделя, створена на початку XVIII сторіччя.

Візуально вистава вирішена в естетиці індустріалізації та урбанізму. Танцівники вбрані у сучасні трико та строгого архітектурного крою костюми, здебільшого сірого та коричневого кольорів. Це колір "асфальту, бетону і цегли", зазначає художник з костюмів Дмитро Курята. За його задумом, одяг танцівників відображає космополітизм та урбанізацію сучасного світу. "Костюми натхнені структурністю та геометрією архітектурних форм. У формах і силуетах костюмів відображатиметься метафора зовнішньої оболонки, в яку ув’язнено людину", — каже Дмитро Курята.

Прем'єра вистави "ДискриміНАЦІЯ" відбудеться 21 жовтня на сцені "Жовтневого палацу". Виставу реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Фото: Євген Зінченко

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.