
Це моє місто: ONUKA – про любов до Чернігова
Насправді мої перші спогади з дитинства пов’язані саме з Черніговом. Запахом свіжої деревини та малинового варення, що готує бабуся на кухні. Ароматом квітневого яблуневого саду. Коли народжується життя. З року в рік.
Дідусів дім. Це така купа емоцій… Моя капсула пам’яті. Мій затишний куточок, в якому я можу сховатися. Місце гарне в будь-який період року.
Дорогою крізь мальовничий в’їзд до міста, минаючи іграшкову площу, прямуєш до музею-садиби Михайла Коцюбинського. Проїжджаєш всі ці охайні дерев’яні хатки з унікальним чернігівським мереживом. А там, за рогом, зустрічає він. Будинок мрії. Затишний, теплий і наповнений життям. Це – моє джерело життя.
Коли вже пізно, ти мала, забігаєш з прохолоди до будинку, а там пахне млинцями з яблуками, в майстерні грає дідусь. Знаю, звучить як вигадана картина світу, яку я сама намалювала. На цій моїй картині – ще дощ, що періщить по даху, розчахуєш вікна, – а там запах дощу на бруньках.
Напевно, це мій персональний рай.
Чернігів – це моє свято.
Для мене ця земля звучить по-особливому. Ніби розігрується величезний оркестр, линуть звуки інструментів, які тут вироблялися. Моя душа тут. Спогади про перший виступ, напередодні якого я розчесала в кров лице. П’ятницька церква, яка мені дала впевненість перед першим виступом з оркестром, – моє сакральне місце. Чернігівський театр, де я виступала для бабусі та дідуся, – тут я стала музиканткою. Чернігівський РАЦС став свідком мого кохання.
І хоча за місцем народження я киянка, Чернігів мене не відпускає. Я планую жити в будинку мого роду, реставрацією якого опікувалася останній рік. Йому вже понад сто років. Він пережив дві світові війни. І вистоїть нині. Мій син буде п’ятим поколінням, яке виросте в ньому.
Після війни я зроблю тут найкрутіший музей-лекторій. З творчими вечорами. Освітніми програмами. Безплатним входом. Це все буде, я знаю. Відчуваю. Зроблю для цього неможливе! Я вірю, що Чернігів збереже свою давнину. Ці зелені сади, старовинні садиби, це одночасно камерне й масштабне у віках. Сумнівів немає. Все буде Україна.
Еще в разделе DESTINATION
Популярное

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Кішка Шафа, що вижила в Бородянці, знайшла новий дім

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

10 документальних фільмів про історію та культуру України

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush Orchestra на «Євробаченні – 2022»

Портрет нації: мами-українки на світлинах початку ХХ століття

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка
Не следуйте за модой
— ощущайте её
Спасибо!
На указанный вами адрес было отправлено письмо.
Подтвердите, пожалуйста, свою подписку.