10 місць в Румунії, які обов'язково варто відвідати
Румунія – країна середньовічних замків, готичних храмів і чарівних містечок, які ховаються серед фантастично красивих ландшафтів в Південно-Східній Європі. Країна примітна такими природними пам'ятками, як Карпати і Чорне море, а густі ліси і засніжені гірські вершини створюють особливий антураж для легенд, які можна почути практично в кожному регіоні (всі ж чули про Трансільванію, вірно?). І не важливо крижаний це готель, підземний парк атракціонів або замок Дракули – всі ці місця такі ж моторошні, як і красиві.
Маленьке середньовічне містечко в Трансільванії, історичний центр якого перебуває під захистом ЮНЕСКО, а його вузькі вулички забудовані різнокольоровими будиночками. Але будьте пильними: це так само місце народження Влада Дракули, яке вважається одним з найбільш відвідуваних міст світу.
Збудований в Румунських Карпатах, на кордоні між Трансільванією та Валахією. Ця національна пам'ятка так само відома, як замок Дракули через схожість з фортецею, яку описав у своєму романі Брем Стокер.
З дуже довгими S-подібними віражами, що спускаються по південних Карпатах – не дивно, що Трансфагарасан вважається однією з найбільш захопливих автомагістралей у світі.
Не вся краса на поверхні – доводить соляна шахта в Турді – унікальний парк атракціонів, створений на місці однієї з найстаріших соляних шахт. Відвідувачі спускаються на 400 футів під землю, щоб зіграти в боулінг, виявити озеро з катамаранами, навчитися грати в міні-гольф і наштовхнутися на колесо огляду.
Побудований між 1911 і 1913 роками, на прохання мера Тиргу-Муреш, Дьордь Бернад, Палац культури виконаний в стилі модерн, прикрашений бронзовими бюстами композиторів і хитромудрими вітражами. Протягом багатьох років призначення будівлі змінювалося: від районної бібліотеки до школи образотворчих мистецтв.
Це льодовикове озеро лежить на висоті 6 673 футів в горах Фегераш, в центральній частині Румунії, і відоме завдяки двом шале (відкритим круглий рік) і доступністю з боку Трансфегерашського шосе.
Озеро Балея відоме ще завдяки одній пам'ятці – Крижаному готелю. Побудований 2005 року і відновлюваний щороку водою з озера. У замороженому готелі є крижаний ресторан з баром, кімнати з хутряними ковдрами, а ще поруч розташована крижана церква, в якій модно одружуватись або хрестити дітей.
Відкрите 1900 року в ролі казино з видом на Чорне море, цей витвір мистецтва в стилі модерн недовго був лікарнею під час Другої світової війни перш, ніж стати одним з найкрасивіших занедбаних місць в Румунії.
Під охороною природна територія з 2000 року. Парк площею 142 квадратних миль на південному заході Румунії відомий своїми водоспадами і блакитними озерами.
З більш ніж 300 кімнатами, прикрашеними орнаментом, Палац Парламенту – це друга за величиною адміністративна будівля у світі (після Пентагону).