Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

Софія Ротару – наша ікона стилю із 1970-х

07 августа 2022

7 серпня 75-річний ювілей святкує Софія Ротару – народна артистка України, виконавиця гіта "Червона Рута" та просто одна з найвідоміших жінок нашої країни. Нам же особливо цікаво розглядати її архівні світлини. Юність артистки якраз припала на сімдесяті – одну з найбагатших і найрізноманітніших fashion-декад ХХ століття, на яку сильно вплинув саме етнічний одяг. Любила його і Софія Ротару, але для юної уродженки Буковини тоді це було чимось природнім, а не гонитвою за модним трендом. 

"У студентські роки я важила 47 кг про зрості 170 сантиметрів, тому дозволяла собі експериментувати з будь-якими модними тенденціями – на моїй тендітній фігурі все сиділо чудово, – згадувала Ротару в одному з інтерв'ю Vogue UA. – Любила мініспідниці, носила сукні А-силуету – теж дуже короткі, що викликало несхвальні погляди стареньких на вулиці. З особливим задоволенням носила комплект: джинсовий костюм і розшита блуза – це було зручно та модно. Модні речі на той час дістати було складно – як правило, ми привозили їх із гастролей чи шили.

У 70-ті у кінотеатрах ішло багато італійських фільмів, і ми захоплювалися акторками італійського кіно: Софі Лорен, Сара Монтьєль та Клаудія Кардинале. Багато в чому завдяки їм я знайшла базові риси свого стилю, які зберегла до цього дня: почуття міри та елегантність. Звичайно, особливу увагу я приділяла сценічним костюмам. Яскраве вбрання у фолк-естетиці вигадували буковинські модельєри, а майстрині із Західної України втілювали їхні ідеї у життя. Виходили справжні шедеври".

Софія Ротару

Софія Ротару

Софія Ротару

"Можу чесно сказати, що за кордоном вони викликали справжній інтерес, – згадує співачка. – Чеський співак Карел Готт завжди захоплювався моїми сценічнми костюмами та стилем. Щоразу при зустрічі на пісенному фестивалі він цікавився, хто створив той чи інший образ. Особливо йому подобалися сукні з вишивкою. До сьогоднішніх днів люблю фолк-естетику та активно використовую її як на сцені, так і у житті. І співпрацюю з дизайнерами, які поділяють мою любов до традицій і прагнення їх зберігати".

Софія Ротару

При цьому сама співачка не раз ставала музою для українських дизайнерів. Її світлини з 1970-х були на мудбордах навіть українського бренду KSENIASCHNAIDER, відомого своєю роботою з денімом, а дизайнер Артем Клімчук узагалі присвятив їй одну зі своїх колекцій кілька років тому. Згадуємо більше її образів тих часів.

Софія Ротару

Софія Ротару

 
Софія Ротару

Софія Ротару

Еще в разделе MUSIC

Популярное