Нове ім'я: що потрібно знати про гурт DZ'OB
29 червня на Leopolis Jazz Fest дебютує гурт DZ'OB – унікальний для України колектив, який міксує техно з авангардною академічною музикою. Хто такі DZ'OB, розповідає Vogue.ua.
Гобой, кларнет, фагот, скрипка, віолончель і електроніка – музиканти з гурту DZ'OB знають, як зробити нетривіальний перформанс. Група зародилася в Дніпрі: за словами віолончеліста Олексія Бадіна, ідея створення DZ'OB з'явилася, коли він навчався на першому курсі консерваторії. Точкою відліку DZ'OB можна вважати 2014 рік.
За останні три роки музиканти випустили три альбоми: DZ'OB (2016), Basement Suite (2017), Beings for Throbbing (2018). Музика – складна, насичена: вона видає те, що кожен з семи учасників – меломан, не визнає кордонів і легко ставиться до синтетики жанрів. Так, Олексій Бадін розповідає, що на нього в дитинстві сильно вплинула музика композитора Олександра Шнітке з мультфільму "Олівець і гумка", який він побачив у п'ятирічному віці. "Якщо говорити про академічну музику, то я люблю композиторів бароко і музику ХХ століття. У багатьох наших композиціях це виразно чути – барокові композитори Перселл, Рамо; елементи класичних форм – кончерто гросо, тріо сонати, змішуються з поліритмією і складними ритмами, властивими Стравінському і композиторам ХХ століття. Друге і не менш важливе – це сучасна електронна музика: IDM, техно, дабстеп, драм'н'бейс. Свого часу ми дуже любили альбом Alarm Will Sound і їх перероблення композицій Афекса Твіна. Власне DZ'OB і розпочався з авторських перекладень композицій Афекса Твіна".
Про електронну складову потрібно розповісти детальніше: на те, як звучить DZ'OB, сильно вплинула андеграундна культура Дніпра в кінці 90-х. Про це розповідає звукорежисер групи, електронний музикант Макс Андрух, – до слова, єдиний з семи музикантів в гурті без консерваторської освіти: "Дніпро на рубежі 90-х і 2000-х було просякнуте техногенним духом, драм-н-бейс-рух був досить потужним, пройти повз було нереально. Квінтесенцією IDM, D'n'B, BreakCore, breakbeat jungle, Ambient музики в середині 90-х став напрямок Drill'n'Bass – багато в чому завдяки таким виконавцям, як Aphex Twin, Squarepusher, Amon Tobin з їх складним програмуванням, ломаними і дуже різноманітними ритмами і при цьому расивим мелодизмом і атмосферою. Але, якщо копнути глибше, наше коріння росте з академічної та джазової музики, представників якої можна перераховувати дуже довго".
DZ'OB – єдина українська група, яка працює в жанрі електроакустичного IDM. Термін слід розшифрувати: прийнято вважати, що це "інтелектуальна танцювальна музика". За останні кілька років музиканти встигли виступити на ключових українських фестивалях, від Hedonism до Jazz in Kyiv і Koktebel Jazz Festival; і відіграти концерти на майданчиках, які, на перший погляд, складно поєднуються в один смисловий ланцюжок. Це і київський клуб Closer, і Філармонія. На запитання про те, який все-таки майданчик для них ідеальний, музиканти відповідають: "На заході нормальна практика – проведення неакадемічних заходів у великих залах, як, наприклад, Mouse on Mars в Ельбські філармонії або Gorillaz у Манчестерській опері. Нам ідеально! Думаю, зовсім скоро техно і дабстеп увійдуть у філармонії, а гості нічних клубів перестануть дивуватися фаготу і гобою".
.
У межах Leopolis Jazz гурт дасть концерт 29 червня о 12:00 у дворі палацу Потоцьких. Зіграють композиції з останніх двох альбомів, трохи Афекса і Шостаковича, і нові треки.