До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Бренд "Малютка" відроджує спадок для майбутніх поколінь: народні колискові у виконанні KOLA та MamaRika

З давніх часів українці співали колискові своїм малюкам, аби заспокоїти дитину, заколисати та створити особливий простір любові та затишку. Водночас колискові важлива частина нашої спадщини, в якій зберігається уявлення давніх українців про добро та любов. Відроджуючи українську спадщину, бренд дитячого харчування "Малютка" разом з популярними співачками MamaRika, KOLA та Катериною Гирман випустив альбом колискових у сучасному аранжуванні.

MamaRika

10 унікальних українських колискових в сучасній інтерпретації вже можна послухати на музичних платформах Spotify,YouTube,YouTubeMusic,AppleMusic. Альбом за ініціативи бренду дитячого харчування "Малютка" записали українські співачки Катерина Гирман, MamaRika і KOLA: у їхньому виконанні традиційні колискові "Ой ти, котик, коточок", "Ой, люлі-люлі, налетіли гулі", "Ой баю мій, баю, котка заспіваю" та інші звучать стильно та сучасно, надаючи цим давнім пісням нового значення.

Реклама

В альбомі об’єднані як відомі широкому загалу колискові, так і рідкісні. Кожна з них — щемка та зворушлива розповідь про нашу культуру, її символи й обереги. Так, пісня "Ой повішу колисочку й на дуба, на дуба", що виконує MamaRika (її синові зараз три роки і вона співає йому колискові), — переосмислена народна колискова-оберіг. Один з її головних символів — образ дерева, на яке за традицією часто вішали колиску з малюком. Дуб — символ величі, мужності, сили, а також прообраз світового дерева життя.

Інша колискова, "Ой люлю-люлю, й під зелену грушку", у виконанні артистки Катерини Гирман — це переосмислений варіант української народної пісні "Ой люлю-люлю, й під зелену дулю". Дулі — це сорт груш із великими солодкими плодами, які дуже полюбляли українці. Оскільки батькам доводилося багато поратися на городі або в саду, дитячу колиску вішали поруч на плодових деревах.

Мета проєкту "Колискові з українською душею" — відновити культурну спадщину нашого народу та подарувати пісням нове звучання. Для цього команда бренду "Малютка" відшукала в архівах і збірках старовинні співанки й осучаснила їх. Консультанткою проєкту стала співачка з Чернігова, викладачка народного співу та засновниця "Співочої майстерні" Віра Ібрямова-Сиворакша.

Автори проєкту розповідають, що у виборі колискових визначальними були їхні сенси: кожна пісня в альбомі — світла та життєствердна, що особливо важливо сьогодні, для підняття наснаги українських родин. Більшість колискових містять і корисні знання для батьків: так, зокрема, у колисковій "Ой ти, котик, коточок", яку виконує Kola, згадуються назви корисних для дитини трав, характерних для нашої країни.

За словами артистів, що долучилися до роботи над альбомом, цей проєкт став для них справжнім натхненням. "Мій син тепер щовечора просить співати "гулі-гулі", — ділиться MamaRika і додає: — Я одразу погодилася взяти участь у проєкті. Але лиш заспівавши пісню синові, зрозуміла справжню цінність колискових на ніч".

До проєкту долучилися дитячі логопеди, лікарі та психологи. Кожен з них наголошує на користі таких співанок на ніч. "Колискові позитивно впливають на нервову, серцево-судинну, дихальну систему та когнітивний розвиток дитини, а також сприяють виробленню гормону щастя", — розповідає сімейна лікарка та педіатриня Антоніна Малаєва. Команда проєкту рекомендує батькам прищеплювати дітям змалку любов до українського: годуйте дітей продуктами своєї землі, співайте їм українські пісні, розповідайте історії їхніх предків, плекайте любов до мови та традицій.

Послухати колискові можна тут: Spotify,YouTube,YouTubeMusic,AppleMusic.

Про бренд "Малютка"

Суміші "Малютка" створені в самому серці України — на Полтавщині. Вони виготовлені з високоякісного молока, не містять пальмової олії та шкідливих і штучних домішок. Усе для того, щоб діти смакували якісну та корисну їжу. "Ми віримо, що зв'язок між мамою та дитиною особливий. Він формується через ніжні доторки, обійми, турботу та щиру материнську пісню, у яку вкладені всі найкращі побажання для маляти. І щоб наші малюки з дитинства чули солодкі українські слова, ми переосмислили народні пісні та створили альбом колискових".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.