Літня свіжість: 3 рецепти холодних супів
Спекотне літо — привід дістати посуд, розписаний на сільський манір, і зберігати келихи в холодильнику поруч із льодом, щоб потім ефектно подавати в них літні супи з ароматною оливковою олією, молодим часником і свіжими травами.
Цей мигдалевий суп — візитна картка андалузької кухні й один із чудових різновидів гаспачо, тільки простіший, з яскравими горіхово-часниковими нотами. Рецепт по-справжньому червневий: готувати за ним варто, коли в місті нестерпно спекотно, а ще пружні томати вже передають атмосферу Іспанії, де налиті соком плоди зріють на грядці.
Інгредієнти:
150 г м’якушки білого хліба;
200 г сирого мигдалю (в ідеалі сорту Маркона);
400 мл води;
2 зубки молодого часнику;
6 ст. л. оливкової олії;
5 ст. л. білого оцту (сік лимона або лайма);
велика сіль за смаком.
Приготування:
- Сирий мигдаль опустити в окріп на три хвилини, потім промити проточною водою, очистити від шкірки й подрібнити в блендері, додаючи воду в разі потреби. Туди ж кинути часник і скибочки білого хліба без скоринки. (В автентичному рецепті додається, звісно ж, "учорашній" хліб, адже це селянська кухня, де всі продукти йдуть у хід.)
- Оливкову олію вливаємо по ложці, а коли все добре перемішається, розбавляємо водою до потрібної консистенції.
- Приправляємо сіллю й оцтом і ставимо в холодильник на три години — за цей час суп встигає не тільки охолодитися, але й настоятися, розкривши запах і смак спецій.
Подання:
Кремоподібний ахобланко подають з білим мускатним виноградом без шкурок, кубиками дині або яблука, тонкими слайсами мигдалю й бризками оливкової олії, а рідший — у крижаному келиху до димливої запеченої картоплі.
Цей рецепт такий простий і хороший, що між французами й американцями триває постійна суперечка щодо того, кому ж належить традиційний рецепт вішисуазу. І ось у чому підступ: придумав суп Луї Діа — шеф нью-йоркського ресторану готелю Ritz-Carlton, а названо суп на честь знаменитого французького курорту Віші, недалеко від якого виріс талановитий кухар.
Інгредієнти:
1 л бульйону (курячого або овочевого);
200 мл вершків (20% жирності);
500 г картоплі;
500 г білої цибулі-порею;
1 головка ріпчастої цибулі;
100 г вершкового масла;
перець і морська сіль на смак.
Приготування:
- У каструлі з товстими стінками розтопити вершкове масло й тушкувати в ньому дрібно нарізану ріпчасту цибулю до прозорого стану. Потім додати дрібно порубаний порей (його білу частину), і, коли він стане м’яким, влити бульйон.
- Додати в киплячу суміш кубики картоплі, посолити, поперчити й варити на повільному вогні 30 хвилин.
- Готовий суп подрібнити в блендері разом з холодними вершками до кремової консистенції й поставити в холодильник на дві години.
Подання:
Білосніжний вішисуаз подають з ложкою сметани або крем-фрешу й посипають дрібно посіченою зеленою цибулею. Найкращий у світі гарнір до супу — обсмажені в часнику креветки.
Легкий, що втамовує спрагу, турецький суп з майже невагомих інгредієнтів. Якщо всі складники змішати із жирним густим йогуртом, то вийде прекрасна заправка.
Інгредієнти:
1 л питного йогурту (айрану або кефіру);
7 огірків;
3 зубки часнику;
1 ст. л. оливкової олії;
кріп, м’ята, петрушка за смаком;
сіль, перець за смаком.
Приготування:
У йогурт додати натерті на великій тертушці або порізані дрібними кубиками огірки, рубаний часник, зелень, сіль, перець і оливкову олію. Перемішати й прибрати в холодильник на дві години.
Подання:
Подавати в келиху з кубиками льоду й листям м’яти в спеку ополудні.