КУПИТИ КВИТКИ

Загін пухнастих: колеги Патрона на службі країні

Песик Патрон – зірка соцмереж. Невдовзі його інстаграм налічуватиме 300 тис. підписників. Проте він – не єдиний пухнастий красень, який допомагає країні. Розповідаємо про собак, які вірно служать Україні.

У Держприкордонслужбі служать 1600 собак 26 різних порід. Серед п’яти найпопулярніших – німецька вівчарка, бельгійська вівчарка (малінуа), англійський кокер-спанієль, лабрадор-ретривер та фокстер’єр. Серед "ексклюзивних", яких найменше в прикордонному відомстві, – бігль та різеншнауцер. Кінологи в службі можуть використовувати й власних собак.

Реклама.

Зазвичай для навчання, дресування та служби беруть собак віком від 10 місяців до трьох років. Проте бувають винятки, як з малюком Байрактаром. Кар’єру собаки закінчують у віці 8–9 років. Прикордонники використовують розшукових собак – для пошуку та затримання правопорушників, спеціальних собак – для виявлення наркотичних засобів, зброї та вибухівки. У 2021 завдяки собакам прикордонники виявили понад 180 од. різної зброї, понад 5,5 тис. набоїв, 25 кг вибухових речовин. Ці рекорди будуть побиті цього року...

Фото: МВС

Цікаво, що собаки теж отримують підтримку світу в боротьбі з ворогом: наприклад, поліцейські-кінологи зі США передали прикордонникам бронежилети для службових собак. За кордоном службові собаки поліційників, прикордонників та саперів під час виконання завдання вдягають бронежилети, які захищають від уламків, вогнепальної, холодної зброї, від ударів камінням і палицями та не заважають рухатися.

Фото: МВС
Такса Кріс

Найшанованіша собака-рятівник країни, що працювала в МНС, – такса-рятівник Кріс, спеціалізацією якого є пошук людей під уламками будівель і споруд. Господар Кріса Сергій Лухін веде YouTube-канал, де ділиться досвідом виховання собаки.

Фото: МВС

Досвіду багато: разом з Крісом вони постійно брали учать у змаганнях в Україні та за кордоном.

Кріс із господарем Сергієм Лухіним у 2011. Фото: https://www.facebook.com/s.lukhin.privat

У 2019 році Кріс увійшов до 100 найкращих тварин світового рейтингу кінологічних загонів за версією Міжнародної організації рятувальних собак (IRO). Цього року таксі виповнилося 14 років, у 2018 Кріс завершив свою кар’єру. Тренований і досвідчений пес міг би допомагати країні зараз, проте він уже й справді старенький.

Вівчарка Байрактар

Байрактарові чотири місяці. Він прославився на початку війни, коли був ще геть малечею: за 10–15 секунд до прильоту російських ракет починав голосно лаяти та біг в укриття. Сьогодні кінологи вчать його брати слід – цуценя робить успіхи. Він тренується в Київському обласному центрі кінологів і буде готовий працювати за два роки. Росте швидко, любить гратися з дітьми та має неабиякий апетит. Подивіться на ці лапи!

До речі, свій Байрактар є й у Харкові – у ДСНС. Має власну будку з табличкою, пестливе ім’я Бай та всеосяжну любов.

Бай. Фото: https://kharkov.comments.ua/
Спаніель Соня

Соня розбила всім серце, коли прикордонниця Донецького прикордонного загону показала її в маленькому відео з "Азовсталі". Маємо надію, що зараз і Соня, і її господарка перебувають хоча б у порівняній безпеці.

У мирний час Соня допомагала прикордонникам шукати заборонені предмети. А потім опинилася в найгарячішій точці планети, де не похнюпила носика, а зберігала грайливий норов та попереджала про наближення повітряної небезпеки.

Вівчарка Найда

Найду черкаські ДСНС-ники знайшли в притулку. Породиста вівчарка відразу вразила вродженою здатністю виконувати команди. Водолази вирішили натренувати її для порятунку на воді. Отже, в ДСНС, окрім Патрона, є чотирилапі герої зі своєю спеціалізацією.

Найда. Фото: ДСНС

Офіційно посада Найди звучить так: член групи пошукових, водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС Черкащини. Собаку ще навчають, проте він уже демонструє успіхи та готується виконувати місію з порятунку на воді.

Вівчарка Джессіка

Джессіка – діловий партнер та бойовий друг кременчуцького ДСНС-ника, вогнеборця, колишнього кінолога. Він виховує двох собак (у Джессіки є посестра, малінуа Дейзі) та ділиться порадами з дресування в інстаграмі.

Вівчарка Танна

Танна — службова собака прикордонників, яку тренували на пошук зброї та боєприпасів. До війни Танна несла службу на державному кордоні, а тепер допомагає знаходити вибухові пристрої. Саме Танна знайшла нерозірваний бойовий снаряд на околиці Києва, неподалік від будинків і крамниць. Знешкоджувати снаряд допомагали працівники ДСНС.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.