8 українських організацій, що підтримують ЛГБТІК+ спільноту

Від надання послуг у сфері психічного здоров’я до організації громадських заходів і боротьби за рівні права, ці організації сміливо стоять на передовій справедливості й інклюзивності.

ЛГБТ-Центр "Наш світ"

Громадська організація Правозахисний ЛГБТ-Центр "Наш світ" надає всебічну правову підтримку представникам та представницям ЛГБТІК+ спільноти у питаннях захисту прав та основних свобод людини. Фокус організації спрямований на координування роботи активістів з моніторингу дотримання прав людини щодо ЛГБТІК+ людей в Україні. Команда організації має необхідні знання та навички, аби надати правову консультацію та кваліфіковану допомогу у питаннях протидії дискримінації в усіх сферах життя.

ГО "Інсайт"

"Інсайт" — це громадська організація, яка здійснює правозахисну та просвітницьку діяльність, надає допомогу та підтримку ЛГБТІК+ людям. Наразі організація має сім представництв по всій Україні: Луцьк, Чернівці, Запоріжжя, Тернопіль, Львів, Житомир, Дніпро та головний центр в Києві. Основні напрямки діяльності "Інсайт": адвокація, юридична підтримка, психологічна підтримка, медична підтримка, допомога трансґендерним людям, просвіта, протидія ґендерно обумовленому насиллю, гомофобії та трансфобії. Після 24 лютого 2022 року, окрім основного напрямку роботи, організація почала надавати гуманітарну допомогу та створила прихистки тимчасового перебування для ЛГБТІК+ людей в Чернівцях і у Львові.

"ХарківПрайд"

Якщо не висловлюватися про права, не виходити на акції та не говорити із суспільством і владою в публічному просторі, ЛГБТІК+ люди залишаються непомітними, як і порушення їхніх прав. Із цим бореться "ХарківПрайд" — організація, що влаштовує низку заходів на підтримку прав людини та видимості лесбійок, геїв, бісексуальних та трансґендерних людей. У межах своєї діяльності "ХарківПрайд" ставить такі вимоги до влади країни та міста: належне розслідування злочинів на ґрунті ненависті щодо ЛГБТІК+ та інших уразливих груп; рівний доступ до державних послуг, незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

"Параюридичний Хаб"

"Параюридичний Хаб" — організація, що надає безоплатну правову допомогу для всіх ключових спільнот. Хто такі параюристи та параюристки? Це люди, які не мають спеціалізованої юридичної освіти, але пройшли спеціальне навчання і можуть якісно надавати первинну юридичну підтримку у випадку порушення прав. Команда організації налічує понад 150 параюристів та параюристок з усіх регіонів України. Уся підтримка параюридичною мережею надається безплатно та конфіденційно за принципом "рівний — рівному". Наприклад, з підлітками, під керівництвом професійної юристки, комунікують такі ж самі підлітки, але які пройшли спеціальні тренінги з надання первинної юридичної допомоги. А з представниками ЛГБТІК+ спільноти представники самої спілки, які також мають необхідні знання та навички.

ГО "Українські ЛГБТ+ військові за рівні права"

Об'єднання "Українські ЛГБТ-військові за рівні права" було створено 2018 року після виставки Антона Шебетка "Ми були тут". Під час виставки один із військових, Віктор Пилипенко, зробив перший повний камінгаут, як ветеран-учасник бойових дій. Наразі представники об'єднання беруть активну участь не лише у захисті Батьківщини від російських окупантів, а й у захисті демократії та рівності для усіх громадян України. Їхня мата — здобуття рівноправ'я для ЛГБТІК+ спільноти, зокрема права на шлюб, повноцінну сім'ю, недискримінацію. "Саме завдяки боротьбі за рівність наше суспільство стане більш людяним, інклюзивним, подолає ненависні упередження та наблизиться до ідеалів вільної європейської України, — зазначається на сайті об'єднання. — Ми пройшли Майдан, пройшли війну з російськими окупантами та колаборантами, допомагаємо фронту і ми маємо право на таке ж гідне життя, як і решта українців".

ГО "Точка опори ЮА"

"Точка опори ЮА" — громадська організація в Україні, названа на честь концепції точки опори, що символізує роль у забезпеченні стабільної основи та водночас постійних системних змін. Місія організації — побудувати в Україні відкрите, інклюзивне, толерантне суспільство, яке цінує різноманіття. Початок повномасштабної війни спонукав організацію активніше відповідати на соціальні та гуманітарні потреби спільноти. У березні народна депутатка Інна Совсун зареєструвала у Верховній Раді перший в історії України проєкт закону про реєстровані партнерства, над яким команди депутатки та "Точка опори ЮА" пліч-о-пліч працювали майже два роки.

ГО "КиївПрайд"

ГО "КиївПрайд" обрала для себе наступні напрямки роботи: підвищення видимості ЛГБТІК+ спільноти у соціумі; проведення інформаційних кампаній, круглих столів, конференцій, заходів для спільноти та союзників; боротьба з гомофобією та трансфобією; допомога ЛГБТІК+ спільноті під час війни. Окрім своєї постійної діяльності, "КиївПрайд" щороку організовує подію "ПрайдМісяць". Це серія культурно-просвітницьких заходів, мета яких — розповісти про життя і проблеми ЛГБТІК+ спільноти в Україні. Протягом тижнів проходять дискусії, тренінги, воркшопи, виставки та покази фільмів. Також однією з головних активностей є Марш Рівності – традиційна правозахисна хода.

"Ґендер Зед"

"Ґендер Зед" — правозахисна організація. Зокрема, у своїй діяльності "Ґендер Зед" опікується питаннями сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності; подолання стигми щодо ЛГБТІК+ спільноти; ґендерної (не)рівності, прав жінок і подолання ґендерних стереотипів у суспільстві; профілактики ВІЛ-інфекції та інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.