До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Історія одного фото: початок Революції Гідності

Десять років тому, 21 листопада 2013 року, відбувся перший масовий протест у Києві проти поглиблення зв'язків України з росією. Того дня українці розпочали боротьбу за власні права, й ця боротьба стала однією з найбільших подій у найновішій історії України.

Реклама

Передумови. 21 листопада 2013 року колишній уряд України вирішив припинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яке мало відбутися 28—29 листопада 2013 року на Саміті Східного партнерства у Вільнюсі. На знак протесту проти цього рішення українські студенти та молодь прийшли на Майдан Незалежності в Києві. Мітинги студентів на Майдані назвали Євромайданом (а пізніше — Революцією Гідності).

Після непідписання Януковичем угоди про євроінтеграцію, більшість протестів було згорнуто, але люди (переважно студенти) все одно продовжили влаштовувати акції на підтримку асоціації. Ці протести стали символом непокори владі та перетворилися на нові "майдани". Найбільший із таких "майданів" виник у Києві. У ніч проти 30 листопада для розгону цього протесту влада застосувала силу.

Після насильницького розгону людей вночі з 30 листопада 2013 року на 1 грудня 2013 року на Майдан Незалежності в Києві на підтримку студентів прийшли десятки тисяч громадян з різних міст України. Та ніч ознаменувала початок боротьби громадян України за людську й національну гідність. Революція відбулася не лише в політичному житті країни, вона насамперед відбулася у свідомості українців.

13 листопада 2014 року п'ятий Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції, яка почалася 22 листопада 2004 року, та Революції Гідності, що розпочалася 21 листопада 2013 року. Цього дня в Україні прославляють ідеали свободи та демократії, з метою збереження їх для майбутніх поколінь та об'єктивного донесення інформації про важливі події в Україні початку XXI століття. Також цього дня вшановують людей, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року — лютому 2014 року вийшли на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої країни, її європейського вибору.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.