Стійкість і крихкість: у Києві відбудеться Третій Саміт перших леді і джентльменів

6 вересня в Києві відбудеться Третій Саміт перших леді і джентльменів — міжнародна діалогова платформа, заснована першою леді України Оленою Зеленською у 2021 році. Цьогоріч Саміт присвячений темі ментального здоров’я.

"Протягом останнього десятиліття людству довелося пережити низку руйнівних викликів: пандемія COVID-19, економічна криза, спричинена її наслідками, прискорення змін клімату, масштабні стихійні лиха, війни, зокрема повномасштабна війна у Європі, яку розпочала Росія проти України. Ці кризи загартовують стійкість людей і суспільств, але також проявляють спільну для всього людства крихкість — ментальне здоров’я", — пояснюють організатори вибір саме цієї теми. Під час Саміту відбудуться експертні розмови та панельні дискусії за участі перших леді та джентльменів, провідних українських і міжнародних експертів, а також знаменитостей, які відвідують Саміт у Києві або братимуть участь онлайн. Також на події представлять результати унікального дослідження, присвяченого темі ментального здоров'я, яке провела компанія Alligators Solutions в 11 країнах світу. Ще одна новація цього року: на Саміті буде започаткований абсолютно новий вид співпраці — міжнародне медичне партнерство. Для цього до Києва приїздять міністри охорони здоров’я з різних країн.

Ведучим заходу стане Стівен Фрай — британський письменник та актор, а також великий друг України. Організатори Саміту розповідають: "Він постійно підтримує Україну в її боротьбі за існування та незалежність, про що свідчать його інтерв’ю з гостями. Крім того, він допомагав українцям пережити зиму з ініціативою ShelterBox, яка збирала пожертви на теплий одяг та ремонт зруйнованих будинків".

Саміт перших леді і джентльменів , 2021
Саміт перших леді і джентльменів , 2021

Саміт перших леді і джентльменів , 2022
Саміт перших леді і джентльменів , 2022

Під час Саміту обговорять теми, пов'язані з підтримкою ментального здоров'я, зокрема: як проживаючи глобальні та індивідуальні кризи люди можуть плекати в собі стійкість і зберігати людяність; як війна впливає на психіку; що ми знаємо про психічні травми сьогодні; як маємо дбати про душевний стан підлітків і молоді. "Цьогорічна тема "Ментальне здоров’я: стійкість та крихкість майбутнього" надзвичайно важлива для України і для багатьох інших держав, які страждають від воєн, конфліктів і природних катастроф, а отже від їхніх наслідків для психіки людей", — додає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Повна версія заходу буде доступна на сайті Саміту.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.