Шляхетна кухня Галичини: як приготувати дьяблотки
У "Видавництві Старого Лева" вийшла розкішна книжка "Шляхетна кухня Галичини". Її автори Ігор Лильо і Маріанна Душар досліджують гастрономічні вподобання найвідоміших аристократичних родів Галичини наприкінці ХІХ — початку ХХ століть. Що ж, трохи відчути себе шляхетним галичанином та частиною тієї неймовірної епохи пропонуємо і вам. Публікуємо рецепт простої, але вишуканої страви — дьяблоток с пармезаном.

Страва, про яку ви прочитаєте нижче, на початку XX століття була в меню ресторану готелю "Жорж", який і нині працює у Львові. "Ресторан одного з найстаріших і досі діючих готелів Східної Європи, знаменитого "Жоржа", повсякчас належав до найпрестижніших локацій міста. На початку ХХ ст. його ресторан позиціонував себе як заклад польсько-французької кухні. Вважалося великим успіхом відсвяткувати тут весілля, день народження чи влаштувати урочисте прийняття". В меню дьяблотки йшли разом з борщем у філіжанках.

До консоме, борщу у філіжанках, а також будь-яких інших прозорих зуп та росолів зазвичай подають додатки — паштетики, грінки, хлібні палички тощо. Одним із таких додатків є дьяблотки.
У французькій кухні вони відомі як Diablotins. Наприклад, Diablotins d’Épicure — це невеликі гарячі круглі грінки, намащені сумішшю з двох частин сиру рокфор, однієї частини масла та однієї частини посічених волоських горіхів. Для пікантності їх приправляють каєнським перцем. Деякі джерела називають дьяблотки "грінками з пармезаном" і радять готувати їх із булок; згідно з іншими, дьяблотки — це хлібні палички з додаванням сиру
ДЬЯБЛОТКИ, АБО ГРІНКИ З ПАРМЕЗАНОМ
• 130 г тертого пармезану
• 2 сирі жовтки
• 1 столова ложка масла
• 1/5 чайної ложки паприки
• 10 скибок хліба для тостів, зрізати шкірку
Приготувати масу з пармезану, жовтків, масла та паприки — добре розтерти, щоб запінилася. Намазати хліб масою, за потреби розрізати квадрати навскіс на дві рівні частини. Викласти на деко та зарум’янити у духовій шафі до золотистого кольору.
Одразу подавати.