До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Підтримка жінок, які пережили сексуальне насильство

Безкоштовна й анонімна психологічна допомога жінкам, які пережили сексуальне насильство під час війни, доступна онлайн.

Станом на вересень 2023 року Офісом Генерального прокурора України зафіксовано 235 фактів сексуального насильства, вчиненого російськими окупантами. Ці воєнні злочини наразі найбільше замовчуються. Зокрема й через небажання жінок розповідати про пережите. Тому справжні цифри можуть бути набагато більшими.

Реклама

За оцінками ВООЗ, приблизно кожна третя жінка у світі (30%) протягом свого життя зазнавала фізичного та/або сексуального насильства. Ця травма не лише завдає фізичної та емоційної шкоди — вона має негативний вплив на суспільство в цілому, руйнуючи його соціальний устрій та інститут сім’ї, а також нормалізуючи насильство в громаді.

Фонд Future for Ukraine запустив 7-денну просвітницьку онлайн-кампанію "Коли бракує слів" на тему сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом (СНПК). На сторінках Future for Ukraine у соціальних мережах розкривають такі теми:

  • Що є сексуальним насильством?
  • Сексуальне насильство, пов'язане з військовим конфліктом.
  • Що робити, якщо з вами або вашими близькими сталося СНПК?
  • Юридична складова СНПК.
  • Як підтримати людину, яка пережила горе чи насильство?
  • Що таке віктімблеймінг та як це впливає на те, що жінка не звертається до психотерапевта по допомогу. Чого не можна казати людині, яка пережила сексуальне насильство?
  • Чому варто сказати "Так!" психотерапії після пережитого сексуального насильства

У межах проєкту проводять збір на 100 психологічних консультацій для жінок, які пережили сексуальне насильство від російських військових.

Щоб підтримати кожну українку, яка зазнала сексуального насилля з боку російських загарбників чи стала його свідком, фонд Future for Ukraine запустив благодійний проєкт анонімної психологічної допомоги GIDNA. У межах проєкту кожна жінка отримує онлайн-сесії із кваліфікованим психотерапевтом. Допомагають досвідчені фахівці Ізраїльської Коаліції Травми (ITC), а психотерапевтки проходять супервізії в ізраїльських колег, що надважливо в роботі з важкою травмою. Консультації для жінок безкоштовні, анонімність гарантована.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.