Чому так багато мілленіалів на вигляд набагато молодші, ніж вони є?

Сучасні мілленіали часто на вигляд молодші за свої роки, їм не продають алкогольні напої в магазинах і треба доводити свій вік. Роздумами ділиться Дейзі Джонс.

Якось у супермаркеті я купувала декілька готових коктейлів на основі мартіні, щоб насолодитись ними на сонці, коли відчула, що за моєю спиною маячить менеджер магазину. ‘’У вас є документи на це? — запитав він, протяжно зітхнувши. У мене їх не було. "Але мені 30 років, — відказала я, вказуючи на своє обличчя. — Бачите? 30". Він сміявся так, ніби я була самовпевненою старшокласницею, яка випробовує свою удачу. "Не думаю, — спокійно відповів він і забрав банки. — Вибачте, нічим не можу допомогти". В той момент мені захотілось перевернути стенд із пластівцями, розсипавши всюди крихти. Думаєте, я підліток? Тоді дивіться, що я можу вести себе як один із них. Але мені 30, тому контролювати себе я вмію.

Люди люблять говорити "вважайте це компліментом", коли вас приймають за когось набагато молодшого. Майже 10 років тому я закінчила університет. Майже стільки ж я працювала журналісткою та редакторкою, маю досвід у кількох стосунках та пережила інтенсивні життєві події. У мене є пилосос Hetty. Я опублікувала книгу. Я пам’ятаю AOL! Коли хтось каже, що я на вигляд молодша, ніж є насправді, я насправді чую: "Нічого з цього не враховується. Я все ще не cприймаю тебе серйозно". Не те щоб людей у двадцять років не сприймають серйозно, але я інша людина порівняно з тим, якою була в 24, 25 чи 26. Я хочу, щоб це було видно зовні.

Я не думаю, що насправді фізично на вигляд молодша 30 років. Але — як і інші мілленіали — я, можливо, випромінюю "молодшу енергію". Мої руки вкриті татуюваннями. Я ношу затишні худі та джинси з низькою посадкою. Те, як я розмовляю і тримаюсь, не сильно змінилося за останні кілька років. І я в цьому не самотня: мої друзі, які приблизно одного зі мною віку, легко могли б бути на п’ять років молодшими. Мій наречений — музикант, який працює повний робочий день, з вибіленим волоссям та любов'ю до мотокурток. У дитинстві я не уявляла, що 30 будуть саме такими. Моїм вчителям у старших класах було по 30 років. Ми на вигляд точно інакші, ніж вони. Ми поводимося інакше, ніж вони.

Багато чого вже було сказано про неспроможність мілленіалів ‘’подорослішати’’. Нас критикують за те, що ми не маємо власних будинків і не поспішаємо народжувати дітей (а як це зробити, якщо в тебе немає великих статків чи спадщини?). Ми орендуємо спільні будинки набагато довше, подібно до студентів-переростків (багато моїх незаміжніх друзів не можуть дозволити собі жити самостійно). І такі речі, як шлюб чи невтомна праця на одній і тій самій посаді, для багатьох, мабуть, втратили свою привабливість. Тим не менш, це не пояснює, чому нам не завжди дають наші роки, як 30-річним минулих часів – або чому я не можу купити рожевий мартіні в місцевому супермаркеті.

Я не єдина людина, хто задумується над цим. Тікток переповнений відео про те, чому мілленіали, здається, не старіють "нормально" (гештег "чому мілленіали не старіють?" наразі має близько 19,4 мільйона переглядів). Дехто висунув гіпотезу, що це тому, що філери та ботокс тепер дешевші та доступніші. Інші жартували, що це тому, що у мілленіалів "вічна депресія", тому ми проводимо цілісінькі дні у приміщенні і не дозволяємо сонячному світлу зістарювати нашу шкіру". Інші замислювались, чи не пов’язано це з камерами телефонів: ми бачимо себе частіше, ніж будь-коли раніше, а отже більше звертаємо увагу на свій вигляд та одяг.

Ймовірно, є безліч причин цього перекручення часу, тіла та свідомості. Одна з моїх особистих теорій полягає в тому, що наш образ "справжнього дорослого" просто застарів і не враховує більш свіжі зміни стилю та культури. Ваші батьки та бабусі з дідусями не робили селфі або не носили атлетичного одягу на роботу. Але межі дозволеного постійно еволюціонують, і ось такі тепер 30-річні. Я впевнена, що Gen X — діти Britpop та рейвери — не завжди нагадували батьків.

Перш ніж продовжити, я повинна додати: я добре усвідомлюю, що вік в основному не має значення, і що навішування ярликів на людину на основі цього показника є недооцінкою її індивідуальності. Я знаю, що більшість людей насправді не відчувають свого віку — вони просто відчувають себе собою (я така сама). І я набагато більше зацікавлена в розумі людини, ніж в її віці. Але це не означає, що я не заінтригована і мені не цікаво, скільки їй років. Я ловлю себе на тому, що боюсь перетворитися на персонажа на зразок Бенджаміна Баттона — коли ви шукаєте в гуглі дитячого актора, а він на вигляд такий самий дорослий, просто дивний і з волоссям на обличчі. Чи cхожі мілленіали на дитячих акторів, що завмерли в часі назавжди?

Одна з найстрашніших речей полягає у тому, що планета продовжує обертатися, а час нескінченно штовхає нас вперед. У цьому велика трагедія та дар життя. І скоро настане день, коли хлопці і дівчата Gen Z стануть людьми середнього віку, а у покоління Альфа з'являться власні діти, і їхні бабусі і дідусі не будуть носити штани і кардигани і приклеювати фунтові монети до різдвяних листівок. Вони будуть носити Juicy Couture та Post Malone Crocs та відповідати смайликами у вигляді черепа на повідомлення від своїх онуків.

Текст: Daisy Jones (vogue.co.uk)

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.