День матері: 5 захопливих книжок, що досліджують материнство

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. Цей день — гарна нагода зануритись у хорошу літературу, адже багато сучасних романів досліджують материнство та розповідають захопливі історії про материнську любов, яка здатна на дива.

"Яблуня", Людмила Таран; Видавництво Старого Лева

"Яблуня" — насправді унікальна книжка української письменниці Людмили Таран, побудована як діалоги з відомими українськими інтелектуалками про їхніх матерів і загалом про рід, пам'ять та історію. Героїні "Яблуні", письменниця Оксана Забужко, поетка Наталка Білоцерківець, публіцистка Софія Майданська, директорка видавництва "Основи" Богдана Павличко та письменниця Мар’яна Савка розповідають про найрідніших — своїх матерів, які суттєво вплинули на їхнє життя і творчість. Зокрема, Оксана Забужко розповідає про репресії, які торкнулися її матері, а Наталка Білоцерківець — про Голодомор та вигнання до Німеччини, що випали на долю її мами. Важлива книжка не тільки про стосунки найрідніших людей, а ще й про наше минуле.

"Дні самотності", Елена Ферранте

Елена Ферранте — суперзірка світової літератури, авторка циклу "Неаполітанський квартет", який приніс їй світову славу та місце в рейтингу 100 найвпливовіших людей світу за версією Times. Ферранте — майстриня психологічної прози, яка у своїх романах блискуче розкриває світ сучасної жінки — і жінки, яка є матір'ю, зокрема. У цьому сенсі найцікавішим і дуже сміливим є її роман 2005 року "Дні самотності". Його героїня — жінка, яку чоловік покинув з двома дітьми і собакою після 15 років шлюбу. Героїня проходить через важке випробування, ледь не скочується від горя і приниження в божевілля, але утримується на краю прірви і продовжує жити і любити. Тонкий, щемкий роман, який неймовірно точно передає почуття жінки та матері, яка віднаходить себе знов у майже крайній точці.

"Обіцяння на світанку", Ромен Ґарі

Ромен Ґарі — французький письменник, твори якого пронизані життєвою мудрістю й спостереженнями. Відомо, що письменник був близький із матір’ю, актрисою Міною Йоселівною, яка в романі "Обіцяння на світанку" постає перед читачем під ім’ям Ніна Борисовська. Це автобіографічний роман, у якому Ромен Ґарі буквально прославляє свою матір (цілком заслужено), адже та завжди підтримувала сина й вірила, що в Ґарі буде велике майбутнє. Це реальна історія про матір і дитину, які попри всі труднощі зовнішнього світу завжди були вірними своєму зв’язку, несучи любов і вдячність одне одному крізь все життя

"Кімната", Емма Доног'ю; Vivat

Відомий роман ірландської письменниці Емми Доног'ю, який приніс їй 2016 року престижну Букерівську премію. У "Кімнаті" авторка порушує тему насилля над жінкою та її дитиною, яка була великою мірою натхнена реальною історією австрійки Елізабет Фріцль, яку десятиліттями тримав в заручницях її власний батько. Оповідь у "Кімнаті" ведеться від імені хлопчика Джека: усе життя п’ятирічний Джек провів у Кімнаті. Для нього це цілий світ; там він народився й виріс, там він грається зі своєю Ма, читає книжки, дивиться телевізор. Кімната — справжній дім для Джека, але для його Ма — це в’язниця, де протягом семи років її тримає викрадач Старий Нік. Захопливий і щемкий роман про сміливість, материнську любов та віру.

"Кохана", Тоні Моррісон; Фабула

"Кохана" — найвідоміший роман блискучої американської письменниці, нобелівської лауреатки Тоні Моррісон. Це історія рабині Сет, яка тікає зі своїми дітьми з плантації, але за кілька днів її знаходять рабовласники. Сет вбиває свою дворічну доньку, аби не дати їй стати рабинею; проте через роки у дім Сет приїжджає жінка, яка називає себе її донькою... В 1988 році Тоні Моррісон отримала за цей роман Пулітцерівську премію, він також увійшов у список 100 найкращих книг усіх часів. Складний, але дуже важливий для сучасного світу твір, який досліджує сім'ю, материнство та пам'ять.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.