5 захопливих детективів, які ми будемо читати цього літа

Неважливо, плануєте ви відпустку чи просто шукаєте гарний детектив, аби почитати суботнього вечора на траві у парку, наша добірка стане вам у пригоді. Ми зібрали кілька нових детективів та трилерів, що вийшли цього літа в українських видавництвах.

"Чудове подружжя", Кімберлі Мак-Крейт

Кімберлі Мак-Крейт — успішна американська авторка, яку дуже люблять премії та публіка: її дебютний роман "Реконструкція Амелії" в 2013 році став бестселеромNewYorkTimes і був номінований на Премію Едгара По, яка оцінює найкращі трилери та детективи, а також був екранізований HBO. Її новий роман "Чудове подружжя" вже встиг стати "Найкращою книжкою літа" за версією TheNewYorkTimes (2020) та очолити рейтинги People і PublishersWeekly.

Головна героїня "Чудового подружжя" — нью-йоркськаадвокаткаЛіззіКіцакіс, до якої звертається її старий друг Зак. Зака звинувачують у вбивстві його дружини Аманеди, він у в'язниці і, звісно, каже, що не винен. Ліззі намагається знайти вбивцю, дізнається неприємні подробиці про шлюб Зака та замислюється над тим, чи існує взагалі таке поняття, як вдалий шлюб. Amazon наразі готує екранізацію роману.

Vivat

"Щурячий лаз. Кохання, брехня та справедливість на шляху втечі нацистського злочинця", Філіп Сендс

Захопливий трилер на основі реальних подій, в якому автор Філіп Сендс пропонує унікальну розповідь про життя нацистського групенфюрераСС Отто Фрайгера фон Вехтера та його дружини Шарлотти. Досліджуючи приватний архів сімейних листів і щоденників, він розкриває правдиве історичне тло життя до і під час війни, розповідає про втечу в Альпи, переховування в Римі, а також про часи Холодної війни.

Про автора цієї книжки Філіпа Сендса варто розповісти окремо. Сендс — успішний британо-французький юрист, спеціаліст з міжнародного права, директор Центру міжнародних судів і трибуналів в Університетському коледжі Лондона, разом з тим — письменник, автор 17 нон-фікшн та історичних романів, президент британського ПЕН-клубу. Спеціалізація Сендса в юриспруденції та публіцистиці — дослідження Голокосту та нацистських злочинів періоду Другої світової війни.

"Видавництво Старого Лева"

"Алмази з Танжера", Юрій Винничук

Якщо ви цінуєте жанр ретродетективу, то знайомі з творчістю українського письменника Юрія Винничука та його серії, події якої відбуваються майже сто років тому у Львові, у перші роки радянської влади. "Алмази з Танжера" — продовження серії, яке тільки-но вийшло у видавництві "Фабула".

Ми знов зустрічаємося з Марком, головним героєм історичної серії Винничука, який працює на НКВД. Попри попередні успіхи, йому ще не довіряють — і він мусить пройти своєрідну посвяту, вбивши ворога влади. Щоправда, Маркові набагато краще вдається інше: розплутувати химерні історії, балансувати між різними силами й спокушати жінок. Чи встоїть перед ним досвідчена агентка, разом з якою Марко вирушить у Танжер, щоб відшукати контрабандні алмази?

"Фабула"

"Записано на кістках. Друге розслідування", Саймон Бекетт

Саймон Бекетт — неймовірно популярний британський журналіст і письменник, відомий зокрема кримінальною серією про судового антрополога доктора Девіда Гантера, яка розійшлася тиражем у 21 мільйон примірників по всьому світу.

"Записано на кістках. Друге розслідування" — нова історія про Девіда Гантера, яка продовжує оповідь, що розпочалась у книзі "Хімія смерті" (вона була екранізована з Гаррі Тедевеєм у головній ролі). Девід Гантер вирушає у відпустку в Шотландію, але кримінальні справи знаходять його і там, адже стається пожежа, після якої находять тіло людини, і Гантер має розслідувати, чи це випадковість, чи жертву вбито.

КСД

"Камю має померти", Джованні Кателлі

Відверто кажучи, "Камю має померти" не належить до детективного жанру, адже це репортаж, нон-фікшн, проте він так захопливо написаний, що ми осмілилися додати його до цієї добірки. Його автор, італійський журналіст Джованні Кателлі — спеціаліст з історії та політики Східної Європи, автор кількох книжок про війну росії в Україні й майстер жанру історичного репортажу. Саме в ньому написана його нова книжка "Камю має померти", яка розслідує смерть письменника Альбера Камю та пов'язує її з радянською владою, КДБ та Степаном Бандерою.

Ось що обіцяє синопсис: "1960 року в дивній, за словами очевидців, автокатастрофі загинули Альбер Камю та його друг і видавець Мішель Галлімар. А за кілька десятиліть до рук італійського письменника Джованні Кателлі потрапляють факти, які ставлять під сумнів загальноприйняту версію. Ґрунтуючись на ретельному документальному дослідженні, Джованні Кателлі будує переконливу й сенсаційну гіпотезу, що 46-річний філософ і письменник Альбер Камю став жертвою навмисного, спланованого вбивства КДБ".

"Видавництво Старого Лева"

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.