До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

5 книжок з історіі України, які має прочитати кожен

Пропонуємо зануритися у книжки про минуле та сьогодення, які нагадають: впродовж усієї своєї історії українці мали боротися за власну незалежність.

"Подолати минуле. Глобальна історія України", Ярослав Грицак

Автор цієї книги – один із найшанованіших істориків у країні, публіцист і професор Українського католицького університету Ярослав Грицак. Книга вийшла наприкінці минулого року й уже стала улюбленою на полицях тих, хто цікавиться культурою та історією України. Робота над книгою тривала 15 років: цей масштабний твір не тільки про минуле, а й про те, яким може бути наше майбутнє, що відбувається з нами тепер і як ми з вами можемо створити візію майбутнього України (запитання, яке буде дуже на часі після закінчення війни та нашої перемоги). Як говорить сам автор, ця книга для молодого покоління українців, що пов’язують своє майбутнє з Україною.
Для тих, хто шукає опертя й відповіді на запитання "Ким ми були, ким ми є зараз і як нам рухатися далі?". Для тих, хто хоче дізнатися правдиву історію своєї країни.

Реклама

Видавництво "Портал"

"Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності", Сергій Плохій

Цю книгу написав Сергій Плохій – україно-американський письменник та історик, професор Гарвардського університету, один з найкращих у світі фахівців з історії України, зокрема сходу країни. "Брама Європи" в певному сенсі культова книга, за яку автор у 2014 році здобув Шевченківську премію. Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них — і наше сьогодення.

"Клуб сімейного дозвілля"

"Я змішаю твою кров із вугіллям". Зрозуміти український Схід, Олександр Михед

Потужний художній репортаж про схід України. Наприкінці 2016 року його автор Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи місцеве життя, а також архівні історії. Проте найважливіше для автора – почути голоси місцевих мешканців. Для книги він взяв інтерв’ю в людей, які народилися на Сході, – письменника Сергія Жадана, художниці Алевтини Кахідзе, політолога й науковця Ігоря Козловського, художника Романа Мініна, які допомагають автору і нам з вами зрозуміти схід України, його багатоголосся та унікальний характер.

"Наш формат"

"Короткий курс історії України", Олександр Палій

Ідеальна книга для тих, у кого з певних причин є пробіли в "шкільних" знаннях з історії. "Короткий курс історії України" – "своєрідний підручник з історії України, що розповість про її перемоги й поразки, ворогів і героїв, стійкість духу її народу та спроби його підкорити". Автор, політолог та історик Олександр Палій розповідає про племена, які жили на сучасній території України, про заснування Києва, про козацтво, роль Тараса Шевченка для української нації та багато іншого.

"А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА"

"Нарис історії України. Формування модерної нації XIX–XX століття"

Ще одна книжка Ярослава Грицака в нашій добірці. "Нарис історії України" – видання, перевірене часом: перша редакція вийшла ще в 1996 році, згодом книга ввійшла до тридцяти найзнаковіших книжок часів Незалежності за рейтингом Українського інституту книги. Цікава, корисна та зрозуміла для широкої аудиторії книжка, що розповідає не тільки історію України XIX–XX століття: нове видання також містить розділ, присвячений двом останнім десятиліттям незалежної України, аж до часів революції 2013–2014 років, війні з Росією та передвиборним тижням 2019 року.

Yakaboo Publishing

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.