Все найцікавіше про зйомки "Аладдіна" Гая Річі
Disney зважилися на авантюру – кіноадаптацію культового мультфільму "Аладдін" 1992 року. У режисерському кріслі – Гай Річі, в ролі іронічного Джина – Вілл Сміт. В українському прокаті фільм з'явиться вже 23 травня.
2019 року Disney не хочуть знімати звичайні римейки. Саме тому, наприклад, за фільм "Дамбо", який показали у квітні, взявся Тім Бартон, а за осінню прем'єру "Короля Лева" – Джон Фавро. У режисерському кріслі "Аладдіна" – Гай Річі – той самий чоловік, який грою поєднує іронію та стрілялки у стрічках "Карти, гроші, два стволи", "Великий куш", "Меч короля Артура". Його "Аладдін" справляє враження живого, іскрометного екшену про пригоди Аладдіна і його друзів в Аграбі. Найбільше Аграба нагадує у фільмі Гая Річі ... Індію, а, якщо ще точніше, Боллівуд. Надати боллівудського колориту фільму Гая Річі запропонував саме виконавець ролі Джина, Вілл Сміт. "Я весь час говорив Гаю Річі: ти повинен занурити нашого "Аладдіна" у справжній Боллівуд! Аладдін повинен бути "гарячим" – здається, нам вдалося".
Арабський Схід чи Боллівуд – не важливо, головне те, що "Аладдін" має справляти шалене враження. Для цього команда вибудувала масштабні декорації на студіях Longcross і Arborfield в Великобританії і в Йорданії. Також частина знімального процесу проходила в дивовижній пустелі Ваді-Рам в Йорданії, де колись знімали стрічку "Лоуренс Аравійський".
Художник-постановник Джемма Джексон, володарка премії "Еммі" за роботу над серіалом "Гра престолів", уявляла вигадане місто Аграба як ворота у східний світ з яскравою різноманітністю кольорів, культур і мелодій. Натхненням для неї послугували марокканська, перська і турецька архітектури, а також елементи арабської, індійської і південноазіатської культури – в костюмах, прикрасах і аксесуарах головних героїв.
Світ "Аладдіна" дуже яскравий. Як декорації художники використовували марокканський текстиль, а також велику кількість дерева, ювелірних виробів, фруктів, овочів і навіть одне оливкове дерево старше 1000 років. Внутрішні дворики, ринкові возики, вузькі алеї і згромаджені дахи – всі ці складні лабіринти створили, щоб ефектно втілити на екрані більшу частину хореографії і трюків під час виконання музичних номерів.
Музичний номер "Принц Алі" – найбільший номер фільму, для якого залучили 250 танцюристів і ще 200 людей для натовпу. Художник-костюмер Майкл Вілкінсон і його команда створили з нуля понад 200 костюмів.
Ще один рекорд – 30-футовий жовтий верблюд, на якому принц Алі приїжджає до палацу. Його виготовили з 37000 кольорів, а над його створенням працювали 15 дизайнерів більше трьох тижнів. У оператора-постановника Алана Стюарта було сім камер, щоб зняти кожну деталь розкішного номера "Принц Алі", а також всі деталі параду.
Всі, хто дивився оригінальний "Аладдін" 1992 року, пам'ятають печеру чудес – найдивовижніше, найбільш красиве і чарівне місце мультфільму. У новій версії печера див створена за допомогою візуальних ефектів. Весь інтер'єр побудований на студії Longcross: на вході до печери збудували величезну голову лева, а також штучні утворення на скелях, покриті дорогоцінним камінням і різними скарбами. Декораторові Тіні Джонс вдалося зібрати величезну кількість яскравих і сяйних скарбів, щоб прикрасити печеру. Цікаво, що частина з них зроблена з гуми, щоб помістити їх на підлогу, а акторам і знімальній групі було зручно ходити по них.