До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Вуличні художники з України та Кенії cтворили мурал у Найробі

У Найробі, столиці Кенії, з'явився символічний мурал, створений спільно українськими та кенійськими художниками. Він отримав назву "Grains of Culture" ("Зерна культури") та має на меті показати, як багато спільного є у Кенії та України. Проєкт презентували Український Інститут та агенція культурного розвитку Port, він є частиною мистецької ініціативи The Wall, в межах якої 5 муралів-символів з'явились у Відні, Берліні, Марселі, Брюсселі, а тепер і Найробі.

Реклама

Над муралом працювали художники з Кенії Moha та Eliamin Ink разом із українськими художниками Аліною Коник, Андрієм Ковтуном та Нікітою Кравцовим. Концепція муралу торкається тем, які є близькими як українському, так і кенійському народам. Серед символів, зображених на муралі, глядач зможе розпізнати переосмислення колоніального минулого та постколоніальної ролі наших країн. Автори муралу також посилаються до символів вільного майбутнього для України та Кенії, до національної ідентичності, сили, стійкості та спротиву.

"У проєкті The Wall ми, зокрема, хочемо подивитися на ментальну та історичну стіну, яка розділяє нас і світ, переосмислити це, — говорить кураторка The Wall Катя Тейлор. — І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою. Також The Wall — це символ опору, стабільності та захисту, що відгороджує Європу від війни".

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.