До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Український інститут та ООН Жінки в Україні вп’яте вручать премію Women in Arts. The Resistance

6 березня Український інститут та ООН Жінки в Україні вп’яте назвуть імена лауреаток премії Women in Arts. The Resistance. Премія відзначає здобутки жінок у сфері культури та мистецтва та їх внесок у наближення перемоги, а також вшановує пам'ять мисткинь, які загинули внаслідок російської агресії.

Реклама

Ювілейна церемонія нагородження Women in Arts. The Resistance відбудеться під гаслом "Допоки не скінчиться буря". З початком повномасштабної війни в Україні, після річної перерви, премія набула нового сенсу, що відображається у присвоєній у 2023 році приставці до назви The Resistance. Вона символізує опір та стійкість — те, що об'єднало не лише українських мисткинь, але й весь український народ.

Номінантками у семи категоріях стали:

Жінки в візуальному мистецтві:
Катерина Бучацька, Катерина Алійник, Леся Хоменко

Жінки в музиці:
Марія Яремак, Джамала, Христина Далецька

Жінки в театрі:
Оксана Дмітрієва, Інна Фалькова, Юлія Заулична

Жінки в кіно:
Аліса Коваленко, Марина Врода, Марина Майковська

Жінки в літературі:
Ярина Чорногуз, Любов Якимчук, Ія Ківа, Олена Герасим’юк, Олеся Яремчук.

Жінки в культурному менеджменті:
Ольга Гончар, Ольга Балашова, Олександра Коваль

Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях:
Катерина Яковленко, Ксенія Білаш, Дарка Гірна

Також під час церемонії відбудеться нагородження особливою відзнакою (Special mention). Це окрема премія, запроваджена у 2021 році для відзначення досягнень жінок, які не є професійними мисткинями, але своєю діяльністю роблять важливий внесок в українську культуру.

Лауреаток премії Women In Arts визначають профільні експерти та експертки. Головними вимогами до кандидаток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання. Оцінювання здійснює експертна рада та журі, до складу яких входять фахівці у сфері культури та мистецтва, представники державного сектору і незалежних інституцій. З повним списком експертної ради та журі можна ознайомитись за посиланням.

З 2023 року оновилися критерії відбору лауреатів — організатори додали до переліку внесок у перемогу, що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сфері, яка безпосередньо наближає перемогу України.

Women in Arts — це незалежна премія, яку у 2019 році заснували Український інститут та ООН Жінки в Україні в рамках руху солідарності за гендерну рівність HeForShe. Мета премії — привертати увагу до досягнень жінок-мисткинь та популяризувати українську культуру в країні та світі.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.