Українці представлять на Burning Man скульптуру з протитанкового їжака

З 27 серпня по 4 вересня у пустелі Блек-Рок у штаті Невада відбудеться щорічний фестиваль Burning Man. У Неваді українська команда покаже вражаючий об'єкт: це військовий меморіал "Храм іжака" (The Hedgehog Temple), зроблений з протитанкових іжаків, що за останні півтора роки стали частиною ландшафту українських міст. Автори проєкту – спільнота Ukrainian Burners, яку очолює режисер та продюсер Ярослав Корець.

Фото: Ярослав Корець
Фото: Ярослав Корець

Для української команди участь у Burning Man – ще одна можливість нагадати світові про те, що в Україні триває жорстока війна, розпочата Росією. "Військовий меморіал The Hedgehog Temple присвячений українцям, які вже ніколи не зможуть поїхати на Burning Man, бо їх забрала війна…", – написав у фейсбуці Ярослав Корець.

The Hedgehog Temple – це велетенський їжак, побудований з протитанкових їжаків. За словами Ярослава, ідея була на поверхні, "адже саме протитанковий їжак є одним з символів оборони, вже не пам’ятаю, скільки ми їх наробили на початку вторгнення". Іжак сім метрів заввишки та побудований зі ржавого металу. Його було виготовлено у Києві, в "Майстерні чудес" Міті Зінов'єва.

Фото: Ярослав Корець
Фото: Ярослав Корець

"Як поєднати зовсім не військову парадигму учасників Burning Man з нашим "повсякденням"?, – міркує Ярослав. – І ще раз нагадати, що кожен день в Україні вмирають люди від гармат і ракет, дуже часто, люди, які не мали нічого спільного зі зброєю до 24 лютого, сиділи в своїх офісах, майстернях, робили дизайн чи знімали кіно, жили своє прекрасне життя?.. Ми веземо на Burning Man нашу біль і горе від людських втрат. Хочемо розповісти історії наших друзів з творчої спільноти, яких забрала війна. Артисти, діджеї, музиканти, режисери, художники, айтішники, журналісти… вони могли би бути з нами на Burning Man, але вже ніколи не зможуть це зробити через російську аргесію. В середині The Hedgehog Temple на протитанкових їжаках будуть розміщені історії загиблих героїв, воїнів, просто друзів чи близьких, яких забрала війна".

До проєкту можуть долучитися кожен: для цього треба написати особисте повідомлення Ярославу Корецю та поділитися історією про загиблу чи загиблого на війну, передати пам'ятне фото, шеврон чи предмет одягу. Всі ці героїічні історії стануть частиною скульптури та їх зможуть прочтати десятки тисяч відвідувачів Burning Man.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.