У Києві відкрилась виставка Миколи Білика — автора пам’ятника княгині Ользі та інших відомих скульптур

В Національному музеї "Київська картинна галерея" триває масштабна виставка одного з найвідоміших українських скульпторів — Миколи Білика. Без скульптур Білика складно уявити столицю, адже більшість киян проходять повз них щодня: це пам’ятники княгині Ользі з фігурами Кирила, Мефодія та Андрія Первозванного на Михайлівській площі (Білик — співавтор реконструкції пам'ятника у 1996 році), Ярославу Мудрому біля Золотих Воріт (Білик теж є співавтором), Архангелу Михаїлу.

Виставка зосереджує увагу на кількох важливих для художника темах: національної історії, до якої він звертається у пам’ятниках та станковій скульптурі; природи, що розкривається через людські постаті та пластичні форми; та самої скульптури — дивовижного виду мистецтва, яке вміщує у собі діапазон авторської фантазії й особливе розуміння простору, "матеріальність" художнього вислову та дивну "мінливість", де співавтором художника стають глядач, світло і час.

"Світло. Тінь. Час" — фактично велика ретроспектива художника. Демонструють в залах і особливий проєкт: це ескіз пам'ятника "Біля яблуні. Пам’яті бойчукістів", присвячений мистецькому напрямку бойчукізм. Над ідеєю цього пам'ятника Білик працює понад 20 років, а цією виставкою, зокрема, ініціює збір підписів для встановлення такого меморіалу бойчукістам у Києві.

Загалом за 40 років творчої роботи Білик створив приблизно 500 скульптур, багатьох з нихі можна побачити на вулицях Києва, Полтави, Івано-Франківська. Твори скульптора також зберігаються в колекціях Міністерства культури України, Музею сучасного мистецтва, Музею Чорнобиля, Львівської національної картинної галереї ім. Б. Возницького та в приватних збірках в Україні й за кордоном.

"Берегиня", 1992
"Берегиня", 1992

Виставка "Світло. Тінь. Час" триватиме до 23 липня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.