5 найцікавіших виставок липня в Києві

Невідомі роботи Марії Примаченко в Українському домі, відкриття НАМУ після великої перерви та сучасне мистецтво в Pinchuk Art Center – мистецьке життя в столиці вирує, а ми обрали кілька виставок, які не можна пропустити.

"Марія малює"

З 7 липня по 27 серпня в Українському домі

"Атомна весна", 1989
"Атомна весна", 1989

В Українському домі прямо зараз можна вперше побачити сто невідомих картин легендарної художниці Марії Примаченко, адже ці твори з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица раніше ніколи не виставлялися. Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію. Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає.

"Передчуття Перемоги"

З 7 по 20 липня в Національному художньому музеї

Виставка "Передчуття Перемоги" обєдную роботи шістьох українських митців: Олени Придувалової, Марини Скугаревої, Олега Тістола, Олексія Аполлонова, Олександра Сухоліта й Миколи Білоуса. У рамках проєкту шестеро видатних митців сучасності поділилися власним проживанням досвіду війни та вірою у майбутню перемогу.

Виставка є частиною благодійної ініціативи "Перемога Гідності", . Репродукції шести картин цих авторів прикрасили етикетки пляшок колекційного шампанського Victoire de la Dignité, кошти від продажу якого буде спрямовано на потреби Головного військового клінічного госпіталю та мобільних військових шпиталів. Аби відвідати виставку, потрібна попередня реєстрація за цим посиланням: http://surl.li/ithxe

Inside Out , "Траєкторії польотів" та "Історія стосунків"

До 7 січня 2024 року в PinchukArtCentre

У PinchukArtCentre відкрили одразу три персональні виставки. Це проєкт Inside Out французького художника JR, "Траєкторії польотів" Жанни Кадирової та "Історія стосунків" Пьотра Армяновського. Зокрема, французький художник в рамках свого відомого проєкту InsideOut пропонує українцям зробити моментальні фото та розмістити їх на стінах артцентру або в публічних просторах; Жанна Кадирова демонструє роботи із серії "Тривога" і "Паляниця", створені на початку повномасштабного вторгнення, а Пьотр Армяновський проводить глядача крізь доленосні події незалежної України

"Поетика українського символу"

З 28 червня до 22 липня в аукціонному домі Goldens

"Весна у Києві. Вид на Поділ із Замкової гори", 1911

Григорій Світлицький – класик, який належав до плеяди митців, які на початку ХХ століття взяли участь у процесі формування та становлення української школи живопису. Світлицький по-особливому тонко відчував природу і цей хист став ключовим у творчості майстра. Його мелодійно-поетичні пейзажі за своїм змістом вважаються наповненими символами українського народу – хати-мазанки, церкви, корчми, паркани й вітряки. Проте митець йде далі та наповнює ці символи життям, своєрідним духом місця, який легко зчитується глядачем.

Виставка в аукціонному домі – великий ретроспективний проєкт, який обєднав 34 твори Світлицького, серед яких живописні полотна, етюди та акварелі.

"Концентрація волі"

З 12 липня в Національній академії мистецтв України

Автор – Сергій Міхальчук
Автор – Сергій Міхальчук

Третя частина масштабного виставкового проєкту "Концентрація волі", який має на меті дослідити, як засобами сучасного мистецтва розкривається українська візія волі як ментальної сили. Учасниками проєкту стали 100 українсбких художників та фотографів – від майстрів Матвея Вайсберга та Анатолія Криволапа до молодих художникв Сергія Западні, Олесі Трофіменко та Даниїла Шуміхіна. Куратори проєкту – Андрій Сидоренко, Ірина Яцик; виставка створена за підтримки фонду Natalia Cola Foundation.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.